ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 квітня 2012 року № 2а-3253/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дарницький металоцентр» про стягнення заборгованості в сумі 19 028,67 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дарницький металоцентр»про стягнення заборгованості в сумі 19 028,67 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги статті 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності з 01.01.2011 року. Так, згідно поданих звітів за жовтень-листопад 2011 року відповідачем не було сплачено в повному обсязі єдиний внесок, а також штрафні санкції та пеню, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 19 028,67 гривень, що стало підставою звернення до суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07 березня 2012 року відкрито скорочене провадження у справі, враховуючи пред'явлення позивачем вимоги, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачу було встановлено строк до 26 березня 2012 року для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.
Ухвала про відкриття провадження була вручена відповідачу 16 березня 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
У строк, встановлений ч. 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову. Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, які мають значення для вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом, відповідач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Дарницький металоцентр»(код ЄДРПОУ 36824387) зареєстроване як юридична особа 16.12.2009 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 19.03.2012 року № 13342467.
Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду в Дарницькому районі м. Києва та відповідно до ст. ст. 4, 7, 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 р. № 2464-VІ, який набрав чинності з 01 січня 2011 року (далі - Закон № 2464-VІ), є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та несе обов'язки з нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску в установлені строки в повному обсязі.
Згідно визначення, наведеного у статті 1 вказаного Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок (п. 10 ч. 1 ст. 1).
Враховуючи те, що відповідачем використовується праця фізичних осіб на умовах трудового договору, він у розумінні п. 1 ч.1 ст. Закону № 2464-VІ є страхувальником та платником єдиного внеску з метою забезпечення захисту найманих працівників у випадках, передбачених законодавством, на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до пп. 1, 2, 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VІ платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики;
Частиною 2 ст. 9 Закону № 2464-VІ передбачено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 р. за № 1014/18309, страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.3-3.4 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Дарницький металоцентр»має заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень та листопад 2011 року, а також зі штрафних санкцій та пені. Згідно витягу з картки особового рахунку платника єдиного внеску - відповідача, який наявний в матеріалах справи, розмір несплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вказаний період та фінансових санкцій становить 19 028,67 грн.
Вказана заборгованість утворилась на підставі самостійно поданих ТОВ «Дарницький металоцентр»звітів по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті за жовтень-листопад 2011 року.
Як вбачається з картки особового рахунку ТОВ «Дарницький металоцентр», відповідачем було сплачено 232,39 грн. із загальної нарахованої ним суми 9 971,17 грн.
Отже, з урахування вищенаведеного, у позивача обліковується заборгованість зі сплати нарахованого позивачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 9 738, 78 грн. (9 971,17 - 232,39).
Згідно з частиною восьмою статті 9 Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань (ч. 9 ст. 9 Закону).
Частинами 11, 12 статті 9 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ст. 10 Закону).
Згідно ст. 14 Закону № 2464-VІ про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, у зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем сум єдиного внеску за період з 22.02.2011р. по 14.10.2011р., Управлінням Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва було прийнято рішення № 3810 від 16 листопада 2011 року, яким застосовано до відповідача штрафні санкції у розмірі 5 231,23 грн. та нараховано пеню у розмірі 6 730, 04 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску.
Рішення № 3810 від 16.11.2011 року було отримане відповідачем 16.11.2011 року, що підтверджується підписом представника ТОВ «Дарницький металоцентр»на самому рішенні.
Крім того, у зв'язку з несвоєчасним поданням відповідачем звітності по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень 2011 року, на підставі акту № 564, Управлінням Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва було прийнято рішення № 4154 від 15 грудня 2011 року, яким застосовано до відповідача штрафні санкції у розмірі 170,00 грн.
Рішення № 4154 від 15 грудня 2011 року було отримане відповідачем 15.12.2011 року, що підтверджується підписом директора ТОВ «Дарницький металоцентр»Сирих Є.О. на самому рішенні.
Доказів оскарження вказаних рішень до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду відповідач суду не надав.
Як вбачається з картки особового рахунку ТОВ «Дарницький металоцентр», позивачем було частково погашені фінансові санкції - у розмірі 2 824, 38 грн.
Отже з урахування вищенаведеного, у позивача обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахування нарахованих штрафних санкцій та пені в розмірі 19 028, 67 грн. (9 971,17 - 232,39 + 11 944,27 + 170,00 - 2824,38 = 19 028,67).
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом вважається недоїмкою.
У відповідності до ст. 15 вказаного Закону суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 25 Закону № 2464 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
У відповідності до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було винесено вимогу про сплату відповідачем боргу № Ю-583-УП від 03.01.2012 р. на суму 21 210,31 грн. (до якої включено заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень-листопад 2011 року, штрафні санкції та пеню), яка була направлена відповідачу поштою та отримана 12.01.2012 року, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак заборгованість по вимозі вважається узгодженою.
Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.
Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи те, що суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені у загальному розмірі 19 028,67 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дарницький металоцентр» (код ЄДРПОУ 36824387; адреса: 02099, м. Київ, вул. Бориспільська 9, корп. 47) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва (код ЄДРПОУ 26087926; адреса: 02091, м. Київ, вул. Вербицького, 9) заборгованість у розмірі 19 028,67 гривень (дев'ятнадцять тисяч двадцять вісім гривень шістдесят сім копійок), з яких:
- 18 370,09 грн. підлягають перерахуванню на рахунок № 37199055002622, банк ВДКУ в м. Києві, МФО 820019;
- 658,58 грн. підлягають перерахуванню на рахунок № 37194083002622, банк ВДКУ в м. Києві, МФО 820019.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2012 |
Оприлюднено | 22.05.2012 |
Номер документу | 24084137 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Патратій О.В.