Рішення
від 15.05.2012 по справі 1531/291/2012
ФРУНЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 15.05.2012

Справа № 1531/291/2012

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2012 року смт. Фрунзівка

Фрунзівський районний суд Одеської області в складі:

головуючого - судді Шкуренкова М.В.

при секретарі Голосної О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Фрунзівка цивільну справу за позовом прокурора Фрунзівського району в інтересах пенсіонера, дитини війни ОСОБА_1 до ТОВ « Біоленд-Одеса» про розірвання договору оренди земельної ділянки та зобов'язання скасувати державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Фрунзівського району в інтересах пенсіонера, дитини війни ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ТОВ «Біоленд-Одеса» про розірвання договору оренди земельної ділянки та зобов'язання скасувати державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки.

В заяві прокурор вказує, що ОСОБА_1на праві приватної власності належить земельна ділянка загальною площею 3,97 га., розташована на території Перехрестівської сільської ради Фрунзівського району Одеської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

1 березня 2008 року між ОСОБА_1, як власником вищезазначеної земельної ділянки та ТОВ «Біоленд-Одеса»було укладено договір про здачу в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельної ділянки, розташованої на території Перехрестівської сільської ради Фрунзівського району Одеської області, загальною площею 3,97 га., строком на 10 років. Даний договір оренди землі було зареєстровано у Фрунзівському районному відділі Одеської регіональної філії ДП «Центру ДЗК», про що у Державному реєстрі земель зроблено запис від 10 вересня 2008 року № 040853600015.

ОСОБА_1 виконала умови договору, передавши належну їй земельну ділянку в оренду ТОВ «Біоленд-Одеса», що підтверджується актом передачі та прийому земельної ділянки від 1 березня 2008 року. ТОВ «Біоленд-Одеса»не виконує умови договору від 1 березня 2008 року про оренду земельної ділянки, що полягає в невиплаті ОСОБА_1 орендної плати за користування даною земельною ділянкою та невикористанні ділянки за цільовим призначенням.

У судовому засіданні прокурор підтримує свої позовні вимоги та просить їх задовольнити. Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день слухання справи було повідомлено належно про що свідчать повідомлення про отримання судових повісток, про причини неявки суд не повідомив,у зв`язку із чим, суд вважає можливим ухвалити рішення при заочному розгляді, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню за наступними підставами.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить земельна ділянка загальною площею 3,97 га., яка розташована на території Перехрестівської сільської ради Фрунзівського району Одеської області.

1 березня 2008 року між ОСОБА_1, як власником вищезазначеної земельної ділянки та ТОВ «Біоленд-Одеса»було укладено договір про здачу в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельної ділянки, розташованої на території Перехрестівської сільської ради Фрунзівського району Одеської області, загальною площею 3,97 га., строком на 10 років, який було зареєстровано у Фрунзівському районному відділі Одеської регіональної філії ДП «Центру ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 10 вересня 2008 року № 040853600015.

Згідно ст.792 Цивільного Кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.

Відповідно до ст.93 Земельного кодексу України та ст.1 Закону України «Про оренду землі», право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

На підставі ст.13 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

На підставі ст.651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Стаття 24 Закону України «Про оренду землі»регламентує, що орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди та своєчасного внесення орендної плати.

Також ст.32 Закону України «Про оренду землі»регламентує, що на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону України «Про оренду землі».

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 виконала умови договору, передала належну їй земельну ділянку в оренду ТОВ «Біоленд-Одеса», що підтверджується актом передачі та прийому земельної ділянки від 1 березня 2008 року.

В свою чергу, ТОВ «Біоленд-Одеса»не виконує умови договору від 01 березня 2008 року про оренду земельної ділянки, що підтверджується довідкою № 187 від 29 лютого 2012, виданою Перехрестівською сільською радою Фрунзівського району Одеської області, згідно якої земельний пай, який орендує ТОВ «Біоленд-Одеса»у ОСОБА_1.з моменту укладення договору та по даний час не обробляється. Відповідач земельну ділянку не обробляє, не використовує її за призначенням, що призвело до погіршення стану даної ділянки.

Згідно ст. 35 Закону України «Про оренду землі», спори, пов'язані з орендою землі, вирішуються у судовому порядку.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач ТОВ «Біоленд-Одеса»не виконує умови договору від 1 березня 2008 року про оренду земельної ділянки, тобто земельний пай, який орендує ТОВ «Біоленд-Одеса»у позивачки, з моменту укладення договору та по даний час не обробляється та не виплачена орендна плата, що є істотним порушенням договору.

Керуючись ст.ст. 651,792 ЦК України, ст.ст.10,11,209,212,214,215,224-226 ЦПК України, ст. 93 ЗК України, ст.ст.1, 13, 24, 32, 35 Закону України «Про оренду землі», суд,-

ВИРІШИВ:

Позов прокурора Фрунзівського району в інтересах пенсіонера, дитини війни ОСОБА_1 -задовольнити.

Розірвати договір оренди землі № 47, який укладено між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, місце проживання якої зареєстровано за адресою : АДРЕСА_1 та ТОВ «Біоленд-Одеса», код ЄДРПОУ 35677434, яке зареєстроване за адресою: м.Київ, Шевченківський район, вул.Ярославів вал, 13\2, літера Б, який зареєстровано 10 вересня 2008 року Фрунзівським районним відділом Одеської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах» в державному реєстрі земель за № 040853600015.

Зобов'язати відділ Держкомзему у Фрунзівському районі Одеської області, код ЄДРПОУ 23218859 скасувати державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки.

Стягнути з ТОВ «Біоленд-Одеса»судовий збір в розмірі 107грн.30 коп.на користь держави.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Відповідно до статей 231, 232 ЦПК України оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

С У Д Д Я

СудФрунзівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.05.2012
Оприлюднено24.05.2012
Номер документу24113872
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —1531/291/2012

Рішення від 15.05.2012

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Шкуренков М. В.

Ухвала від 15.05.2012

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Шкуренков М. В.

Ухвала від 14.03.2012

Цивільне

Фрунзівський районний суд Одеської області

Шкуренков М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні