Центральний районний суд м. Миколаєва
54001, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 49, тел. (0512) 36-10-69, 36-90-08 inbox@ct.mk.court.gov.ua
Справа № 4-1987/11
ПОСТАВНОВА
30.01.2012 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Рудяк А.О., при секретарі Богославець Я.С., за участю прокурора Обуховського А.В., особи, яка подала скаргу ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_1 на постанову слідчого прокуратури Центрального району м. Миколаєва від 24.11.2011 р. про відмову в порушенні кримінальної справи, -
ВСТАНОВИВ:
До Центрального районного суду м. Миколаєва звернувся ОСОБА_1 на постанову слідчого прокуратури Центрального району м. Миколаєва від 24.11.2011 р. про відмову в порушенні кримінальної справи, просив її скасувати, оскільки перевірка обставин його незаконного затримання проведена не належним чином.
Прокурор в судовому засіданні висловив думку про законність рішення про відмову в порушенні кримінальної справи.
Вивченням матеріалів перевірки, яка проводилася прокуратурою Центрального району м. Миколаєва в порядку, передбаченому ст. 97 КПК України, встановлено, що 29.04.2010 р. ОСОБА_1 звернувся до прокуратури Миколаївської області із заявою про проведення перевірки стосовно його незаконного затримання 19.03.2010 р. працівниками міліції та доставки до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області.
Для проведення перевірки та прийняття в порядку ст. 97 КПК України рішення, звернення ОСОБА_1 було надіслано прокурору Центрального району м. Миколаєва.
В ході перевірки були отримані пояснення виконуючого обов'язки заступника начальника райвідділу -начальника міліції громадської безпеки Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_2, який пояснив, що 19.03.2010 р. до ОСОБА_1, який знаходився біля приміщення обласної адміністрації, підійшли співробітники БПС ММУ та поцікавились, чого саме бажає останній, на що ОСОБА_1 пояснив, що він бажає, щоб його оглянув медичний експерт та були прийняті заходи до ОСОБА_3, якій наніс йому тілесні ушкодження. Після цього, співробітники БПС ММУ УМВС України запропонували йому проїхати до Центрального РВ ММУ та висловити свої вимоги, на що останній погодився. Після прибуття до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1 написав заяву із скаргою на дії ОСОБА_3 та у нього було відібрано пояснення ОСОБА_2, після чого ОСОБА_1 покинув приміщення Центрального РВ ММУ.
25.05.2010 р. помічником прокурора Центрального району м. Миколаєва було відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діях працівників Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області складу злочину, передбаченого ст. ст. 364, 365 КПК України.
В цей же день зазначена постанова була скасована прокурором відділу прокуратури Миколаївської області, оскільки в ході перевірки не було з'ясовано, чим підтверджуються або спростовуються доводи заявника щодо його неправомірного затримання, не опитано жодної особи, зокрема працівники БПС ММУ УМВС України в області, які затримували ОСОБА_1 та доставляли його до Центрального РВ ММУ УМВС України в області, працівник Центрального РВ ММУ УМВС ОСОБА_2, який відбирав пояснення у останнього.
В ході проведення перевірки було отримано повідомлення від командира БПС ММУ УМВС України в Миколаївської області про те, що ОСОБА_1 нарядами БПС ММУ 19.03.2010 р. не затримувався і до Центрального РВ ММУ не доставлявся, з заявами та скаргами не звертався та пояснення ОСОБА_1, відповідно до яких він 19.03.2010 р. приблизно о 13.00 годині підійшов до Миколаївської обласної адміністрації, на ньому був одягнутий паперовий фартух. До нього підійшли два працівника міліції, сказали, що затримують його, при цьому не відрекомендувались та не надали посвідчень, взяли його міцно за руки, із застосуванням фізичної сили підвели до службового автомобілю, заштовхнули його в нього та повезли його до Центрального РВ ММУ. У райвідділі його тримали до 16.10 год. в кабінеті дільничних. Як біля обласної державної адміністрації його насильно заштовхнули до автомобілю бачив ОСОБА_4
07.06.2010 р. помічником прокурора Центрального району м. Миколаєва знов відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діях працівників Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області складу злочину, передбаченого ст. ст. 364, 365 КПК України.
14.06.2010 р. зазначена постанова скасована прокурором відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Миколаївської області, оскільки не встановлені та не опитані працівники міліції, які доставляли ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області.
В ході проведення додаткової перевірки 30.06.2010 р. ОСОБА_2 пояснив, що 19.03.2010 р. до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області працівниками БПС ММУ УМВС України в Миколаївській області приблизно о 14.00 годині було доставлено ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що останній пікетував біля приміщення Миколаївської обласної державної адміністрації. Він провів бесіду з ОСОБА_1, в ході якої останній пояснив, що пікетував у зв'язку з тим, що Ленінським РВ ММУ не були прийняті заходи реагування до адвоката, який в приміщенні суду Ленінського району спричинив йому тілесні ушкодження. Заяву ОСОБА_1 з приводу вжиття заходів до адвоката була зареєстрована в ЖРЗПЗ Центрального РВ ММУ, ОСОБА_1 видано направлення на СМО для встановлення ступеню тяжкості спричинених йому тілесних ушкоджень. В ході проведення бесіди з ОСОБА_1 ніяких претензій на дії працівників міліції з приводу доставленя його до Центрального РВ ММУ не висказував, хто саме з працівників БПС ММУ доставляв ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ йому не відомо.
Оскільки книга обліку осіб, що доставлені до Центрального РВ ММУ не містила інформації за 19.03.2010 р. про доставку ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області, ОСОБА_2 звільнено з ОВС і додатково опитати його не було можливості, проведеною ММУ УМВС України в Миколаївській області службовою перевіркою не встановлені працівники міліції, які 19.03.2010 р. доставляли ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області, а тому 05.07.2010 р. помічником прокурора Центрального району м. Миколаєва відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діях працівників Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області складу злочину, передбаченого ст. ст. 364, 365 КПК України.
12.11.2010 р. зазначена постанова скасована прокурором відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Миколаївської області, матеріали направлені прокурору Центрального району м. Миколаєва для організації проведення додаткової перевірки, під час якої необхідно встановити працівників міліції, які доставляли ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області.
За результатами службової перевірки, проведеною ММУ УМВС України в Миколаївській області не встановлені працівники міліції, які 19.03.2010 р. доставляли ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області, а тому 06.01.2011 р. помічником прокурора Центрального району м. Миколаєва відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діях працівників Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області складу злочину, передбаченого ст. ст. 364, 365 КПК України.
31.05.2011 р. постановою Центрального районного суду м. Миколаєва зазначена постанова скасована, матеріали направлені для проведення додаткової перевірки, оскільки виникла необхідність в опитуванні ОСОБА_4, та додатковому опитуванні ОСОБА_2, встановленні інших осіб, які були свідками події.
Під час проведення додаткової перевірки, 14.06.2011 р. ОСОБА_4 пояснив, що під час пікетування ОСОБА_1 в кінці березня 2010 року біля Миколаївської облдержадміністрації, до нього підійшли працівники міліції, грубо схопили його за руки і повели його до річки Південний Буг, де посадили в службовий автомобіль, не реагуючи на те, що ОСОБА_1 повідомив їх про наявність у нього паспорту.
14.06.2011 р. слідчим прокуратури Центрального району м. Миколаєва відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю в діях працівників Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області складу злочину, передбаченого ст. ст. 364, 365 КПК України.
29.09.2011 р. постановою Центрального районного суду м. Миколаєва зазначена постанова скасована, матеріали направлені для проведення додаткової перевірки, оскільки не прийнято всіх мір для встановлення працівників міліції, які 19.03.2010 р. затримали та доставили ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області.
Без проведення будь якої перевірки слідчим прокуратури 24.10.2011 р. біло винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, яка була скасована прокурором району 28.10.2011 р. з вказівкою витребування з Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області висновку за результатами службового розслідування.
Під час проведення додаткової перевірки до матеріалів справи був долучений висновок та матеріали службової перевірки, після чого 31.10.2011 р. слідчим було винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.
18.11.2011 р. прокурором відділу прокуратури Миколаївської області постанову від 31.10.2011 р. було скасовано з підстав відсутності в матеріалах перевірки матеріалів, які направлялись Центральним РВ ММУ УМВС України за належністю до Ленінського РВ ММУ, та копії судово -медичного дослідження № 579 від 22.03.2010 р.
В ході проведення додаткової перевірки зазначені документи були долучені до матеріалів справи, та 24.11.2011 р. було винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.
Оцінюючи законність прийнятого рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, суд виходить з того, що, відповідно до ст. 99 КПК України, таке рішення приймається за відсутності підстав до порушення кримінальної справи, якими, згідно зі ст. 94 КПК України, є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Між тим, без усунення зазначеної вище неповноти перевірки -без прийняття всіх мір для встановлення працівників міліції, які 19.03.2010 р. затримали та доставили ОСОБА_1 до Центрального РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області, додаткового опитування ОСОБА_2, опитуванні очевидців вирішити питання про те, чи є у діях працівників міліції ознаки злочину, у цей час немає можливості.
Крім того суд звертає увагу, що в резолютивній частині постанови слідчий відмовляє у порушенні кримінальної справи відносно працівників ММУ УМВС України в Миколаївській області, нагляд за якими здійснюється прокуратурою міста.
Таким чином, постанова про відмову в порушенні кримінальної справи від 24.11.2011 р. була винесена всупереч вимогам статті 99 КПК України, у зв'язку з чим вона підлягає скасуванню, а матеріали -поверненню для проведення додаткової перевірки.
Керуючись статтями 236 1 , 236 2 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову слідчого прокуратури Центрального району м. Миколаєва від 24.11.2011 р. про відмову в порушенні кримінальної справи -скасувати, матеріали повернути органу дізнання для проведення додаткової перевірки.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області.
Суддя: А.О. Рудяк
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2012 |
Оприлюднено | 24.05.2012 |
Номер документу | 24119841 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Рудяк А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні