Справа № 2a-0770/216/12
Ряд статзвіту № 9.4.4
Код - 11
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 року місто Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцька Н.Д. за участю секретаря судового засідання Луцанич А.М. та сторін, які беруть участь у справі:
представника прокуратури: Гребник І.А.;
представника позивача: не з'явився;
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Колос»про стягнення штрафу в розмірі 2550,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 19 квітня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 24 квітня 2012 року.
Прокурор міста Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства «Колос»в якій просить суд стягнути штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 2550,00 грн.
07.02.2012р. від представника Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку надійшла заява, в якій просить суд розглянути справу без його участі за наявними у справі матеріалами, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.
Фіксування судового засідання не здійснювалось, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що статтею 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30.10.1996р. №448 (далі - Закон 448) передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є органом державної влади. До системи цього органу входять Державної комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Територіальні органи Комісії діють на основі положення, що затверджується Комісією. Відповідно Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке є складовою частинною Комісії, діє на підставі затвердженого у встановленому порядку Положення від 14.10.2005., наділене правом юридичної особи (п. 16 Положення) та здійснює державну політику у сфері діяльності на ринку цінних паперів в області, звертається за захистом інтересів держави. Згідно покладених на територіальне управління обов'язків, контролює дотримання у регіоні законодавства, що врегульовує відносини на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. У відповідності до ст. 40 цього ж Закону, регулярна інформація про емітента це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному варіанті).
Відповідно до п. 8 ст. 8 Закону №448, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку надано право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам.
Відповідно до п. 14 ч. 1 статті 8 Закону №448, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 11 Закону №448, відповідальність настає за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України №448, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює захист інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
24.06.2011р. уповноваженою особою позивача виявлено наступні правопорушення відповідачем:
1. не опубліковано у офіційному друкованому виданні річну інформацію за 2010 рік;
2. не розміщено в установлений законом термін в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2010 рік;
3. не подано у встановлений законом термін до територіального управління Комісії річну інформацію за 2010р.
Таким чином, відповідачем порушено п. 1 глави 7 розділу V Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006р.
Зазначені вище правопорушення були зафіксовані в актах №63/11-ЗК, №64/11-ЗК, №65/11-ЗК від 07.11.2011р. про правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до ч. 1 статті 11 Закону №448, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи: за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі зазначених актів Закарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанови від 20.07.2011р. №76/11-ЗК, 77/11-ЗК, №78/11-ЗК про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафів на загальну суму 2550,00 грн., які підлягають обов'язковій сплаті.
Відповідно до ст. 11 Закону №448, у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Допущенні відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів порушує конституційні вимоги щодо чіткого і неухильного дотримання всіма суб'єктами суспільного життя Конституції та законодавства України, негативно позначаються на поповненні державного бюджету.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплатив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Колос»про стягнення штрафу в розмірі 2550,00 грн. - задовольнити повністю.
2.Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Колос»(вул. Верхня, буд. 1, с. Терново, Тячівський район, Закарпатська область, 90545, код 22069280; р/р 26000405397001, Львівське міське відділення ощадбанку №6319, МФО 385048) на користь Державного бюджету заборгованість в розмірі 2550,00 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят гривень) грн.
3.Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Маєцька Н.Д.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2012 |
Оприлюднено | 23.05.2012 |
Номер документу | 24124415 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Маєцька Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні