В7/5054-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відмову у прийнятті позовної заяви
24.11.08р. Справа № В7/5054-08
Суддя Коваль Л.А., розглянувши матеріали
за позовом Закритого акціонерного товариства "Інтертранс", м. Київ
до Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельному кадастру" в особі Дніпропетровської регіональної філії, м. Дніпропетровськ
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача: Державний комітет України із земельних ресурсів, м. Київ
про зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Закрите акціонерне товариство "Інтертранс", м. Київ, в порядку господарського судочинства звернувся до Відповідача - Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельному кадастру" в особі Дніпропетровської регіональної філії, м. Дніпропетровськ, з позовом, просить зобов'язати вчинити дії щодо виключення відомостей про право власності Позивача на земельні ділянки (загальнодержавні кадастрові номери 1210100000:06:099:0047 та 1210100000:06:099:0072) із Державного земельного кадастру.
Підвідомчість справ господарським судам визначає ст. 12 ГПК України.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 12 ГПК України господарським судам не підвідомчі, зокрема, справи у спорах, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів.
Однією із складових частин державного земельного кадастру є державна реєстрація земельних ділянок (ст. 196 Земельного кодексу України), яка здійснюється у складі державного реєстру земель, що складається, в свою чергу, з двох частин:
а). книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок;
б). поземельної книги, яка мітить відомості про земельну ділянку (ст. 202 Земельного кодексу України).
Згідно ст. 204 Земельного кодексу України державний земельний кадастр ведеться уповноваженим органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Порядок ведення державного земельного кадастру встановлюється законом.
Указом Президента України від 17.02.2003 р. № 134/2003 "Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру" функції з державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру покладено на Державний комітет України по земельних ресурсах.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1088 "Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру" визначений держателем Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно Державний комітет по земельних ресурсах, який забезпечує створення і функціонування цього Реєстру (п. 2), встановлено, що адміністратором Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно є Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах, який здійснює його ведення (п. 3), взято до відома, що до створення Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах проводить реєстрацію земельних ділянок та прав на них шляхом внесення записів про реєстрацію земельних ділянок та прав на них до бази даних державного реєстру земель, адміністратором бази даних державного реєстру земель є Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах (п. 4). Цією ж постановою на Державний комітет по земельних ресурсах покладено обов'язок забезпечити функціонування Центру державного земельного кадастру як юридичної особи (п. 7).
Згідно наказу Державного комітету по земельних ресурсах від 23.05.2003 р. № 135 встановлено, що реєстрацію земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них, договорів оренди землі здійснює Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" (п. 1), доручено Державному підприємству "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" створення та ведення автоматизованої системи державного земельного кадастру та Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно.
Отже, визначений Позивачем Відповідач у справі здійснює владні управлінські функції на основі законодавства у правовідносинах щодо реєстрації земельних ділянок та прав на них.
За визначеннями, приведеними в ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 1 ч. 1), суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1).
Згідно ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За викладеного, вирішення даного спору, враховуючи суб`єктний склад сторін спору та характер спірних правовідносин, становить компетенцію адміністративних судів.
Спір не підвідомчий господарським судам України.
Керуючись п. 1 ст.62, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У прийнятті позовної заяви відмовити.
Позовні матеріали повернути позивачу.
Додаток: позовна заява з доданими матеріалами на 44 аркушах, в тому числі платіжне доручення № 5201 від 05.11.2008 року на оплату державного мита в сумі 85, 00 грн. та платіжне доручення № 5202 від 05.11.2008 року на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118, 00 грн.
Суддя
Л. А. Коваль
Згiдно з оригіналом
Помічник судді К.В. Пелипенко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2008 |
Оприлюднено | 03.12.2008 |
Номер документу | 2420211 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Коваль Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні