Рішення
від 10.05.2012 по справі 1501/261/12
АНАНЬЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №1501/261/12

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" травня 2012 р. Ананьївський районний суд Одеської області

в складі: головуючого Скуртова М. І.

при секретарі Калін О. Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві цивільну справу за позовом прокурор Ананьївського району Одеської області до ОСОБА_1 про визнання державного акту на право власності на земельну ділянку недійсним і вилучення земельної ділянки з незаконного володіння

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Ананьївського району Одеської області звернувся до суду в інтересах держави в особі Долинської сільської ради Ананьївського району Одеської області з заявою, в якій зазначає, що 26 жовтня 2007 року начальник відділу земельних ресурсів в Ананьївському районі Одеської області ОСОБА_2, будучи державним службовцем, за попередньою змовою з землевпорядником Долинської сільської ради Ананьївського району Одеської області ОСОБА_3, який є посадовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими функціями, маючи умисел на незаконну передачу у власність 17 громадянам земельних ділянок (паїв), шляхом внесення фіктивних відомостей в бланки сертифікатів на право на земельну ділянку пай, зловживаючи владою і службовим становищем, незаконно внесли у вказані бланки сертифікатів на право на земельну частку (пай) фіктивні відомості про те, що 17 громадянам, в тому числі і відповідачу ОСОБА_1, які являються членами колишнього КСП "ім.Кірова", розташованого в с. Долинське Ананьївського району Одеської області належить право на земельну частку (пай), розміром 4,73 га, без визначення меж цієї ділянки в натурі. Позивач зазначає, що ніхто з громадян в тому числі і відповідач ніколи не працював у КСП "ім. Кірова" та ніколи не був його членом.

В березні 2008 року на підставі розпорядження № 138 голови Ананьївської районної державної адміністрації Одеської області, про передачу в натурі земельних ділянок громадянам-власникам земельних сертифікатів в приватну власність, було передано земельні ділянки загальною площею 62,68 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

В послідуючому у липні 2008 року Ананьївським відділенням Одеської філії центру ДЗК по відповідним земельним сертифікатам були видані державні акти в тому числі і серії ЯГ № 924247 виданого на імя ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 2,98 га.

Так, вироком Ананьївського районного суду Одеської області від 25 грудня 2009 року гр-н ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було визнано винним та кожного засуджено за ст.ст. 364 ч.2, 366 ч.2 КК України.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2010 року розпорядження голови Ананьївської районної державної адміністрації Одеської області № 138 від 24 березня 2008 року в частині передачі земельної ділянки ОСОБА_1 було визнано незаконним та скасовано.

Враховуючи те, що вищевказана земельна ділянка була отримана незаконно, зважаючи на те, що надання земельних ділянок громадянам, котрі не мають на це права згідно із чинним законодавством, порушує принцип соціальної справедливості, що визначає основи державної політики в аграрному секторі економіки і дане може призвести до дестабілізації вказаної галузі, тому прокурор Ананьївського району Одеської області звернувся до суду.

В судове засідання, на розгляд справи прокурор Ананьївського району Одеської області не з'явився, однак старший помічник прокурора Ананьївського району Одеської області надала на адресу суду письмову заяву (а.с.13), відповідно до якої позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить позов задовольнити, визнати державний акт недійсним та конфіскувати у відповідача незаконно отриману земельну ділянку, а також стягнути з нього на користь держави судові витрати, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач в судове засідання на розгляд справи не з'явився, причину неявки не повідомив, хоча сповіщався належним чином про день, час та місце розгляду справи за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання, що відповідає вимогам ч.5 ст.74 ЦПК України та про що свідчать поштові повідомлення (9,12).

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Суд, взявши до уваги заяву старшого помічника прокурора Ананьївського району Одеської області, неявку відповідача, вивчивши та перевіривши документи справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Установлено, що в липні 2008 року Ананьївською районною державною адміністрацією Одеської області на підставі розпорядження голови Ананьївської районної державної адміністрації Одеської області від 24 березня 2008 року №138 на ім'я ОСОБА_1 було видано державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №924247, згідно якого йому належить земельна ділянка площею 2,98 га, яка розташована на території Долинської сільської ради Ананьївського району Одеської області з цільовим призначенням для ведення сільськогосподарського товарного виробництва (а.с.5).

На підставі постанови Одеського окружного адміністративного суду від 09 серпня 2011 року розпорядження голови Ананьївської районної державної адміністрації Одеської області від 24 березня 2008 року №138 в частині передачі земельної ділянки ОСОБА_1 визнано недійсним та скасовано (а.с.3,4).

Ч.1 ст. 203 ЦК України зазначає, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

У відповідності із ч.1 ст. 373 ЦК України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Згідно ч.1 ст. 374 ЦК України суб'єктами права власності на землю (земельну ділянку) є фізичні особи, юридичні особи, держава, територіальні громади.

Відповідно до ст. 378 ЦК України право власності особи на земельну ділянку може бути припинене тільки за рішенням суду.

Так п. «д»ч. 1 ст. 140 ЗК України передбачає що однією із підстав припинення права власності на земельну ділянку є: конфіскація за рішенням суду.

Згідно ст. 148 ЗК України земельна ділянка може бути конфіскована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Таким чином, із наведеного слідує, що в якості міри цивільно-правової відповідальності конфіскація земельної ділянки може бути застосована судом при визнанні недійсними угод щодо земельних ділянок, укладених із порушенням встановленого законом порядку їх надання у власність, купівлі-продажу, дарування, застави, обміну тощо.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що розпорядження голови районної державної

Адміністрації Одеської області про передачу земельної ділянки відповідачу, яке стало підставою для видачі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯГ №924247 є скасованим і таким чином вказаний державний акт виданий незаконно та на момент розгляду справи в суді не має законної підстави його видачі та дії, тому суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Що ж стосується судових витрат, то відповідності із вимогами ст. 88 ЦПК України вони повинні бути покладені на відповідача.

Керуючись ст.ст. 203, 204, 215, 373, 374, 378 ЦК України, ст.ст. 140, 148 Земельного кодексу України, ст.ст. 3, 10, 11, 60, 88, 169, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги прокурор Ананьївського району Одеської області задовольнити.

Визнати державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 924247 виданий Ананьївською районною державною адміністрацією Одеської області на ім'я ОСОБА_1 незаконним та скасувати.

Конфіскувати у ОСОБА_1 земельну ділянку вартістю 38007 гривень 37 копійок, площею 2,98 га, кадастровий номер 5120281400:01:002:0217, що розташована на земельному масиві №30, Долинської сільської ради Ананьївського району Одеської області та передати її Долинській сільській раді Ананьївського району Одеської області.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в прибуток держави в розмірі 380 гривень 07 копійок.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем до апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя М. І. Скуртов

Рішення суду набуває законної сили „___"


2012 року.

Оригінал судового рішення знаходиться в матеріалах судової справи №2- ____/2012 р. Ананьївського районного суду Одеської області.

СудАнаньївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення10.05.2012
Оприлюднено07.06.2012
Номер документу24221903
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —1501/261/12

Ухвала від 10.05.2012

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Скуртов М. І.

Ухвала від 02.04.2012

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Скуртов М. І.

Ухвала від 27.04.2012

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Скуртов М. І.

Рішення від 10.05.2012

Цивільне

Ананьївський районний суд Одеської області

Скуртов М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні