24.05.2012
0803/213/2012 Справа № 0803/213/2012
№ 2/0803/65/2012
У Х В А Л А
про відмову в задоволенні заяви про забезпечення позову
24 травня 2012 року селище Велика Білозерка
Суддя Великобілозерського районного суду Запорізької області Яцун О.О., розглянувши заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
24 травня 2012 року ОСОБА_2 звернувся до Великобілозерського районного суду Запорізької області, в провадженні якого знаходиться цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»до ОСОБА_2, третя особа: відділ держкомзему у Великобілозерському районі Запорізької області, про спонукання до укладення договору оренди земельної ділянки, з зустрічним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»про повернення земельної ділянки з передачею незібраного врожаю сільгоспкультур, що знаходяться на цій земельній ділянці та з заявою про забезпечення позову.
В поданій до суду заяві ОСОБА_2 просить суд в порядку забезпечення позову накласти арешт на посіви сільськогосподарських культур, що знаходяться на земельній ділянці площею 8,1600 га, кадастровий номер 2321187400:04:001:0018, що розташована на території Трудової сільської ради Великобілозерського району Запорізької області до набрання законної сили рішенням суду та заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»здійснювати будь-які дії на вказаній вище земельній ділянці до набрання законної сили рішенням суду.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_2 не підлягає задоволенню з наступних підстав.
За правилами ч. 3 ст. 151 ЦПК України, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 151 ЦПК України, в заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
В поданій до суду заяві про забезпечення позову позивач за зустрічним позовом ОСОБА_2, обґрунтовуючи необхідність застосування вищезазначених видів забезпечення позову щодо накладення арешту на посіви сільськогосподарських культур, що знаходяться на оспорюваній земельній ділянці, та заборони Товариству з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»здійснювати будь-які дії на земельній ділянці, яка належить ОСОБА_2 на праві власності, стверджує, що відповідач може безперешкодно здійснити збирання врожаю, що в свою чергу може зробити неможливим виконання рішення суду стосовно передачі позивачеві за зустрічним позовом ОСОБА_2 незібраного врожаю. Крім того, заявник зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»може безперешкодно використовувати земельну ділянку у власних цілях, проводячи обробку ґрунту, що в свою чергу призведе до знецінення земельної ділянки та зниження її родючості.
В той же час, позивач, в порушення вимог п.) 2 ч. 2 ст. 151 ЦПК України, не навів жодного доводу в обґрунтування необхідності вжиття зазначених в заяві видів забезпечення позову.
Обґрунтування необхідності забезпечення позову полягає в доказуванні обставин, з якими пов'язано вирішення питання про забезпечення позову. Окрім того, особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна довести адекватність засобів забезпечення позову.
Суд також звертає увагу, що позивач ОСОБА_2, стверджуючи про намір відповідача щодо проведення обробіток ґрунту, які в свою чергу приведуть до знецінення оспорюваної земельної ділянки, та зниження її родючості, не зазначає жодного доказу в їх обґрунтування, у зв'язку з чим суд не може розглядати ці ствердження, як належне обґрунтування необхідності застосування видів забезпечення позову, які просить вжити позивач.
Згідно роз'яснень, які містяться в пункті 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Способи забезпечення позову, які просить вжити позивач, за своїм характером та мотивами, які викладені позивачем в заяві про забезпечення позову, за своїм напрямком та специфікою позовних вимог, не узгоджуються з наведеними вище загальними підставами для застосування заходів для забезпечення позову.
За таких обставинах суд дійшов до висновку про відсутність з боку позивача за зустрічним позовом ОСОБА_2 достатнього обґрунтування того, що невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 151, 152, 153 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»,
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви ОСОБА_2 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Яцун
Суд | Великобілозерський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2012 |
Оприлюднено | 30.05.2012 |
Номер документу | 24247223 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобілозерський районний суд Запорізької області
Яцун О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні