Рішення
від 14.05.2012 по справі 5011-45/4372-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-45/4372-2012 14.05.12

За позовом Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Київської міської філії До Товариства з обмеженою відповідальністю «Аероавтотранс» Про Стягнення 4 399,94 грн. Суддя Балац С.В. Представники сторін: Від позивачаОСОБА_1 - представники за довіреністю; Від відповідача не з'явились.

Суть спору: на розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Київської міської філії про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аероавтотранс»4 399,94 грн. в якості відшкодування вартості обладнання.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не належним чином виконав свої зобов'язання перед позивачем, оскільки не своєчасно та не в повному обсязі здійснив розрахунок за договором № K.U. - 1163 від 05.06.2008 р. про надання послуг Бізнес мережі, обладнання передане відповідно до вказаного договору не повернув, а тому у позивача виникло право вимоги оплати балансової вартості обладнання у розмірі 4 399,94 грн.

Відповідач відзив на позов не надав, явку уповноваженого представника у судові засідання не забезпечив, про поважні причини неявки до суду не повідомив.

Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Ухвала суду, що надсилалась за адресою вказаною у позовній заяві та витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців була повернута відділенням поштового зв'язку з відміткою «за зазначеною адресою не значиться».

За таких обставин, відповідач про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Представник позивача у судових засіданнях підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до положень статті 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Представником позивача клопотання щодо фіксації судового процесу не заявлялось, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні 14.05.2012 р. судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані представником позивача документи і матеріали, заслухавши його пояснення, Господарський суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

05.06.2008 р. між Відкритим акціонерним товаристовм «Укртелеком»(назву змінено на Публічне акціонерне товариство «Укртелеком», як оператором (надалі - позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Аероавтотранс», як бізнес-абонентом (надалі - відповідач) укладено договір № K.U. - 1163 про надання послуг бізнес - мережі (надалі - договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору, Оператор надає Бізнес-абоненту на території України телекомунікаційні послуги Бізнес - мережі Утел (надалі -Послуги), а Бізнес-абонент приймає надані Послуги та сплачує їх вартість відповідно до діючих тарифів.

В п. 1.2. Договору визначено, що під Бізнес - мережею Утел слід розуміти систему комплексного обслуговування Бізнес - абонентів, що забезпечує надання повного спектра телекомунікаційних послуг з підвищеним рівнем обслуговування.

Договором (п. 7.6.) передбачено, що для надання Послуг Оператор має право встановлювати додаткове обладнання за адресою встановлення лінії зв'язку у Бізнес-абонента. Встановлення такого обладнання оформляється відповідними актами. При цьому обладнання залишається власністю Оператора.

Відповідно до акту передачі обладнання на відповідальне зберігання від 04.08.2008 р. відповідачу було передано обладнання, а саме: модем Оріон у кількості 1 шт.

Згідно з п.п. 2.2.3. п. 2.2. Договору, Бізнес-абонент зобов'язаний своєчасно сплачувати вартість наданих Послуг.

Відповідно до п. 3.7 Договору у разі затримки Бізнес-абонентом оплати понад один місяць після розрахункового Оператор має право обмежити надання Послуг. При цьому Оператор надсилає Бізнес-абоненту письмове нагадування-попередження про можливість призупинення надання послуг. Якщо протягом місяця після одержання Бізнес-абонент не погасить заборгованість, Оператор має право призупинити надання Послуг.

Пункт 3.8. Договору передбачає, що при несплаті боргу протягом місяця з дня призупинення надання послуг, Оператор має право припинити дію цього Договору. Припинення дії Договору не звільняє Бізнес-абонента від сплати боргу та пені. Отже, договором прямо встановлено право Оператора (Позивача) на односторонню відмову від Договору - у випадку порушення фінансових зобов'язань Відповідача.

Як вказує позивач, в зв'язку із відсутністю оплати наданих послуг передбачених договором з боку відповідача, договір було припинено в односторонньому порядку, відповідно до п. 3.5. договору.

В п. 7.8. Договору сторони погодили, що при припиненні дії Договору протягом 3-х робочих днів на вимогу Оператора Бізнес-абонент зобов'язується повернути обладнання, зазначене в п. 6.6 Договору або сплатити його балансову вартість, вказану у відповідному акті.

Позивач звернувся до відповідача з претензією № 25/20-1783/2 від 27.10.2011 р. з вимогою про відшкодування вартості встановленого обладнання в розмірі 4 399,094 грн.

Відповідач на претензію відповіді не надав, заборгованість не погасив.

Основні засади господарювання в Україні визначає Господарський кодекс України, який регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання (стаття 1 Господарського кодексу України).

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Матеріали справи не містять доказів повернення відповідачем обладнання на вимогу позивача. За таких обставин суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо стягнення з відповідача вартості неповернутого Відповідачем обладнання, що становить 4 399,94 грн.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про стягнення основної заборгованості підлягають задоволенню у повному обсязі на загальну суму 4 399,94 грн.

Згідно із ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аероавтотранс»(місцезнаходження: 03035, місто Київ, вулиця Урицького, будинок 14; ідентифікаційний код 35892503) з будь якого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконавчого провадження на користь Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Київської міської філії (місцезнаходження: 01033, місто Київ, вулиця Горького, будинок 40; ідентифікаційний код 01189910) суму основного боргу у розмірі 4 399,94 (чотири тисячі триста дев'яносто дев'ять) грн. 94 коп. та 1 609,50 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного тексту рішення та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя С.В. Балац

Дата складення повного рішення 21.05.2012 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.05.2012
Оприлюднено29.05.2012
Номер документу24269680
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-45/4372-2012

Рішення від 14.05.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Балац С.В.

Ухвала від 09.04.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Балац С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні