11/159
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
06.08.2008 Справа №11/159
м. Полтава
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі, вул. Партизанська, 6, смт. Шишаки, Шишацький район, Полтавська область, 38000
до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Диканському районі Полтавської області, вул. Леніна, 149, смт. Диканька, Диканський район, Полтавська область, 38500
про включення до актів щомісячної звірки витрати на виплату та доставку пенсій
Суддя: Тимченко Б.П.
Секретар судового засідання: Скок І.А.
Представники до перерви:
від позивача: Михайлик Т.М., дов. № 6 від 10.10.2006 р.
від відповідача: Решетченко В.П., посвідчення № 11 від 22.11.2000 р.
Представники сторін після перерви: ті ж самі
Постанова прийнята в умовах перерви,оголошеної в судовому засіданні 29.07.08р. відповідно до ст. 150 КАс України.За згодою сторін в судовому засіданні відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Справа прийнята до розгляду суддею Тимченком Б.П. згідно ухвали заступника голови господарського суду Полтавської області Пушка І.І. від 28.05.08р.
СУТЬ СПОРУ: Розглядається позовна заява Управління ПФУ в Шишацькому районі (надалі ПФУ) до Відділення ВД Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Диканському районі Полтавської області (надалі ФССНВ) про включення до актів щомісячної звірки витрати на виплату та доставку пенсій в сумі 9109,50 грн. громадянину Солодуну Володимиру Кіндратовичу за період з 01.02.2003 р. по 29.02.2008 р.
В обґрунтування позовних вимог на те, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, яке здійснюють органи Пенсійного фонду.
Відповідач позов не визнає з мотивів наведених у відзиві на позовну заяву від 22.05.2008 р. посилаючись на відсутність правових підстав по підписанню ФССНВ акту щомісячної звірки особових справ потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на території держави-учасниць СНД.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав з підстав, наведених у запереченнях на позовну заяву.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази та заслухавши представників сторін, суд встановив:
Статтею 3 Угоди країн-учасниць Співдружності Незалежних держав про гарантії прав громадян держав Співдружності у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 р. встановлено, що усі витрати, пов'язані із здійсненням пенсійного забезпечення за цією Угодою, несе держава, що надає пенсійне забезпечення.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення»громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та інших випадках, передбачених цим Законом. Статтею 81 Закону України «Про пенсійне забезпечення»передбачено, що призначення та виплата пенсій, в тому числі пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання здійснюється органами Пенсійного фонду.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»зобов'язано Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань відшкодувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті при настанні страхового випадку, зокрема йому або особам, які перебувають на його утриманні пенсій по інвалідності в зв'язку із втратою годувальника, з 01.04.2001 р., що також підтверджується ст. 7 Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили страту працездатності».
Статтею 24 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»встановлено, якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між ФССНВ та страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодувань, понесених ним витрат.
Механізм погодження та відшкодування таких витрат встановлено спільною постановою правління ПФ України та ФССНВ України № 5-4/4 від 04.03.2003 р. «Про затвердження Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання».
Пунктом 5 Порядку встановлено, що органи ПФ України щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним на підставі Списку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань … проводять з відділеннями виконавчої дирекції ФССНВ України в районах звірку витрат за особовими справами потерпілих, складають акт щомісячної звірки, в якому визначають загальну суму витрат, що підлягають відшкодуванню.
12.03.2008 р. було підписано акт щомісячної звірки між Управління ПФУ в Шишацькому районі Полтавської області та ФССНВ України в Диканському районі Полтавської області, який останнім підписано з таблицею розбіжностей.
Відповідач відмовився відшкодувати витрати за лютий 2008 року на виплату пенсії громадянину Солодуну Володимиру Кіндратовичу, який отримав травму на виробництві на території Узбекистану в м. Бухара, що підтверджується Актом № 4 від 15.03.1993 р.
Потерпілий отримує пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві в Управлінні ПФУ в Шишацькому районі з 01.02.2003 р.
Відповідно до ст. 2 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»особи, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків, мають право на забезпечення по страхуванню від нещасного випадку відповідно до цього Закону. Право на таке забезпечення, яке встановлено в Україні, не залежить від того, у якій з колишніх республік СРСР стався нещасний випадок на виробництві із застрахованою особою або виникло професійне захворювання, пов'язане з виконанням нею трудових обов'язків.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що чинне законодавство зобов'язує відповідача провести відшкодування витрат по виплаті Управління ПФУ в Шишацькому районі Полтавської області громадянину Солодуну В.К. за період з 01.02.2003 р. по 29.02.2008 р. в сумі 9109,50 грн., в зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі зазначеного та керуючись ст.ст. 72, 94, 160-164 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Диканському районі Полтавської області включити до актів щомісячної звірки витрати Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області на виплату та доставку пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві громадянину Солодуну Володимиру Кіндратовичу за період 01.02.2003 р. по 29.02.2008 р. в сумі 9109,50 грн.
3. Стягнути з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Диканському районі (38500 смт. Диканька, Диканський району, Полтавська область, вул. Леніна, 149, код ЄДРПОУ 23809916, р/р № 37174160504104 в ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019).на користь Управління Пенсійного фонду України в Шишацькому районі Полтавської області (38000 смт. Шишаки, Шишацький район, Полтавська область, вул. Партизанська, 6, код ЄДРПОУ 22529632, р/р № 25608301287 в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 331467) витрати на виплату та доставку пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві громадянину Солодуну Володимиру Кіндратовичу за період з 01.02.2003 р. по 29.02.2008 р. в сумі 9109,50 грн.
Видати виконавчий документ з набранням постановою законною сили.
4. Постанову надіслати сторонам за адресами, вказаними у вступній частині постанови.
Суддя Тимченко Б.П.
Повний текст постанови підписано 11.08.2008 р.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2008 |
Оприлюднено | 04.12.2008 |
Номер документу | 2429182 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні