ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-7/4331-2012 17.05.12
За позовом Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація»
до Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської державної ради (Київської міської державної адміністрації)
про стягнення 7 442,12 грн.
Суддя Якименко М.М.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 -довіреність б/н від 03.01.2012;
від відповідача: ОСОБА_2 -довіреність б/н від 03.01.2012;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Комунальне підприємства «Київжитлоспецексплуатація»звернулося в Господарський суд м. Києва з позовом до Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської державної ради (Київської міської державної адміністрації) про стягнення 7 442,12 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання щодо повноти та своєчасності внесення оплати за найм нежитлового приміщення згідно Договору № 10/2328 від 16.03.2006.
З цих підстав позивач просив задовольнити позов, стягнувши з відповідача на свою користь 7 442,12 грн. -заборгованості з орендної плати, 1 609,50 грн. -судового збору.
Ухвалою від 06.04.2011 було порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 03.05.2012.
В судовому засіданні 03.05.2012 оголошено перерву на 17.05.2012.
В судовому засіданні 17.05.2012 представник відповідача подав відзив, згідно з якого визнав заборгованість і просив суд не нараховувати додаткові штрафні санкції.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги повністю та просив їх задовольнити.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 17.05.2012 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ :
16.03.2006 між Комунальним підприємством «Київжитлоспецексплуатація»(далі по тексту -Орендодавець, позивач) та Головним управлінням по фізичній культурі та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), перейменовано в Головне управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської державної ради (Київської міської державної адміністрації) (далі по тексту -Орендар, відповідач) укладено Договір № 10/2328 оренди нерухомого майна (нежилих будівель, споруд, приміщень) комунальної власності територіальної громади міста Києва (далі по тексту - Договір).
Згідно з п. 1.1. Договору Орендодавець на підставі рішення Київської міської ради від «16»березня 2006р. № 214/3305 додаток 2 пункт 3 передає, а Орендар приймає в оренду нежиле приміщення, далі - об'єкт оренди, за адресою: вулиця Хрещатик, 12 літ. А
Відповідно до п. 2.1. Договору Об'єктом оренди є: - нежиле приміщення загальною площею 509,00 (п'ятсот дев'ять цілих) кв.м, в т.ч. на 4 поверсі - 509,00 (п'ятсот дев'ять цілих) кв.м.,. згідно викопіювання з по поверхового плану, що складає невід'ємну частину цього Договору (додаток №1).
Як слідує з п. 3.1. Договору за користування об'єктом оренди Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату в межах витрат на утримання, розрахунок якої здійснюється на підставі Методики розрахунку орендної плати та порядку використання орендної плати, затвердженої рішенням Київради від "05" липня 2001р. № 366/1342 та рішення Київської міської ради від "16" березня 2006р. № 214/3305, місячний розмір якої згідно з розрахунком орендної плати, що є невід'ємною частиною цього Договору (додаток №3) на дату підписання Договору становить: 481 грн. 87 коп. (чотириста вісімдесят одна грн. 87 коп.),
Згідно з п. 3.4. Договору додатково до орендної плати нараховується податок на додану вартість у розмірах та порядку визначених законодавством України, який сплачується Орендарем разом з орендною платою.
Відповідно до п. 3.5. Договору орендна плата сплачується Орендарем починаючи з дати підписання акту приймання-передачі. Останнім днем сплати орендної плати є дата підписання Сторонами акту приймання-передачі при поверненні об'єкта оренди Орендодавцеві.
Як слідує з п. 3.6. Договору орендна плата сплачуються Орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності Орендаря щомісячно не пізніше 10 числа поточного місяця на рахунок Орендодавця.
Згідно з п. 4.2. Договору Орендар зобов'язаний вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі.
16.03.2006 на виконання умов Договору сторони підписали Акт приймання-передачі, згідно якого Орендодавець передав, а Орендар прийняв нежиле приміщення загальною площею 509, кв.м. на 4 поверсі, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Хрещатик, 12 літ. А.
Спір виник у зв'язку з тим, що після закінчення дії Договору, а саме 14.03.2007, відповідач продовжує користуватися орендованим приміщення при цьому не сплачує орендні платежі.
Судом встановлено, що Договір, укладений між позивачем та відповідачем за своєю правовою природою є договором найму (оренди).
Договір вступає в силу з моменту підписання його Сторонами і діє з 16.03.2006 по 14.03.2007 (п. 9.1. Договору).
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»термін дії договору оренди визначається за погодженням сторін.
Водночас ч. 2. ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»передбачено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору, він вважається продовженим та той самий термін і на тих самих умовах, які передбачені договором.
Окрім того, відповідно до ст. 764 ЦК України, якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Як слідує з матеріалів справи, відповідачем не було подано заяви про припинення або зміну умов Договору, на підтвердження іншого суду не надано жодних доказів, у зв'язку з чим у відповідності до положень ч. 2. ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»та ст. 764 Цивільного кодексу України, Договір вважається продовженим та той самий термін і на тих самих умовах.
Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» визначено, що орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Договір оренди є одним з видів зобов'язального майнового найму, правовідносини за яким регламентується загальними нормами зобов'язального права та майнового найму.
Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно ст. 762 ЦК за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Статтею 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»встановлено, що орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Річна орендна плата за користування цілісним майновим комплексом підприємства, його структурним підрозділом не може перевищувати десяти відсотків вартості орендованого майна. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати.
Згідно ч. 2 ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»методика розрахунку пропорції розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем та порядок використання орендної плати визначаються: Кабінетом Міністрів України - для об'єктів, що перебувають у державній власності; органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим, - для об'єктів, що належать Автономній Республіці Крим; органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності. Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
З наданих позивачем доказів вбачається, що позивач взяті на себе зобов'язання виконав належним чином, надав відповідачеві у користування приміщення на певний строк та за відповідну плату згідно умов Договору.
Відповідач жодних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених позивачем у позовній заяві, суду не надав.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Зважаючи на встановлені обставини справи та вимоги правових норм, викладених вище, а також на те, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення 7 442,12 грн. заборгованості по орендній платі нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються судом на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 32, 33, 49, 82-85, ГПК України, -
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської державної ради (Київської міської державної адміністрації) (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 12, код ЄДРПОУ 37355108, р/р 35411005557 в ГУ ДСУ у м. Києві МФО 820019) з будь-якого рахунку, виявленого під час виконавчого провадження на користь Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація»(01034, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 51-А, код ЄДРПОУ 03366500, р/р 2600067759 у АБ «Укргазбанк»м. Києва) 7 422 (сім тисяч чотириста двадцять дві) грн. 12 коп. -заборгованості по орендній платі, 1 609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. -судового збору.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги (винесення апеляційного подання) протягом десяти днів з дня прийняття рішення, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Суддя М.М. Якименко
Дата підписання рішення:21.05.2012р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2012 |
Оприлюднено | 31.05.2012 |
Номер документу | 24304011 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Якименко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні