Рішення
від 30.05.2012 по справі 504/119/2012
БУДЬОННІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДОНЕЦЬКА

30.05.2012 < Номер справи >

2/504/548/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2012 року Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді Грачова Р.Р.,

при секретарі Рижук В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремстрой-4», третя особа: Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька про зобов'язання видати довідку про період роботи,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 працював повний робочий день в «Ремонтно-будівельному управлінні № 4» Донецького міського ремонтно-будівельного тресту за періоди з 15 квітня 1985 року по 08 вересня 1989 року та з 02 квітня 1990 року по 25 грудня 1995 року. В подальшому підприємство було ліквідовано, правоприємником якого та на теперішній час є Товариство з обмеженою відповідальністю «Ремстрой-4». У позивача виникло право на отримання пенсії на пільгових умовах. При цьому, звернувшись до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька для отримання пенсії за вислугу років на пільгових умовах, йому повідомили, що для отримання такої пенсії необхідно підтвердити наявність трудового стажу для призначення пільгової пенсії та порекомендували звернутись із заявами до всіх підприємств в яких він працював на посадах, які дають право отримання пільгової пенсії для отримання відповідних довідок. При зверненні до відповідача з проханням надати йому довідку про підтвердження наявного трудового стажу ОСОБА_1 було видану таку довідку, проте зазначений невірний період роботи, а саме у довідці № 6 від 14.03.2011 року було зазначено: «з 15 квітня 1985 року по 08 вересня 1989 року та з 02 квітня 1990 року по 21 серпня 1992 року». ОСОБА_1 знову звернувся до відповідача з проханням виправити описку у довідці № 6 від 14 березня 2011 року про наявність у нього трудового стажу, проте вказану довідку позивачу було видано лише через винесення прокурором Будьоннівського району м. Донецька припису директору Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремстрой-4». Проте знову у довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній внесено неповні відомості, а саме у довідці № 6 від 07.07.2011 року зазначено, що «з 15.04.1985 року прийнято газоелектрозварювальником 5 раз. Наказ № 30-к від 15.04.1985 р.).

При цьому, позивач вважає, що навмисно не зазначено, що «прийнятий газоелектрозварювальником 5 раз. ручної зварки Наказ № 30-к від 15.04.1985 р.»у відповідності з трудовою книжкою. Оскільки, якщо саме ця фраза не буде зазначена до довідці, то у позивача не буде пільгового стажу для виходу на пенсію.

Просив суд зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Ремстрой-4» (код ЄДРПОУ 03334374) надати ОСОБА_1 уточнюючу довідку про стаж роботи на посаді електрогазозварювальника 5 разряду ручної зварки з повним робочим днем у період з 15 квітня 1985 року по 08 вересня 1989 року та з 02 квітня 1990 року по 25 грудня 1995 року відповідно до записів у трудовій книжці, що за змістом буде відповідати вимогам Закону України «Про пенсійне забезпечення»для оформлення пенсії на пільгових умовах.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.

В судове засідання представник позивача -ОСОБА_2, не з'явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність та с зазначенням того, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та не заперечує проти прийняття заочного рішення по справі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про поважність причин неявки суд не повідомив.

Згідно вимог ст. 224 ЦПК України у випадку неявки в судове засідання відповідача, належним чином повідомленого та від якого не надійшло заяви про розгляд справи у його відсутність, якщо вказані ним причини неявки визнані неповажними, суд може прийняти заочне рішення на підставі доказів, які є в матеріалах справи, якщо позивач не заперечував проти такого розгляду справи.

В зв'язку, з чим суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши надані докази в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 працював повний робочий день в «Ремонтно-будівельному управлінні № 4»Донецького міського ремонтно-будівельного тресту за періоди з 15 квітня 1985 року по 08 вересня 1989 року та з 02 квітня 1990 року по 25 грудня 1995 року, що підтверджується копією трудової книжки.

Відповідно до довідки № 6 від 14 березня 2011 року вказано, що виконавчим комітетом Будьоннівської районної ради народних депутатів в м. Донецьку на підставі статутних документів, прийнято рішення від 18 лютого 1994 року № 97 про реєстрацію Орендного підприємства «Ремстрой-4», яке є правоприємником «Ремонтно-будівельного управління № 4»Донецького Міськбудтреста.

Виконавчим комітетом Будьоннівської районної ради народних депутатів в м. Донецьку на підставі статутних документів, прийнято рішення від 18 листопада 1994 року № 410 про реєстрацію Акціонерного товариства закритого типа «Ремстрой-4», яке є правоприємником Орендного підприємства «Ремстрой-4».

Виконавчим комітетом Будьоннівської районної ради народних депутатів в м. Донецьку, керуючись ст. 8 ЗУ «Про підприємництво»на підставі статутних документів, прийнято рішення від 21 березня 2001 року № 147 «Про перереєстрацію Акціонерного товариства закритого типа «Ремстрой-4»у Товариство з обмеженою відповідальністю «Ремстрой-4», яке є правоприємником Акціонерного товариства закритого типа «Ремстрой-4».

Статтею 13 п. «б»Закону України «Про пенсійне забезпечення»передбачено, що пенсії за віком на пільгових умовах призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловікам - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах та жінкам - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи жінкам.

Згідно ст. ст. 62, 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення»основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством та особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Із ст. 20 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній»вбачається, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Відповідно до п .4.2 п.п. 1, п. 4.3 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за №1451/11731 «Про затвердження Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць, до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.

Згідно ст. 49 Кодексу Законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Відповідачем зазначалося, що на їх підприємстві не проводилася атестація робочого місця позивача, що свідчить про відсутність шкідливих умов праці. Проте, посилання представника відповідача на те, що в оспорюваний період не було проведено атестації робочого місця, а також те, що ОСОБА_1 в повній мірі не виконував роботу електрогазозварювальника, суд не приймає як доказ на заперечення позову оскільки відповідно до пунктів 1, 2 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому. Частиною другою пункту 4 зазначеного Порядку встановлено, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Таким чином, законодавцем покладено обов'язок проведення атестації робочих місць на керівників підприємств, а тому її не проведення не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Як вбачається з матеріалів справи, позивач у відповідності до ксерокопії трудової книжки тресту за періоди з 15 квітня 1985 року по 08 вересня 1989 року та з 02 квітня 1990 року по 25 грудня 1995 року працював на посаді електрогазозварювальника 5 разряду ручної зварки у відповідача.

Крім того, встановлено, що на підприємстві не збереглися первинні документи, а саме: книги наказів про прийняття на роботу, звільнення з роботи та надання відпусток, карту ф. Т-2, відомості щодо нарахування заробітної плати, штатний розклад.

Відсутність первинних документів відповідача позбавляє позивача права на оформлення пільгової пенсії за віком, що порушує його конституційне право на соціальний захист відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Крім того, представником відповідача були надані копії наказів від 15 квітня 1985 року, 11 вересня 1989 року, 02 квітня 1990 року та 25 грудня 1995 року про прийняття та звільнення з посади відповідно.

Так, зокрема у наказі від 15 квітня 1985 року про прийняття на роботу ОСОБА_1 на посаду газоелектрозварювальника 5 разряду не зазначено «ручної зварки», проте суд критично ставиться до наданого доказу, оскільки відповідачем не були надані докази щодо ознайомлення, зокрема позивача, з цим наказом та з відповідною приміткою про це.

Так, трудова книжка є єдиним документом, який підтверджує наявність трудового стажу працівника. У трудовій книжці чітко зазначено, що ОСОБА_1 прийнятий на роботу електрогазозварювальником ручної зварки.

Крім того, суд не приймає до уваги надану представником відповідача довідку від 22 лютого 2012 року № 15, оскільки відомості які занесені до вищевказаної довідки не відповідають фактичним обставинам по справі, що за своєю суттю суперечать відомостям, які зазначені у трудовій книжці ОСОБА_1

Таким чином, у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.. ст. ст.49, 232, 256 Кодексу Законів про працю України, ст.4.1, ст. 4.3 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за №1451/11731 «Про затвердження Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», ст. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року, ст. ст.13, 62, 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», ст.ст. 5, 60, 88, 213, 214, 215, 224 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремстрой-4», третя особа: Управляння Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька про зобов'язання видати довідку про період роботи -задовольнити повністю.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Ремстрой-4»(код ЄДРПОУ 03334374) надати ОСОБА_1 уточнюючу довідку про стаж роботи на посаді електрогазозварювальника 5 разряду ручної зварки з повним робочим днем у період з 15 квітня 1985 року по 08 вересня 1989 року та з 02 квітня 1990 року по 25 грудня 1995 року відповідно до записів у трудовій книжці, що за змістом буде відповідати вимогам Закону України «Про пенсійне забезпечення»для оформлення пенсії на пільгових умовах.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя Р.Р. Грачов

СудБудьоннівський районний суд м.Донецька
Дата ухвалення рішення30.05.2012
Оприлюднено31.05.2012
Номер документу24316743
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —504/119/2012

Рішення від 30.05.2012

Цивільне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Грачов Р. Р.

Ухвала від 07.02.2012

Цивільне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Грачов Р. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні