19/440-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01033, м.Київ - 33, вул.Жилянська, 58б.тел. 220-81-31
У Х В А Л А
про відмову у прийнятті позовної заяви
"24" листопада 2008 р. № 19/440-08
Суддя розглянувши матеріали
Суддя Т.П. Карпечкін розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Віант», м. Бориспіль
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудсервіс», м. Київ
про визначення ціни виконаних робіт та зобов'язання передати фактично виконані роботи та надати відповідні акти та виконавчу документацію
встановив:
В провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа № 19/440-08 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудсервіс»до Товариства з обмеженою відповідальністю «Віант»про стягнення 200000,00 грн. заборгованості за договором комісії № 02.03-08 від 3 березня 2008 року.
19 листопада 2008 року до господарського суду Київської області надійшла зустрічна позовна заява без номеру та без дати Товариства з обмеженою відповідальністю «Віант»до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудсервіс»про визначення ціни виконаних робіт та зобов'язання передати фактично виконані роботи та надати відповідні акти та виконавчу документацію.
Вказана зустрічна позовна заява не може бути прийнята судом до провадження для спільного розгляду з первісним позовом з наступних підстав.
Приписами ст. 60 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що відповідач має право до прийняття рішення зі спору подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову проводиться за загальними правилами подання позовів.
Господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом (ч. 1 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України).
Вимоги до форми і змісту позовної заяви встановлені приписами ст. 64 Господарського процесуального кодексу України.
Позовна заява –це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду.
Подати позов –означає звернутися до господарського суду із заявою, в якій повинно міститися прохання, адресоване суду, про розгляд спору про право, що виник.
Позов у процесуальному сенсі –це звернення до суду першої інстанції вимога про захист своїх прав та інтересів.
Сукупно визначають зміст позову його структурні складові –елементи позову, якими є предмет позову та підстави позову.
Предметом позову як вимоги про захист порушеного чи оспорюванного права або охоронюваного законом інтересу є спосіб захисту цього права чи інтересу.
Визначаючи предмет позову як спосіб захисту права чи інтересу, слід звернути увагу на перелік способів захисту прав і законних інтересів викладені в ст. 20 Господарського кодексу України та ст. 16 Цивільного кодексу України.
Визначення ціни виконаних робіт за договором заявлено як позовну вимогу не може бути способом захисту права та не входить до компетенції господарського суду.
Визначити ціну виконаних робіт якщо вона є спірною можуть компетентні організації визначені чинним Законодавством України.
Позовна вимога щодо зобов'язання відповідача за зустрічним позовом передати фактично виконані роботи та надати відповідні акти та виконавчу документацію також не може бути предметом розгляду в господарському суді, оскільки вимога не конкретизована та позивачем за зустрічним позовом не зазначено яким саме чином порушено його права та законні інтереси.
Крім того суд зазначає, що подання зустрічного позову має на меті довести відсутність у позивача матеріально-правової підстави на задоволення первісного позову через відсутність матеріальних правовідносин, з яких випливає суб'єктивне право позивача за первісним позовом.
Задоволення зустрічного позову тягне за собою відмову у первісному позові повністю чи частково.
З позовних вимог зустрічної позовної заяви вбачається, що в ній відсутні перелічені вище підстави.
Отже позивачем за зустрічним позовом також не дотримано встановлених норм статті 60 Господарського процесуального кодексу України для подачі зустрічного позову.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 60 та ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ухвалив:
1. Відмовити у прийнятті позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Віант».
Ухвалу про відмову у прийнняті позовної заяви може бути оскардено. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданною в день первісного звернення до господарського суду.
Суддя
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2008 |
Оприлюднено | 04.12.2008 |
Номер документу | 2433544 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Карпечкін Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні