Cправа № 2a-0770/803/12
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Скраль Т.В.,
при секретарі судового засідання Куля Т.Т.,
за участю сторін:
представника позивача - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі - Нитка Мирослава Івановича,
представник відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»в особі ліквідаційної комісії -в судове засідання не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»в особі ліквідаційної комісії про стягнення капіталізованих платежів, -
в с т а н о в и в:
Відповідно до ст. 160 частини 3 КАС України 23 травня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 28 травня 2012 року.
21 березня 2012 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі капіталізованих платежів на суму 223422 гривень 16 копійок.
Свої вимоги позивач обґрунтовує наступним. Протоколом № 1 зборів засновників ТзОВ «За нове життя»від 15 листопада 2011 року було прийнято рішення про припинення діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»та створено комісію по припиненню діяльності даного товариства. Відповідно до розділу XI Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" № 1105 від 23 вересня 1999 року, підприємства, установи, організації передають до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документи, що підтверджують право працівників на страхові виплати, інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, для продовження цих виплат.
Товариство з обмеженою відповідальністю «За нове життя»передало до відділення виконавчої дирекції Фонду в Іршавському районі особові справи потерпілих на виробництві -ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які на підставі Закону Україну «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»№1105 від 24 вересня 1999 року продовжують отримувати страхові виплати у відділенні Фонду.
Вважає, що сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими на Товаристві з обмеженою відповідальністю «За нове життя»становить 223422 гривень 16 копійок.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві. Представник позивача вказав, що листом № 305\01-4 від 13 березня 2012 року відділення виконавчої дирекції Фонду в Іршавському районі звернулося до ТзОВ "За нове життя" щодо наявності заборгованості по капіталізованим платежам. Листом відповіддю було повідомлено, що провести виплату капіталізовних платежів підприємство не має можливості.
23.05.2012 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»надійшла письмова заява, в якій відповідач не заперечує проти задоволення позовних вимог Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»в особі ліквідаційної комісії про стягнення капіталізованих платежів в розмірі 223422 гривень 16 копійок та просить розглянути адміністративну справу без їх участі у зв'язку з важким фінансовим станом підприємства.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити, виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, у зв'язку із припиненням діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»та створенням комісії по припиненню діяльності даного товариства, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі звернулося до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»в особі ліквідаційної комісії на суму 223422 гривень 16 копійок.
Приписами розділу XI Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" № 1105 від 23 вересня 1999 року, підприємства, установи, організації передають до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документи, що підтверджують право працівників на страхові виплати, інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, для продовження цих виплат.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "За нове життя" передало до відділення виконавчої дирекції Фонду в Іршавському районі особові справи потерпілих на виробництві - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»№ 1105 від 23 вересня 1999 року, продовжують отримувати страхові виплати у відділенні Фонду.
Преамбулою Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" визначено, що страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров"я громадян у процесі їх трудової діяльності. Крім того, держава гарантує усім застрахованим особам забезпечення прав у страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
Статтею 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" передбачено, що фінансування Фонду здійснюється, зокрема за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зазначеним порядком регулюється механізм нарахування.
Згідно ч. З ст. 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право до затвердження ліквідаційного балансу юридичної особи звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії.
Статтею 1205 ЦК України передбачено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до підпункту 2 частини першої ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», "Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю", який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 765 та статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" кошти одержані від продажу майна банкрута у другу чергу спрямовуються на задоволення вимог, що виникли із зобов'язань банкрута перед працівниками підприємства-банкрута, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань загальнообов'язкового державного соціального страхування" № 435-У від 12.12.2006 року було внесено зміни до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відповідно до яких у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому Фонді.
Капіталізація платежів здійснюється з урахуванням заборгованості, за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. На підставі цього, повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат особам, потерпілим на підприємстві протягом їх життя.
Відповідно до п. З вищезгаданого Порядку капіталізація платежів розраховується як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації, що і зроблено в розрахунках, які додаються.
Відділення виконавчої дирекції Фонду в Іршавському районі для визначення періоду на який розраховувалася капіталізація платежів, використовувало дані середньої очікуваної тривалості життя осіб.
Сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими на товаристві з обмеженою відповідальністю „За нове життя" становить 223422,16 грн. (двісті двадцять три тисячі чотириста двадцять два грн. 16 коп.).
Листом № 305/01-4 від 13 березня 2012 року відділення виконавчої дирекції Фонду в Іршавському районі звернулося до ТзОВ „За нове життя" щодо наявності заборгованості по капіталізованим платежам.
Листом відповіддю було повідомлено, що провести виплату капіталізованих платежів підприємство не має можливості.
Ненадходження коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань перешкоджає своєчасному фінансуванню витрат на відшкодування матеріальної шкоди потерпілим.
Отже, позовні вимоги щодо стягнення заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі капіталізованих платежів на суму 223422 гривень 16 копійок є підставними та підлягають задоволенню.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі ст. 94 ч.4 КАС України у справах в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридивчна особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 158-161 КАС України, - постановив:
Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»про стягнення капіталізованих платежів задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «За нове життя»( с. Білки, вул. І. Франка № 150, Іршавського району, код 03747722) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Іршавському районі капіталізовані платежі на суму 223422 (двісті двадцять три тисячі чотириста двадцять дві) гривні 16 копійок.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Суддя Скраль Т.В.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2012 |
Оприлюднено | 01.06.2012 |
Номер документу | 24336713 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні