ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
"28" травня 2012 р. Справа № 10/20/2012/5003
за заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі 23100, м. Жмеринка, вул. Асмолова, 1
до :КП Водопровідно - каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство
про порушення справи про банкрутство
Головуючий суддя Даценко М.В.
Cекретар судового засідання Паламарчук А.В.
Представники :
УПФУ у м. Жмеринці та Жмеринському районі - ОСОБА_1, за дор.
Боржник - не з'явився.
В С Т А Н О В И В :
26.04.2012 року Управління Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі подано до суду заяву про визнання КП Водопровідно-каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал" м. Жмеринка банкрутом.
28.04.2012 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі №10/20/2012/5003 про визнання КП Водопровідно-каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал" м. Жмеринка банкрутом. Розгляд справи призначено на 10.05.2012 р.
10.05.2012 року заявник та боржник в судове засідання не з'явились.
Ухвалою суду від 10.05.2012 р. розгляд справи відкладено на 28.05.2012 року.
Заявник в своїй заяві про порушення справи про банкрутство посилається на те, що КП Водопровідно-каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал" м. Жмеринка зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України за №0230003069 від 22.08.2007р., як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За підприємством рахується заборгованість в сумі 4839,89 грн.
Боржнику було надіслано вимогу № ю-117/370 на суму 4839,89 грн., яка боржником несплачена.
Розглянувши в судовому засіданні 28 травня 2012 року матеріали справи №10/20/2012/5003, заслухавши представника ініціюючого кредитора, проаналізувавши норми чинного законодавства України суд становив наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України суд повинен діяти на підставах та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.
На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Стаття 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначає, що кредитором може бути юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Стаття 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Законодавець, порівняно із загальними процедурами провадження у справах про банкрутство встановив у ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" особливості застосування процедур банкрутства щодо відсутнього боржника.
У відповідності до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
За змістом даної норми встановлено, що суб'єктом, до якого застосовуються особливості, передбачені цією статтею є дві категорії боржників: громадянин-підприємець - боржник та боржник - юридична особа.
Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Отже кредитор, набуває процесуального права та може здійснити дії, які зазначені вище лише при наявності хоча б однієї з умов: громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням; ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності; за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Аналогічна позиція щодо підстав порушення провадження у справі за ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року (п. 104).
За змістом ч. 3 ст. 6 та ч. 1, 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження кредитором своєї вимоги до боржника документами, що свідчать про їх безспірність.
За приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" (п. 27, 28) безспірність вимог кредитора за грошовими зобов'язаннями підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до п. 105 Постанови Пленуму Верховного суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" одним із встановлених законом засобів доказування, єдиним належним та допустимим доказом факту відсутності боржника за місцем знаходження є Витяг (довідка) з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців.
Всупереч наведеним вище вимогам чинного законодавства та вимогам суду щодо надання відповідних письмових доказів, ініціюючим кредитором не надано жодного із доказів, необхідних для здійснення провадження у справі про банкрутство з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в тому рахунку доказів безспірності вимог до КП Водопровідно-каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал" м. Жмеринка, відсутності керівних органів боржника-юридичної особи за її місцезнаходженням, ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Таким чином провадження у справі №10/20/2012/5003 про банкрутство КП Водопровідно-каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал" м. Жмеринка підлягає припиненню по п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України - "відсутній предмет спору".
Справи про банкрутство є справами непозовного провадження, в яких не розглядаються спори, а встановлюються юридичні факти, від наявності або відсутності яких сторона чи інший учасник провадження може реалізувати свої права чи виконати передбачені Законом обов'язки. Зазначена особливість справ про банкрутство зумовлює необхідність під поняттям "спір", що вживається у відповідних відмінках у нормах Господарського процесуального кодексу України при розгляді справ позовного провадження, розуміти вимогу заявника про порушення справи про банкрутство та визнання боржника банкрутом, що становлять предмет судового розгляду.
Положення пункту 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України слід розуміти так, що провадження у справі підлягає припиненню, оскільки відсутній предмет розгляду, з яким заявник звернувся до господарського суду, тобто не доведені безспірність вимог ініціюючого кредитора, відсутність боржника за місцем знаходження, не звітування до податкових органів протягом року та припинення підприємницької діяльності боржника.
Ухвалою суду від 28 квітня 2012 року про порушення провадження у справі про банкрутство №10/20/2012/5003 введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дія мораторію припиняється з моменту припинення провадження у справі.
Керуючись ст. 1, ч. 3 ст. 6, ч. 1, 8 ст. 7, ст.ст. 12, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 1-1 ч. 1 ст. 80, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В:
Припинити провадження у справі №10/20/2012/5003 про банкрутство КП Водопровідно-каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал" м. Жмеринка.
Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів КП Водопровідно-каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал" м. Жмеринка, код ЄДРПОУ 35292020.
Ухвалу направити згідно переліку.
Суддя Даценко М.В.
віддрук. 9 прим. :
1- до справи,
2- Управлінню Пенсійного фонду України в м. Жмеринці та Жмеринському районі 23100, м. Жмеринка, вул. Асмолова, 1
3- КП Водопровідно - каналізаційне господарство "Жмеринське підприємство водоканал"
23100, м. Жмеринка, вул. Мельнична, 3,
4- Головному управлінню економіки Вінницької обласної державної адміністрації,
5- Головному управлінню статистики Вінницької області,
6- ДВС у Жмеринському районі,
7- державному реєстратору Жмеринської РДА,
8- фонду державного майна у Вінницькій області,
9- Головному управлінню юстиції у Вінницькій області м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2012 |
Оприлюднено | 05.06.2012 |
Номер документу | 24374193 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Даценко М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні