ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"29" травня 2012 р.Справа № 10/4/5022-334/2012
Господарський суд Тернопільської області
У складі судді Півторака М.Є.
За участю секретаря судового засідання Качунь І.Є.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
За позовом: Прокурора Гусятинського району в інтересах держави, смт. Гусятин, вул. Пушкіна, 9 в особі Копичинської ВК-112, м Копичинці, вул. Шевченка, 96 Тернопільської області
до відповідача: Збаразького районного фізкультурно-спортивного товариства "Колос" Агропромислового комплексу, м. Збараж, вул. Морозенка, 18 Тернопільської області
про стягнення боргу в сумі 8255,00 грн.
За участю представників:
позивача: ОСОБА_1- представника, довіреність № 4055 від 12.09.11 р.;
Кметик Л.Я.- прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави Прокуратури Тернопільської області, посвідчення № 67 від 29.08.11 р.
відповідача: не прибув
У судовому засіданні представникам сторін роз'яснено процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20, 22, 81-1 ГПК України.
У зв'язку з відсутністю клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Суть справи: Прокурор Гусятинського району смт. Гусятин вул. Пушкіна, 9 звернувся з позовом до господарського суду Тернопільської області в інтересах держави в особі Копичинської ВК-112, м. Копичинці, вул. Шевченка, 96 Тернопільської області до Збаразького районного фізкультурно-спортивного товариства "Колос" Агропромислового комплексу, м. Збараж, вул. Морозенка, 18 Тернопільської області про стягнення боргу в сумі 8 255,00 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на умови Договору № 294 на використання праці засуджених від 05.10.2011 року; Акт звірки розрахунків станом на 01.04.2012 року; Наряд № 1 за жовтень 2011 року; Рахунок № 1 від 31.10.2011 року; Претензію № 5700 від 15.11.2011 року; інші документи, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Ухвалою господарського суду порушено провадження у справі №10/4/5022-334/2012 та призначено судове засідання на 10 год. 45 хвилин 11 травня 2012 року.
Згідно клопотання відповідача розгляд справи було відкладено до 14 год. 30 хв. 29 травня 2012 року в порядку статті 77 ГПК України.
Відповідач письмового відзиву на позов не подав, у судові засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Оскільки, участь представників сторін у судове засідання не визнавалося обов'язковою , надані позивачем документи є достатніми, а тому суд розглядає позов в порядку статті 75 ГПК України за наявними у справі матеріалами.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги повністю.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши представлені докази в їх сукупності, господарський суд встановив наступне:
Згідно ст. ст. 1, 2 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
Стаття 16 Цивільного Кодексу України визначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу та визначає способи захисту цивільних прав та інтересів.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом (частина друга п. 1 ст. 16 ЦК України).
Позивач по справі -Копичинська виправна колонія управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Тернопільській області № 112 , зареєстрована у встановленому законом порядку Гусятинською районною державною адміністрацією 29.11.1999 року і включена до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 08564475 , організаційно-правова форма за КОПФГ : державна організація( установа , заклад ) , що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 404140 і наділена правом на звернення до суду з позовом за захистом свої прав і охоронюваних законом інтересів.
Відповідно до статті 54 Господарського процесуального кодексу України, звертаючись з позовом до господарського суду, позивач самостійно визначає в позові предмет позову та його підстави, тобто, ті обставини, якими він обґрунтовує поданий позов; розглядаючи справу, господарський суд не може вийти за межі зазначених у позові предмету та підстав, за винятком випадків, прямо передбачених ст. 83 ГПК України.
Предметом позову Копичинська ВК-112, м. Копичинці визначила стягнення з відповідача боргу в сумі 8255 грн. 00 коп.
Суд вважає, що обраний позивачем спосіб захисту права є таким, що відповідає статтям 15, 16 Цивільного кодексу України.
Вказавши відповідачем у справі Збаразьке районне фізкультурно-спортивне товариство " Колос " Агропромислового комплексу м. Збараж , Копичинська ВК-112 вважає, що вказана юридична особа порушила її права.
В силу ст. 11 ЦК України цивільні права і обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (частина 1 ст. 202 ЦК України).
У судовому засіданні встановлено, що 05.11.2011 року між Копичинською виправною колонією № 112 УДДУВП у Тернопільській області та Збаразьким районним фізкультурно-спортивним товариством "Колос" Агропромислового комплексу м. Збараж було укладено Договір № 294 на використання праці засуджених , згідно умов якого Виконавець ( Копичинська ВК-112) надає в розпорядження Замовнику згідно з його розрахунком, робочу силу із числа засуджених в кількості 6 чоловік, на строк до 31.12.2011 року для проведення різного роду робіт (п. 1.1. Договору).
Пунктом 1.2. Договору сторони визначили, що Замовник забезпечує зайнятість роботою наданою Виконавцем робочої сили із числа засуджених на території виробничих площ Замовника протягом всього строку дії договору, із забезпеченням умов охорони праці та техніки безпеки.
Згідно п. 3.2. Договору Замовник гарантує оплату за 1 людино-день в розмірі 75.00 грн., що включає зарплату засуджених та нарахування на зарплату в розмірі 50% згідно з Постановою КМ України від 22.04.199 року № 653.
Замовник зобов'язувався щомісячно до 30 числа поточного місяця перераховувати на розрахунковий рахунок Виконавця нараховану суму заробітної плати з нарахуванням за мінусом відрахувань, вказаних у п. 3.4. Договору (п. 3.7.).
На виконання умов Договору позивач впродовж жовтня 2011 року надав робочу силу з числа спецконтингенту для виконання відповідних робіт, які замовляв відповідач, що підтверджується нарядом № 1 про виконані роботи з табелем відпрацьованих годин за жовтень 2011 року, які підписані представником відповідача без заперечень та скріплених відтиском мокрої печатки.
Згідно Довідки № 279 від 20.01.2012 року заборгованість Збаразького районного фізкультурно-спортивного товариства "Колос" Агропромислового комплексу м. Збараж перед Копичинською ВК-112 станом на 20.01.2012 року становить 8255,00 грн.
Зазначена сума боргу також підтверджується і актом звірки взаємних розрахунків станом на 01.04.2012 року, який підписаний представником відповідача без заперечень та скріплений відтиском мокрої печатки
У відповідності до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До вимог господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з врахуванням особливостей, передбачених господарським кодексом України.
Відповідно до частини першої статті 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно зі статтею 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
В силу ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. При цьому, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
Пунктом 1 статті 202 ГК України передбачено , що господарські зобов'язання припиняються: виконанням, проведеним належним чином; зарахуванням зустрічної однорідної вимоги або страхового зобов'язання; у разі поєднання управленої та зобов'язаної сторін в одній особі; за згодою сторін; через неможливість виконання та в інших випадках, передбачених цим Кодексом або іншими законами.
Доказів повного виконання зобов'язання відповідачем не надано.
На час розгляду позову в суді борг в сумі 8255,00 грн. залишається не сплачений
Таким чином, на час розгляду позову в суді відповідач не оплатив вартості послуг, що в силу ст.ст. 526 та 530 ЦК України є неприпустимим, а тому позовні вимоги в частині стягнення заборгованості в сумі 8255,00 грн. підлягають до задоволення, як обґрунтовано заявлені та підтверджені документально.
Судовий збір, згідно ст. 49 ГПК України, покладаються відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст. 129 Конституції України, ст. ст.11,16, 209, 509, 512,514, 516, 525, 526,549, 565, 655 ЦК України, ст.ст. 20,22,33, 44, 49, 54,64, 82, 84, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, ст. 173,193,202,230 Господарського кодексу України, господарський суд,-
В И Р І Ш И В:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Збаразького районного фізкультурно -спортивного товариства "Колос" Агропромислового комплексу, м. Збараж, вул. Морозенка,18 Тернопільської області, ідентифікаційний код 02660522 на користь Копичинської ВК-112, м. Копичинці, вул. Шевченка, 96 Тернопільської області, ідентифікаційний код 08564475, р/р 37114320005116 в ГУДК у Тернопільській області, МФО 838012 -8255 грн. 00 коп. боргу. Видати наказ.
3.Стягнути з Збаразького районного фізкультурно -спортивного товариства "Колос" Агропромислового комплексу,м. Збараж, вул. Морозенка,18 Тернопільської області, ідентифікаційний код 02660522 в дохід Державного бюджету України (р/р 31217206783002, банк одержувача ГУДКСУ у Тернопільській області, одержувач платежу УДКСУ м. Тернополя, МФО банку 838012, код ЄДРПОУ 03500022) - 1609,50 грн. судового збору. Видати наказ.
4.Рішення набуває законної сили в десятиденний строк з дня його прийняття.
На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання, протягом десяти днів з дня прийняття рішення, через місцевий господарський суд.
5.Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
6.Повне рішення складене 29 травня 2012 року.
Суддя М.Є. Півторак
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2012 |
Оприлюднено | 05.06.2012 |
Номер документу | 24376261 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Півторак М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні