Рішення
від 22.05.2012 по справі 5015/1789/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.05.12 Справа№ 5015/1789/12

За позовом : Комунального підприємства „Червонограджитлокомунсервіс",

м. Червоноград Львівської області

до відповідача : Громадської організації „Товариства з розвитку міста Червонограда", м.Червоноград Львівської області

про: стягнення 21 011,57 грн. заборгованості з орендної плати та 323,33 грн. заборгованості за надані комунальні послуги

Суддя Король М.Р.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1 -начальник юридичного відділу (довіреність №845 від 29.02.2012 р.)

від відповідача: не з'явився

В судовому засіданні 22.05.2012 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: Комунальне підприємство „Червонограджитлокомунсервіс",

(м.Червоноград, Львівська область) звернулось до господарського суду з позовною заявою до Громадської організації „Товариства з розвитку міста Червонограда" (м.Червоноград, Львівська область ) про стягнення 21 011,57 грн. заборгованості з орендної плати та 323,33 грн. заборгованості за надані комунальні послуги .

Позовні вимоги обґрунтовуються невиконанням відповідачем обов'язку по оплаті орендної плати згідно договору №144 від 27.11.2009 р.

Ухвалою суду від 07.05.2012 р. прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 22.05.2012 р.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, вимоги ухвали суду від 07.05.2012р. виконав повністю.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, вимог ухвал суду не виконав, проти позовних вимог у встановленому порядку не заперечив, причин неявки не повідомив.

Ухвали суду надсилались відповідачу на юридичну адресу згідно відомостей Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявна в матеріалах справи), однак поштовим відділенням повернуто до суду поштовий конверт з написом „по закінченню терміну зберігання".

В разі, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації -адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце наступного судового засідання. (Постанова пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 р.).

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами у відповідності до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, повно та об'єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до укладеного договору оренди нежитлового приміщення за №144, від 27 листопада 2009 року Комунальне підприємство „Червонограджитлокомунсервіс" (орендодавець) передало в оренду громадській організації „Товариству розвитку міста Червонограда" (орендар) нежитлове приміщення в м.Червонограді по вул.В.Стуса,21 на термін з 01 грудня 2009 по 30 листопада 2011 року. .

27.11.2009 р. між Громадською організацією „Товариство розвитку міста Червонограда" та Комунальним підприємством „Червонограджитлокомунсервіс" укладено договір за №144с про надання послуг із збирання та утилізації твердих побутових відходів та договір за № 144 від 27 листопада 2009 року про участь суб'єкта підприємницької діяльності у розрахунках за утиримання будинку та прибудинкової території..

Згідно п.1.1 договору оренди, орендодавець (позивач) передає, а орендар (відповідач) приймає в строкове платне користування окремий індивідуально визначений об'єкт оренди площею 55,0 кв.м., розміщений за адресою: м.Червоноград, вул. Стуса,21, на першому поверсі п'ятиповерхового будинку, що знаїходиться на балансі КП "Червонограджитлокомунсервіс", вартість якого визначена згідно незалежної оцінки об'єкта оренди.

Відповідно до п.5.1. договору орендна плата визначається відповідно до Методики розрахунку пропорції розподілу між міським бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем та порядок використання плати за оренду комунального майна територіальної громади м.Червонограда в подальшому „Методика" і розраховується за формулою:

55,0 кв.м.* 0,27 грн.* 1,753 (індекс іфляції) = 26,03 грн.

20% ПДВ 5,21 грн. Разом : 31,24 грн.

Оренда плата за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції того ж (попереднього) місяця.

У відповідності до п. 5.3. договору, орендна плата орендодавцем перераховується до міського бюджету щомісячно не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним місяцем.

Пунктом 7.2. договору встановлено, що орендар зобов'язується своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.

У п. 10.2. договору вказано, що у разі порушення строків внесення орендної плати, встановлених п.5.4., або в неповному обсязі, орендна плата підлягає індексації і стягується до бюджету та орендодавцю у визначеному п.5.3. співвідношенні, відповідно до чинного законодавства України з врахуванням пені в розмірі 120 % річної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості, з урахуванням індексації, за кожен день прострочення, включаючи день оплати.

Пунктом 9.4. та 9.5. договору передбачено, що при передачі об'єкту оренди складається акт прийому-передачі, який підписується сторонами. Об'єкт оренди вважається фактично переданим орендодавцю з моменту підписання акту прийому-передачі..

Відповідач своїх зобов'язань за договором з оплати орендної плати та комунальних послуг належним чином не виконав, внаслідок чого утворилась заборгованість з орендної плати в розмірі 21 011,57 грн. за період травень -грудень 2011 р. та 323,33 грн. -заборгованість за надані комунальні послуги.

Рішенням суду від 06.12.2011 р. у справі №5015/6193/11 розірвано договір оренди нежитлового приміщення від 27.11.2009 р. №144.

Враховуючи систематичність невиконання зобов'язань за вищезгаданим и договорами, орендарю неодноразово направлялись претензію ( №3832/11 від 20 вересня 2011р., №5073/11 від 08 листопада 2011р.) пропозицією добровільно сплатити заборгованість, однак на жодну з вказаних претензій відповідач не відреагував і боргу не сплатив.

Оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Статтею 193 ГК України передбачено, що господарські зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів і договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

До виконання господарських зобов'язань застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства. Статтею 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

В силу положень ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Проаналізувавши зміст укладеного між сторонами договору №144 від 27.11.2009 р. суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою він є договором найму (оренди).

Згідно ст. 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно з ч.1 ст.26 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" одностороння відмова від договору оренди не допускається.

Згідно з п.1 т.762 ЦК України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

Згідно з ч.1 ст.19 цього ж Закону, орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.

Згідно ч.3 ст.285 ГК України, орендар зобов'язаний берегти орендоване майно відповідно до умов договору, запобігаючи його псуванню або пошкодженню, та своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.

Відповідно до ст. 286 ГК України, орендна плата- це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.

Згідно п.3 ст.19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна", cтроки внесення орендної плати визначаються у договорі.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач свої зобов'язання за вищевказаними договорами виконав в повному обсязі, а відповідач, вчасно не вносячи орендної плати та плати за комунальні послуги порушив взяті на себе договірні зобов'язання, в результаті чого заборгував перед позивачем станом на момент звернення з позовом до суду 21011,57 грн. Заборгованості з орендної плати та 323,33 грн. - заборгованості за надані комунальні послуги.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідачем не надано до суду жодних доказів на спростування своєї вини в невиконанні зобов'язання. Факт наявності заборгованості належним чином доведений, документально підтверджений, у зв'язку чим суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а отже такими, що підлягають задоволенню.

Судовий збір покладається на відповідача у відповідності до ст. 49 ГПК України.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 11, 509, 525, 526, 530, 549, 759, 762 ЦК України, ст.ст. 173, 193, 285, 286 ГК України та ст.ст. 4, 33, 34, 35, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задоволити повністю.

2. Стягнути з Громадської організації „Товариство з розвитку міста Червонограда"(80100, Львівська область, м.Червоноград, вул.В.Стуса,21, ідентифікаційний код 22387169) на користь Комунального підприємства „Червонограджитлокомунсервіс"(80100, Львівська область, м. Червоноград, вул. Шевська, 1а, ідентифікаційний код 31616100) 21 011,57 грн. заборгованості з орендної плати, 323, 33 грн. заборгованості за надані комунальні послуги, 1609,5 грн. судового збору.

3. Накази видати згідно ст. 116 ГПК України.

Повний текст рішення складено 29.05.2012 р.

Суддя Король М.Р.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення22.05.2012
Оприлюднено05.06.2012
Номер документу24380637
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/1789/12

Рішення від 22.05.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

Ухвала від 07.05.2012

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні