ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2012 р. Справа № 5024/364/2012
Господарський суд Херсонської області у складі судді Клепай З.В. при секретарі Буюклу І.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МД Груп Дніпропетровськ", м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фудсервіс", м.Херсон
про стягнення 12 369 грн. 28 коп.
за участю
представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1 - представник, довіреність №7 від 17.05.2012р.;
від відповідача - не прибув;
Позивач звернувся з позовом в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУДСЕРВІС»(ЄДРПОУ 32965531) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МД ГРУП ДНІПРОПЕТРОВСЬК»(ЄДРПОУ 33717794) суму заборгованості за відсотковим доходом за облігаціями серії «А»в сумі 10 097,25 грн.; 717, 05 грн. річних; 1554,98 грн. інфляційних збитків, всього 12 369,28 грн.
Ухвали господарського суду по справі, що направлялись на адресу відповідача, всі повернулись до господарського суду з позначкою пошти "за закінченням терміну зберігання".
Господарським судом зроблено запит до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та отримано Спеціальний витяг, відповідно до якого відповідач зареєстрований за адресою вказаною в позовній заяві.
Відповідно до ст.64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
За таких умов справа відповідно до ст.75 ГПК України розглядається господарським судом за відсутності представника відповідача за наявними в матеріалах справи доказами.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представника позивача, суд -
в с т а н о в и в:
Позивач був власником 595 - ти іменних акцій відповідача серії "А", які придбав у "МД Груп Дніпропетровськ" за договором купівлі - продажу №Б-2934/2008 від 17.12.08р., який уклав з ТОВ "МД Груп Харків"
У наступному він здійснив відчуження цих акцій за договором №888/Б/201- ТОВ "Запоріжсталь - Секюріті" (45шт.) та договором №Б-557/2009 від 27.03.09р., що укладений з ЗАТ "Трубосталь"(550шт).
Таким чином відповідач володів акціями відповідача на протязі - 2-х років - 45 шт. та на протязі 4-х місяців - 550 шт.
Згідно до ст.4 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»до особи, яка набула право власності на цінний папір, переходять усі посвідчені ним права
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»облігація - цінний папір, що посвідчує внесення його власником грошей, визначає відносини позики між власником облігації та емітентом, підтверджує зобов'язання емітента повернути власникові облігації її номінальну вартість у передбачений умовами розміщення облігацій строк, якщо інше не передбачено умовами розміщення.
Відповідно до ч. 1 ст. З Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", яка кореспондується з ч. 1 ст. 163 Господарського кодексу України цінні папери це документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також випливають із цих документів, іншим особам.
Частиною 2 ст. 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" встановлено, що емітент - це юридична особа, Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.
Законом України від 10.12.1997 № 710/97-ВР "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні". Положенням про порядок випуску облігацій підприємств, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.07.2003 № 332 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.10.2006 № 1178) та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.08.2003 за № 706/8027 передбачено, що розміщення, обіг та емісія встановлюються проспектом емісії цінних паперів.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" проспект емісії цінних паперів - це документ, який містить інформацію про відкрите (публічне) розміщення цінних паперів.
Інформація про емісію облігацій Відповідача була зареєстрована Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку за №219/2/07 від 18.05.2007року. Депозитарій - ВАТ „Межрегіональний Фондовий Союз" (до грудня 2009р), з грудня 2009 року - Приватне акціонерне товариство «Всеукраїнський депозитарій цінних паперів», депозитарій для облігацій у бездокументарній формі.
Порядок розміщення Облігацій - закрите (приватне). Право власності на придбані Облігації виникає з моменту їх зарахування на рахунок у цінних паперах власника у зберігача та підтверджується випискою з цього рахунку, що надає зберігач.
Відповідно до Проспекту емісії Власники облігацій мають право: «...отримувати доход та номінальну вартість облігацій..»
Відсотки по облігаціям нараховуються відповідно до відсоткових періодів. Кожний відсотковий період складає 91 (дев'яносто один) календарний день. Відсотковий дохід виплачується в кінці відповідного відсоткового періоду
Відсоткова ставка за облігаціями серії «А» складає 18 % річних в гривні.
Виплата відсоткового доходу за облігаціями здійснюється в національній валюті Емітентом на банківські рахунки власників облігацій.
Емітент розраховує суми виплати відсотків для кожного власника на день такої виплати та виплачує власникам облігацій грошові кошти у відповідності до вимог чинного законодавства.
На дату подання позову Відповідачем не сплачено відсотковий дохід за 8-12 відсоткові періоди, в зв'язку з чим склалася заборгованість за відсотковим доходом за облігаціями серії «А»становить 10097, 25грн.
Відповідно до ч. 1 ст. З Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", яка кореспондується з ч. 1 ст. 163 Господарського кодексу України цінні папери це документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника, та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 7 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», облігація підтверджує зобов'язання емітента повернути власникові облігації її номінальну вартість у відсотках, що передбачені умовами розміщення облігацій строк та виплатити доход за облігацією, якщо інше не передбачено умовами розміщення.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно акту звірки розрахунків між сторонами від 28.05.10р., що підписаний представниками обох сторін без будь - яких зауважень, позивач має право на доход від акцій у сумі 81740 грн. 37 коп.
Позивач листом №931 від 14.12.10р. звернувся до відповідача про сплату йому боргу по доходу по належним йому акцій, за періоди, на протязі яких він був власником цих акцій у сумі 36740 грн. 37 коп., але відповідач цю вимогу не виконав та у нього утворився борг перед позивачем у сумі 10 097 грн. 25 коп., який підлягає стягненню.
Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно розрахунку позивача втрати від інфляції складають 1554 грн. 98 коп., а 3% річних - 717 грн. 05 коп., які підлягають стягненню.
За таких умов позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
в и р і ш и в:
1.Позов задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУДСЕРВІС» , 73003, м.Херсон, б. Мирний б.З офіс 600, ЄДРПОУ 32965531, п/р № 26002301776825 в ЗАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", МФО 334635, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МД ГРУП ДНІПРОПЕТРОВСЬК» , 49051, м. Дніпропетровськ, вул. Байкальська, 1, код ЄДРПОУ: 33717794, п/р 2600130389901 в ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», МФО 305749, суму заборгованості за відсотковим доходом за облігаціями серії «А»в сумі 10 097 (десять тисяч дев'яносто сім) грн. 25 коп. ; 717 (сімсот сімнадцять) грн. 05 коп. річних; 1 554 (одна тисяча п'ятсот п'ятдесят чотири) грн. 98 коп. інфляційних збитків, та 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
Повне рішення складено 30.05.2012р.
Суддя З.В. Клепай
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2012 |
Оприлюднено | 05.06.2012 |
Номер документу | 24381129 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Клепай З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні