Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2012 р. Справа № 2а/0570/5666/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кочанова П.В.
при секретарі Дікусяк Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Приватної науково-виробничої фірми «Сонар» про припинення юридичної особи,
За участю:
Предстаника позивача: ОСОБА_1 за дов. №7 від 14.03.2012 року,
Відповідач: не з'явився.
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Приватної науково-виробничої фірми «Сонар» про припинення юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що Приватна науково-виробнича фірма «Сонар» є юридичною особою, зареєстровано 16.05.2001 року виконавчим комітетом Київської районної у м. Донецьку ради, про що зроблено запис 08.05.2001 року у журналі обліку реєстраційних справ за №04053176Ю0030135. З 25.05.2001 р. знаходиться на обліку в Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька, як платник податків. З лютого 2011 р., згідно Акту про неподання звітності про фінансово-господарську діяльність за № 183/15-1/31492770 від 13.04.2012 р., відповідачем не подавалася звітність про фінансово-господарську діяльність. Заборгованості перед бюджетом відповідач не має.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
В судове засідання відповідач не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Згідно ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
При цьому, ухвала про відкриття провадження по справі була направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його реєстрації, а саме 83015, Донецька область, місто Донецьк, вул. Миру, будинок 10 та була повернута із поміткою «організація не зареєстрована», про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке знаходиться в матеріалах справи.
Дослідивши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Приватна науково-виробнича фірма «Сонар» зареєстрована як юридична особа виконавчим комітетом Київської районної у м. Донецьку ради 16.05.2001 року, про що зроблено запис 08.05.2001 року у журналі обліку реєстраційних справ за №04053176Ю0030135, ідентифікаційний код юридичної особи 31492770, за адресою 83015, Донецька область, місто Донецьк, вул. Миру, будинок 10, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи.
25.05.2001 року відповідача взято на облік до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька як платника податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 25.05.2001 за № 3553.
Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 145 Господарського кодексу України відповідач, як суб'єкт господарювання, відповідач зобов'язаний на основі даних бухгалтерського обліку складати фінансову звітність за формами, передбаченими законодавством, проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності, надавати фінансову звітність відповідно до вимог закону та своїх установчих документів.
Строки подання податкових декларацій встановлені п. 4.1.4. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».
Пунктом 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) передбачене подання суб'єктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період.
Відповідно до пункту 3 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу» Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція у Донецькій області уповноважена здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряти достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Як вбачається з Акту про неподання звітності про фінансово-господарську діяльність № 183/15-1/31492770 від 13.04.2012 р., складеного В.о. старшого державного податкового інспектора Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька Воробйова Ю.С., відповідачем, з лютого 2011 р. по теперішній час звітність про фінансово-господарську діяльність не подавалася.
Згідно службової записки Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька №133 від 12.03.2012 року, відповідач заборгованості з платежів перед бюджетом станом на 12.04.2012 не має.
Відповідно до ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Згідно ч. 1 ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 38 ч. 2 п. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Пунктом 20.1.12 ст. 20, пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України передбачено право органів державної податкової служби в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Обов'язок платників податків подавати податкові декларації щодо окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи проводив платник податку господарську діяльність у звітному періоді, також встановлено пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України.
З огляду на викладене та зважаючи на те, що Приватна науково-виробнича фірма «Сонар» не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи більше одного року, а саме: в період з лютого 2011 року по теперішній час, суд, відповідно до ст. 38 ч. 2 п. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», вважає що є всі підстави для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 ч. 1 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався: не подав до суду заперечень та доказів, які б спростували наявні в матеріалах справи підстави, щодо припинення його підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, внести до Єдиного державного реєстру запис щодо цього судового рішення та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу, щодо якої було прийнято судове рішення, про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб`єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 164, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Приватної науково-виробничої фірми «Сонар» про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Приватна науково-виробнича фірма «Сонар» (код ЄДРПОУ 31492770; юридична адреса: 83015, Донецька область, місто Донецьк, вул. Миру, будинок 10).
У день набрання судового рішення законної сили направити його державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення.
Апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Кочанова П.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2012 |
Оприлюднено | 05.06.2012 |
Номер документу | 24382053 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кочанова П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні