Постанова
від 17.05.2012 по справі 513/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

17 травня 2012 р. № 2-а- 513/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд

в складі: головуючого - судді Бартош Н.С.,

за участю секретаря судового засідання -Островської М.О.,

за участю представників: позивача -Бєлоусова С.М., відповідача -Звєздіна В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю НПП "Укргазгеоавтоматика" до Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ТОВ -НПП «Укргазгеоавтоматика», звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Червонозаводського відділу виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, після уточнення якого, просить зобов'язати відповідача поновити виконавче провадження про стягнення коштів з ТОВ «Три-С»за яким було накладено арешт на нерухоме майно розташоване за адресою: м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93; визнати з 12.09.2006 р. нечинною постанову Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції від 17.01.2003 р. щодо накладення арешту на об'єкт обтяження - нежитлові будівлі розташовані за адресою: м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93 та її скасувати, зобов'язати відповідача зняти арешт на нерухоме майно за адресою: м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93, та заборони його відчуження з підстав ліквідації боржника ТОВ «Три-С»(код ЄДРПОУ 22713735).

В обґрунтування позовних вимог позивача зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю -НПП «Укргазгеоавтоматика»(код ЄДРПОУ 25460205) є власником нежитлових будівель з літерами «А-2»та «Г-1»за адресою: м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93 , але не може розпорядитись вказаним майном в зв'язку з накладенням на нього арешту за виконавчим провадженням..

Відповідач позов визнав в повному обсязі та представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що дійсно в провадженні Червонозаводського ВДВС Харківського МУЮ було виконавче провадження відносно боржника ТОВ «Три-С». Оскільки в постанові про накладення арешту вказано дві адреси боржника: вул.. Балакірєва, 20 кв.211, та вул. Жовтневої революції,93, в м. Харкові., за територіальністю відповідачем виконувалось провадження з приводу майна , розташованого по вул.. .Жовтневої революції,93, в м.Харкові. По закінченню провадження знищено за строком давності. Оскільки юридична адреса боржника значилась по вул.. Балакірєва в м.Харкові, то виконавче провадження в цій частині 06.02.2003 року направлено до Дзержинського ВДВС Харківського МУЮ.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Відповідно до витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно № 31967771 від 08.11.2011 р. ТОВ -НПП «Укргазгеоавтоматика»набуло право власності на нерухоме майно за адресою м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93 літера «А-2»на підставі договору купівлі -продажу № 1074 від 11.04.2005 р.( а.с.12-13).

Вказане підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно № 31469961 від 28.09.2011 р., відповідно до якого ТОВ -НПП «Укргазгеоавтоматика»набуло право власності на нерухоме майно за адресою м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93 літера «Г-1»на підставі договору купівлі -продажу № 1074 від 11.04.2005 р.( а.с.14-15)

Згідно з наданою копією 17.03.2003 р. відділом державної виконавчої служби Червонозаводського району на виконання наказу № 5739/08 господарського суду Харківської області про стягнення з ТОВ „Три-С" заборгованості в розмірі 178850 грн. на користь відокремленого підрозділу „Чорнобильська атомна електростанція" ДП НАЕК „Енергоатом" прийнято постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження та накладено арешт на все майно, що належить ТОВ «Три-С». код ЄДРПОУ 22713735, яке розташоване за адресою: м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93, юридична адреса: м. Харків, вул. Балакірєва, 20, кв. 211 ( а.с. 39).

Відповідно до ухвали господарського суду Харківської області від 06.09.2006 р. по справі № Б-48/108-04 юридичну особу -Товариства з обмеженою відповідальністю «Три-С», код 22713735 -ліквідовано ( а.с. 17).

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна № 34559566 від 11.01.2012 р. реєстратором: Першою Харківською державною нотаріальною конторою 20.12.2007 р. за архівним записом здійснено реєстрацію арешту на підставі постанови державної виконавчої служби у Червонозаводському районі від 17.01.2003 р.( а.с.9-11).

Згідно з копією журналу обліку виконавчих проваджень, переданих держаному виконавцеві ВДВС Червонозаводського РУЮ м. Хакрова 06.02.2003 року наказу № 5739/08 господарського суду Харківської області про стягнення з ТОВ „Три-С" заборгованості в розмірі 178850 грн. на користь відокремленого підрозділу „Чорнобильська атомна електростанція" ДП НАЕК „Енергоатом" передано до ВДВС Дзержинського РУЮ м. Харкова. ( а.с. 72-73)

Дзержинський ВДВС Харківського МУЮ листом за № 18323 від 17.11.2011 р. повідомив, що виконавче провадження щодо стягнення з ТОВ «Три-С»відсутнє ( а.с. 68).

Відповідно до спеціального витягу з ЄДРПОУ відносно ТОВ «Три-С» (код ЄДРПОУ 22713735) проведена державна реєстрація припинення юридичної особи у зв'язку з визнанням банкрутом ( а.с. 41-43).

Аналіз вказаних документів свідчить про придбання позивачем частини будівлі за адресою : м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93, після здійснення виконавчих дій по виконавчому провадженню по виконанню про стягнення з ТОВ «Три-С»заборгованості, оскільки згідно з актом про знищення виконавчих проваджень Червонозаводського ВДВС Харківського міського управління юстиції в строчці 58 зазначено знищеним виконавче провадження № 589/1 від 05.03.2003 року на 3 аркушах про стягнення з ТОВ «Три-С»заборгованості в сумі 178850 грн. на користь Чорнобильська атомна електростанція.

Реєстрація обтяження -арешт майна та його заборона відчуження здійснено в 2007році за архівним записом після придбання позивачем вказаної будівлі, але за постановою державного виконавця про накладенню арешту та заборону відчуження.

Згідно з п. 1, 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень (орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт) при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну виконавчу службу»державна виконавча служба входить до системи органів Міністерства юстиції України і здійснює виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб (далі - рішень) відповідно до законів України, тому відповідач є суб'єктом владних повноважень.

Спірні правовідносини щодо порядку накладення арешту на нерухоме майно не підпадають під ст. 121-2 ГПК України, так як позивач не є стягувачем, боржником чи прокурором за виконавчим провадженням.

Підставою для подання адміністративного позову є наявний публічно-правовий спір між ТОВ -НПП «Укргазгеоавтоматика»та Червонозаводським відділом державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції щодо порядку зняття арешту на нерухоме майно.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право: накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 57 Закону України «Про виконавче провадження» арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження»виконавче провадження підлягає закінченню у разі ліквідації юридичної особи - сторони виконавчого провадження, якщо виконання їх обов'язків чи вимог у виконавчому провадженні не допускає правонаступництва.

Згідно з ч. 2 ст. 50 Закону України «Про виконавче провадження» у разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю іншому органу державної виконавчої служби, закінчення виконавчого провадження за рішенням суду, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також крім випадків не стягнення виконавчого збору або витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій), повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, арешт, накладений на майно боржника, знімається, скасовуються інші вжиті державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку із завершенням виконавчого провадження. Завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.

Судом встановлено, що постанова Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції від 17.01.2003 р. щодо накладення арешту на об'єкт обтяження - нежитлові будівлі розташовані за адресою: м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93 винесена на підставі рішення господарського суду, а тому є обґрунтована і законна. Позовні вимоги в частині визнання її не чинною та скасування є необґрунтованими, а тому не підлягають задоволенню.

Частиною 2 ст. 67 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено, що у разі ліквідації боржника - юридичної особи виконавчий документ надсилається ліквідаційній комісії (ліквідатору) для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законом порядку. У разі надходження виконавчого документа до ліквідаційної комісії (ліквідатора) арешт з майна боржника знімається за постановою державного виконавця, затвердженою начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований.

Оскільки боржник ТОВ «Три-С»ліквідовано, а виконавче провадження про стягнення з боржника коштів відповідачем закінчено та знищено без зняття арешту за заборони відчуження , позовні вимоги з приводу зобов'язати відповідача зняти арешт на нерухоме майно за адресою: м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93, та заборони його відчуження підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-163, 167, 181, 185, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю НПП "Укргазгеоавтоматика" до Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити частково.

Зобов'язати Червонозаводський відділ державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції зняти арешт та заборону відчуження майна, що належить ТОВ «Три-С», код ЄДРПОУ 22713735, яке розташоване за адресою м. Харків, вул. Жовтневої революції, 93, накладені постановою відповідача 17 січня 2003 року при примусовому виконанні наказу № 5739/08 господарського суду Харківської області про стягнення з ТОВ „Три-С" заборгованості в розмірі 178850 грн. на користь відокремленого підрозділу „Чорнобильська атомна електростанція " ДП НАЕК „Енергоатом".

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету на користь позивача 8 грн.40 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову в повному обсязі виготовлено 22 травня 2012 року.

Суддя Бартош Н.С.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.05.2012
Оприлюднено05.06.2012
Номер документу24383237
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —513/12/2070

Постанова від 17.05.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бартош Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні