номер провадження справи 16/85/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
29.05.12 справа № 5009/1794/12
м.Запоріжжя
За заявою боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Фармсервіс" (юридична адреса: 69050, АДРЕСА_1, фактична адреса: 69050, м.Запоріжжя, вул.Складська, 4, код ЄДРПОУ 22118133)
банк , здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника -АКБ "Індустріалбанк", м.Запоріжжя
про банкрутство
Суддя Ніколаєнко Р.А.
Представники:
від боржника -ОСОБА_1 (дов.б/н від 01.01.2012)
ВСТАНОВЛЕНО:
ТОВ "Фармсервіс" на підставі ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" подано заяву про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 16.05.2012 заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 5009/1794/12 з присвоєнням справі номеру провадження 16/85/12 та призначенням судового засідання на 29.05.2012.
29.05.2012 за результатами розгляду справи винесено ухвалу.
На обґрунтування поданої на підставі ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заяви боржник пояснив, що 10.05.2012 загальними зборами учасників ТОВ "Фармсервіс" були прийняті рішення про ліквідацію товариства, призначення ліквідатором Циганкова Є.О., а також про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство в зв'язку з наявністю всіх ознак того, що майна ТОВ "Фармсервіс" недостатньо для задоволення вимог кредиторів. Зазначив, що в ході попереднього аналізу фінансової звітності станом на 01.05.2012 Циганковим Є.О. було встановлено неплатоспроможність боржника, оскільки більше ніж 3 роки товариство не отримує доходів від здійснення статутної діяльності, власний капітал та оборотні кошти складають від'ємну величину -368,8 тис. грн. та 428,62 тис. грн. відповідно, кредиторська заборгованість складає 432,2 тис. грн., а розмір активів -63,4 тис. грн.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши фактичні обставини, вислухавши представника кредитора, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню з огляду на таке.
Згідно з приписами ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника -юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно з представленим боржником протоколом № 10/05-2012 ВІД 10.05.2012 загальних зборів учасників ТОВ "Фармсервіс" учасниками вирішено товариство ліквідувати, з метою проведення передбачених законом дій щодо ліквідації призначено ліквідатора -Циганкова Є.О., а також уповноважено Циганкова Є.О. оформити та подати до господарського суду Запорізької області заяву про порушення справи про банкрутство ТОВ "Фармсервіс" за ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Також боржником представлено баланс ТОВ "Фармсервіс" станом на 30.04.2012, який, між іншим, відображує існування кредиторської заборгованості боржника в розмірі 432,3 тис.грн. при наявності активів на суму 63,4 тис. грн.
Порядок ліквідації юридичної особи встановлений Законом.
Згідно з положеннями ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа може бути припиненою шляхом ліквідації.
Відповідно до ч.1 ст.110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, між іншим, за рішенням її учасників.
За положеннями ч.1 ст.105 Цивільного кодексу України (ЦКУ) учасники юридичної особи зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації (ч.2 ст.105 ЦКУ).
Учасники юридичної особи призначають комісію з припинення, голову комісії чи ліквідатора, встановлюють порядок і строк заявлення кредиторських вимог. До комісії з припинення чи ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи (ч.ч.3, 4 ст.105 ЦКУ).
Згідно з ч.5 ст.105 ЦКУ строк заявлення кредиторами своїх вимог не може становити менше двох та більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Ч.8 ст.111 ЦКУ встановлено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна, перелік пред'явлених вимог кредиторів та результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи.
З приведеними нормами кореспондується ст.60 Господарського кодексу України, згідно з якою особа, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію, встановлює та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяця ці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує у відповідних друкованих органах повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих кредиторів) повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Ч.3 ст.110 ЦК України передбачено, що в разі недостатності майна юридичної особи для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
З вищевикладеного слідує, що звернення до господарського суду із заявою про порушення у справі про банкрутство боржника в порядку ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" можливе тільки після з'ясування питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів у встановленому порядку, зокрема, після оцінки вартості наявного майна боржника, публікації оголошення для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства, складання і перевірки проміжного ліквідаційного балансу, який має бути затверджений засновниками боржника тощо.
Однак, боржником не подані докази публікації оголошення про ліквідацію, не подані докази оцінки майна, докази повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства у встановленому порядку, докази подання складеного проміжного ліквідаційного балансу до органу державної податкової служби для його перевірки, які необхідні для з'ясування наявності чи відсутності підстав для здійснення провадження у справі про банкрутство за правилами ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Як слідує з витребуваної судом довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців лише 22.05.2012 до ЄДР внесено рішення засновників ТОВ "Фармсервіс" щодо припинення юридичної особи.
Таким чином, матеріали справи свідчать про недотримання боржником встановленого законом порядку ліквідації юридичної особи поза судовими процедурами банкрутства, дотримання якого є передумовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство в разі виявлення на те підстав.
Зазначене виключає підстави для здійснення провадження у справі справи про банкрутство боржника за ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Провадження у справі підлягає припиненню в силу п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, ст.5 закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.1-1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі припинити.
Примірники даної ухвали надіслати боржнику, державному реєстратору виконавчого комітету Запорізької міської ради, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Запорізькій області.
Суддя Р.Ніколаєнко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2012 |
Оприлюднено | 06.06.2012 |
Номер документу | 24388544 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Ніколаєнко Р.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні