ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-34/5039-2012 23.05.12
За позовомПублічного акціонерного товариства "Київенерго" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Денман груп" про стягнення 12 882,29 грн. СуддяСташків Р.Б. Представники: від позивача -ОСОБА_2, представник за довіреністю; від відповідача -не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У квітні 2012 року Публічне акціонерне товариство "Київенерго" (далі -позивач) звернулося в Господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Денман груп" (далі -відповідач) про стягнення заборгованості за електроенергію в сумі 12 882,29 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені правила користування енергією, а саме самовільне підключення електроустановок струмоприймачів/проводів до електричних мереж ПАТ «Київенерго», про що уповноваженими представниками ПАТ «Київенерго»було складено акт порушень ПКЕЕ №06068 від 17.01.2011.
Згідно розрахунку вартості електроенергії спожитої без обліку (договору) до акту, нарахування по акту за період 15.12.2010-17.01.2011 складає 12 882,29 грн.
Ухвалою суду від 23.04.2012 було порушено провадження у справі №5011-34/5039-2012, розгляд справи було призначено на 23.05.2012.
У судове засідання призначене на 23.05.2012 представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Ухвала суду про порушення провадження у справі та призначення судового засідання була надіслана за адресою місцезнаходження відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: 04073, м. Київ, вул. Ярославська, 10 А.
Відповідно до статті 64 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Проте, за зазначеною адресою відповідача не було розшукано, а тому конверт з вказаною ухвалою суду було повернуто назад до суду, із відповідною відміткою про це органу поштового зв'язку.
Заслухавши думку представника позивача щодо можливості розгляду даної справи за відсутності представника відповідача, який наполягав на розгляді справи, зважаючи на те, що:
- явка представника відповідача у судове засідання обов'язково не визнавалась.
- відповідно до статті 77 ГПК України господарський суд відкладає розгляд справи лише у разі, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено у даному засіданні. Обставин, які б перешкоджали чи не дозволяли розглянути спір даному судовому засіданні судом не було встановлено.
Клопотань про відкладення чи перенесення розгляду справи від відповідача не надходило, відтак справа відповідно до статті 75 ГПК України розглядається за наявними в ній матеріалами
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 26 Закону України «Про електроенергетику»споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно технічних документів та договору про постачання енергії.
Відповідно до пункту 5.1 Правил користування електричною енергією (далі -ПКЕЕ) затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року №28 договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.
Крім того, відповідно до пункту 6.41 ПКЕЕ визначено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих ПКЕЕ або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень ПКЕЕ.
Уповноваженими представниками ПАТ «Київенерго»було зафіксовано порушення ПКЕЕ Товариством з обмеженою відповідальністю «Денман груп», а саме - самовільне підключення електроустановок до мереж електропередавальної організації без укладання відповідного договору, про що було складено акт порушень ПКЕЕ № 06068 від 17.01.2011, крім того, попередньо був складений також акт №06002 від 14.12.2010.
Статтею 27 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Правопорушеннями в електроенергетиці зокрема є:
- порушення вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання і мереж суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, виготовлення, монтажу, налагодження та випробування енергоустановок і мереж, виконання проектних робіт на енергоустановках і мережах;
- крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
На підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків. (п. 6.42 ПКЕЕ).
27.01.2011 відповідно до вищезазначених вимог ПКЕЕ, відбулось засідання комісії, що супроводжувались веденням протоколу № 760.
Комісією з розгляду актів порушень ПКЕЕ прийнято рішення провести нарахування за актом порушень, згідно з п. 2.6 Методики визначення обсягу вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 за № 782/12656, з дати попереднього акту за перерізом кабелю АПВ1 (4*35) 63А. Приєднана потужність 37,42 кВт.
Згідно з Розрахунком вартості електроенергії спожитої без обліку (договору) до Акту, нарахування по Акту за період 15.12.2010-17.01.2011 складає 12 882,29 грн. (з ПДВ).
Згідно з пунктом 6.43 ПКЕЕ кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка. Нараховані до оплати за актами порушень обсяги електричної енергії, які припадають на попередні розрахункові періоди, не враховуються під час підбиття підсумків розрахункового періоду при визначенні фактичної величини споживання за цей розрахунковий період. Сума збитків перераховується споживачем на поточний рахунок постачальника електричної енергії або електропередавальної організації. Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта, визначення розміру коштів, належних до оплати, здійснення платежів вирішуються у судовому порядку.
Згідно фіскального чека поштового відділення, 26.01.2012 цінним листом з описом вкладення на юридичну адресу ТОВ «Денман Груп» позивачем було направлено копію акту порушень від 17.01.2011 №06068 Правил користування електричною енергією; копію протоколу засідання комісії з розгляду актів порушень Правил користування електричною енергією від 27.01.2011 №760; розрахунок вартості електроенергії, спожитої без обліку (договору) за актом порушень Правил користування електричною енергією від 17.01.2011 №06068; Акт 95000333/1 на суму 12 882,29 грн.; рахунок 95000333/1 на суму 12 876,34 грн.; лист РЕ «Північний» про надсилання документів.
Пунктом 2 статті 530 Цивільного кодексу України визначено, що у разі, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Станом на момент розгляду справи відповідачем рішення комісії з розгляду актів порушень у судовому порядку не оскаржено, а виставлений рахунок не сплачено.
Вищенаведене свідчить про порушення відповідачем цивільного законодавства України та законодавства про енергетику.
Відповідно до статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Згідно з частиною 2 статті 1213 ЦК України у разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.
Суд вважає позовну вимогу позивача щодо стягнення самовільно спожитої електроенергії на суму 12 882,29 грн. обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідачем не спростовано належними засобами доказування обставин на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог.
Суми, які підлягають сплаті за витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються відповідно до статті 49 ГПК України при задоволенні позову на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 32-34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Денман груп»(04073, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 10А, ідентифікаційний код 33639439) на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго»(01001, м. Київ, площа Івана Франка, буд. 5, ідентифікаційний код 00131305) 12 882 (дванадцять тисяч вісімсот вісімдесят дві) грн. 29 коп. боргу, 1 609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору.
3. Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
СуддяР.Б. Сташків Повний текст рішення підписано 29.05.2012
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2012 |
Оприлюднено | 05.06.2012 |
Номер документу | 24388740 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сташків Р.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні