ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.06.12 Справа № 5010/625/2012-20/51 Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
Судді Кобецької С.М.
Розглянувши матеріали:
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Метал Холдинг Львів",
вул. Навроцького, 1а, м.Львів, 79034;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю українсько - російського
підприємства "Лайн-Електро",
вул.Коновальця,136 В/83, м.Івано-Франківськ,76018
про: стягнення заборгованості в сумі 9 412,50грн.
ВСТАНОВИВ:
ТзОВ "Метал Холдинг Львів" звернувся до господарського суду Івано-Франківської з позовом, в якому просить, стягнути з ТзОВ українсько - російського підприємства "Лайн-Електро" заборгованість в сумі 9 412,50грн.
З метою забезпечення позову, просить суд, накласти арешт на грошові суми, що знаходяться на рахунках ТзОВ українсько - російського підприємства "Лайн-Електро".
Розглянувши заяву про вжиття заходів забезпечення позову, суд прийшов до висновку про відмову у її задоволенні, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.66 Господарського процесуального кодексу України заходи до забезпечення позову можуть бути вжиті за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (зокрема грошові суми, цінні папери, тощо) яке є у відповідача може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю. Заявник повинен обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову.
З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст.33 Господарського процесуального кодексу України, обов"язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов"язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Згідно з приписами ст.67 Господарського процесуального кодексу України арешт може накладатись на майно або грошові суми, що належать тільки відповідачеві.
У заяві про забезпечення позову слід вказати відомості, необхідні для виконання ухвали про забезпечення позову, а саме, при накладенні арешту на грошові кошти слід зазначити номери рахунків і найменування установ банків, де розміщено ці кошти.
Крім того, приписами ст.ст. 3,4 ЗУ "Про судовий збір", встановлено, що за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір, у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Зокрема, за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову - 1,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, в порушення вище викладених вимог господарського процесуального законодавства заявником не наведено достатньо обґрунтованих доводів та не подано в підтвердження належних доказів, в обґрунтування застосування заходів до забезпечення позову.
Суд, визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, проте, з огляду на викладене вище, прийшов до висновку про відмову у задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову.
Керуючись ст. 33, ст. 61, ст. 64, ст. 65, ст. 66, ст. 67, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Відмовити у задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову.
3. Призначити розгляд справи в судовому засіданні на 19.06.12р. о 10:00год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області
(адреса: м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка 16, кімната/зал № 16) .
4 . Зобов'язати надати в судове засідання:
Позивача - докази в підтвердження проведення відповідачем часткової оплати за
поставлений товар;
- довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та
фізичних осіб - підприємців в належним чином засвідченій копії
(до матеріалів справи).
Відповідача - відзив на позов і всі документи, що підтверджують
заперечення проти позову, копію відзиву направити позивачу;
- докази сплати боргу (письмові пояснення причин несплати).
Сторонам провести звірку взаємних розрахунків станом на день розгляду справи. Обов'язок проведення покласти на позивача, при цьому зобов'язавши відповідача забезпечити належне проведення даної взаємозвірки розрахунків. Складений за результатами взаємозвірки розрахунків Акт сторонам надати в засідання суду. У разі неможливості провести взаємозвірку розрахунків, зобов'язати сторін надати суду письмові пояснення, в яких зазначити причини невиконання вимог ухвали суду.
Представникам сторін з"явитися в судове засідання та, відповідно до ст.28 Господарського процесуального кодексу України, представити суду документальне підтвердження своїх повноважень у справі, а також подати докази в обґрунтування заявлених доводів та заперечень .
Відповідно до вимог ст . 36 Господарського процесуального кодексу України сторонам письмові докази подати оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Суддя С. Кобецька
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2012 |
Оприлюднено | 07.06.2012 |
Номер документу | 24462554 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні