cpg1251
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/609/12
"29" лютого 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Жука А.В. розглянувши в порядку письмового провадження в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Севлан»
про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Севлан»про стягнення заборгованості у сумі 164,22 грн.
Представник позивача через канцелярію суду 29 лютого 2012 року подав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав та не забезпечив явку повноважного представника в судове засідання, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином - у відповідності до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За наведених обставин суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на основі наявних у суду матеріалів.
Розглянувши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»(далі по тексту - Закон) Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Севлан»зареєстроване виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, як юридична особа 25.11.2003 року із присвоєнням ідентифікаційного коду 32736444.
Згідно п. 3 ст. 2 Закону Товариство з обмеженою відповідальністю «Севлан»є страхувальником і перебуває на обліку в Міжрайонній виконавчій дирекції м. Тернополя та Тернопільського району.
Статтею 27 Закону встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до абзацу 5 ч. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Судом встановлено, що відповідно до звіту ф-4 ФСС з ТВП за І -ше півріччя 2004 року заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Севлан»перед Фондом становить 164,22 грн. Дана заборгованість утворилася станом на 01.07.2004 року і станом на 01.01.2012 року не погашена страхувальником, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:
- Звітом про нараховані внески, перерахування та витрати пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за І-ше півріччя 2004 року ;
- Розрахунком заборгованості.
Ненадходження коштів до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності перешкоджає своєчасному фінансуванню виплат матеріального забезпечення у випадку втрати працездатності, а також реалізації державної політики в сфері соціального захисту населення.
Відповідно до ст. 8 Закону спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку. Відповідно до пункту 5.1 Інструкції несплачені страхові внески можуть стягуватись із страхувальника в судовому порядку.
Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості на день розгляду справи, суду сторонами не надано.
За наведених обставин, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 35,70,71,79,86,128,153,158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Севлан»(вул.. Курбаса, 2/190, м.Тернопіль, код ЄДРПОУ 32736444) заборгованість по коштах Фонду в сумі 164,22 гривні (сто шістдесят чотири гривні 22 копійки) на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р №25606051686003 в ПАТ «КБ «Надра», МФО 380764, одержувач: Міжрайонна виконавча дирекція м. Тернополя та Тернопільського району, код ЄДРПОУ 26024541).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Жук А.В.
копія вірна
Суддя Жук А.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2012 |
Оприлюднено | 11.06.2012 |
Номер документу | 24494993 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Жук А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні