Ухвала
від 06.06.2012 по справі 02-03/468/8
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26

УХВАЛА

"06" червня 2012 р. Справа № 02-03/468/8

Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф. , розглянувши заяву приватного підприємства «СКБ ГРУП», ідентифікаційний код: 35745526, місцезнаходження: поштова адреса: 03087, м. Київ, поштове відділення №087, а/с 73 (надалі за текстом «Заявник» ),

до приватного підприємства «АРТ і К», ідентифікаційний код: 33212336, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Стельмаха, б. 8-а (надалі за текстом «Боржник» ),

про порушення справи про банкрутство , -

ВСТАНОВИВ:

05.06.2012 року до господарського суду Київської області звернулося приватне підприємство «СКБ ГРУП», ідентифікаційний код: 35745526, місцезнаходження: поштова адреса: 03087, м. Київ, поштове відділення №087, а/с 73, із заявою від 05.05.2012 року за №07/05, яка зареєстрована за вхідним номером відділу діловодства господарського суду Київської області 1419 від 05.06.2012 року, про порушення справи про банкрутство приватного підприємства «АРТ і К», ідентифікаційний код: 33212336, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Стельмаха, б. 8-а, з підстав, передбачених ст. ст. 1, 6, 7, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Суд повертає Заяву про порушення провадження у справі про банкрутство Боржника від 05.05.2012 року за №07/05 (вх. №1419 від 05.06.2012 року) виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 1, ч. 3 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до абз. абз. 1, 3, 5 ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі ; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону; повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Пунктами 1, 4, 6 ч. 1, ст. 63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано, не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Дослідивши подану заяву від 05.05.2012 року за №07/05 (вх. №1419 від 05.06.2012 року) з доданими до неї документами, судом встановлено, що в порушення вимог п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, Заявником не надано докази надсилання копії заяви Боржнику (зокрема листом з описом вкладення ), докази сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, а також не додано довіреності, яка підтверджує повноваження представника Заявника -ОСОБА_1, який підписав заяву про порушення справи про банкрутство.

Поряд з цим суд звертає увагу Заявника на наступне.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень . Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії . Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року №55, відмітка про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії (згідно п. 1.1. Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів»(ДСТУ 4163-2003) цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи (далі - документи) - постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, створювані в результаті діяльності: органів державної влади України, органів місцевого самоврядування; підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності .

Відповідно до абз. абз. 2, 4, 5 п. п. 2.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»№18 від 26.12.2011 року, копії, які видаються органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднаннями усіх форм власності, повинні бути засвідчені з додержанням вимог пункту 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 року №55, а разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог. У разі невідповідності наданих суду копій документів згаданим вимогам вони не вважаються належними і допустимими доказами і не беруться судом до уваги у вирішенні спору. Подані сторонами копії документів, виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо), засвідчуються підписом особи, яка їх виготовила або яка перевірила їх на відповідність оригіналам, із зазначенням її прізвища, ініціалів та посади (якщо вона є посадовою особою) та з прикладенням печатки (за її наявності).

Розглянувши заяву від 05.05.2012 року за №07/05 (вх. №1419 від 05.06.2012 року) про порушення справи про банкрутство, суд встановив, що додані до заяви документи є ксерокопіями, які не завірені належним чином у відповідності до вимог п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів»(ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року №55, отже не можуть бути прийняті як належні та допустимі докази.

Разом з тим суд вважає необхідним зазначити наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у разі, якщо громадянин-підприємець -боржник або керівні органи боржника -юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18.12.2009 року у п. 105 передбачено, що згідно із статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (частина друга), а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (частина п'ята). Згідно з ч. 1 ст. 18 цього Закону відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. А в статті 20 вказаного Закону визначено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб-платників податків; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру та довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується. Тому відповідно до вимог статті 34 ГПК допустимими доказами, які можуть підтверджувати дані про відсутність керівних органів боржника -юридичної особи за її місцезнаходженням, є зазначені витяг чи довідка.

Судом встановлено, що до заяви від 05.05.2012 року за №07/05 (вх. №1419 від 05.06.2012 року) про порушення справи про банкрутство додано ксерокопію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців від 05.06.2012 року №13963725, відповідно до якого станом на 05.06.2012 року юридична особа -приватне підприємство «АРТ і К»- відсутня за місцезнаходженням. Проте відповідно до спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців на запит господарського суду Київської області від 06.06.2012 року №13979590, станом на 06.06.2012 року підтверджено наявність юридичної особи -приватного підприємства «АРТ і К»за її місцезнаходженням .

Керуючись вищенаведеним, заява приватного підприємства «СКБ ГРУП»про порушення справи про банкрутство приватного підприємства «АРТ і К»підлягає поверненню з підстав відсутності доказів надсилання Боржнику копії заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів, відсутності доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі та відсутності доказів, які підтверджують повноваження представника Заявника, який підписав заяву про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ч. 2 ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п. п. 2, 3 ч. 1, ч. 3 ст. 57, п. п. 1, 4, 6 ч. 1, ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, ч. 2 ст. 9, ч. 1 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18.12.2009 року, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву приватного підприємства «СКБ ГРУП»(ідентифікаційний код: 35745526, місцезнаходження: поштова адреса: 03087, м. Київ, поштове відділення №087, а/с 73) від 05.05.2012 року за №07/05 (вх. №1419 від 05.06.2012 року) про порушення справи про банкрутство приватного підприємства «АРТ і К»(ідентифікаційний код: 33212336, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Стельмаха, б. 8-а) повернути Заявнику - без розгляду .

2. Копію ухвали надіслати Заявнику (03087, м. Київ, поштове відділення №087, а/с 73) та Боржнику (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Стельмаха, б. 8-а).

Додатки (першому адресату):

1. Заява про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «АРТ і К»від 05.05.2012 року за №07/05 із доданими документами на 12 (дванадцяти) арк.

2. Копія спеціального витягу з Єдиного державного реєстру на 3 (трьох) арк.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.

Суддя Скутельник П.Ф.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.06.2012
Оприлюднено11.06.2012
Номер документу24501736
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —02-03/468/8

Ухвала від 06.06.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні