Справа № 4-1937/12
П О С Т А Н О В А
07 червня 2012 року Печерський районний суд м. Києва
у складі:
головуючий - суддя Медушевська А.О. ,
при секретарі - Крохмальова Я.Е.,
за участю прокурора Куценкок О.І.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Києві скаргу ОСОБА_1 на незаконну бездіяльність прокуратури Печерського району м. Києва, щодо неприйняття рішення в порядку ст. 97 КПК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на незаконну бездіяльність прокуратури Печерського районного м. Києва та зобов'язання вчинити дії при розгляді його заяви по розгляду подання ВДВС Полтавської РУЮ від 25.07.2011 року № 20771.
Скаржник ОСОБА_1 був повідомлений про час та місце розгляду справи у встановленому законом порядку, проте в судове засідання не з'явився, направив суду заяву з проханням розглядати справу у його відсутності, суд визнав за можливе розглянути скаргу у його відсутність.
Прокурор в судовому засіданні просив суд залишити скаргу без задоволення, так як відсутній предмет оскарження, оскільки заява скаржника розглянута та за результатами перевірки винесена постанова від 21.12.2011 року про відмову в порушенні кримінальної справи.
Ознайомившись з наданими суду матеріалами, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали судової справи № 4- 1937/12, дійшов наступного висновку.
Заявник, як на правові підстави своїх вимог, посилається на норми КПК України, а тому справа підлягає розгляду в порядку кримінального судочинства.
Як вбачається зі змісту скарги, скаржник просить суд визнати незаконною бездіяльність прокуратури Печерського районного м. Києва та зобов'язати прийняти рішення в порядку ст. 97 КПК України при розгляді його заяви по розгляду подання ВДВС Полтавської РУЮ від 25.07.2011 року № 2077.
У відповідності зі ст. 236 КПК України, дії прокурора можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене КПК України.
Чинне законодавство обмежує повноваження суду з контролю за досудовим слідством в розумінні положень ст. 236 КПК України.
Нормами КПК України передбачено виключний порядок здійснення судового контролю за досудовим слідством стосовно постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, про порушення кримінальної справи та постанов про закриття кримінальної справи.
Окрім цього, чинне кримінально - процесуальне законодавство містить вичерпний перелік контрольних функцій суду, до яких належать: застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, продовження строків тримання під вартою, проведення обшуку житла чи іншого володіння особи, накладення арешту на кореспонденцію і зняття інформації з каналів зв'язку, розкриття інформації, що містить банківську таємницю.
В судовому засіданні встановлено, що по зверненню скаржника при розгляді його заяви по розгляду подання ВДВС Полтавської РУЮ від 25.07.2011 року № 2077 прокуратурою Печерського району м. Києва прийнято рішення в порядку ст. 97 КПК України, а саме винесено постанову від 21.12.2011 року про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом умисного невиконання або перешкоджання виконанню службовими особами центрального офісу АТ «Райфайзен Банк Аваль» в м. Києві рішення Полтавського районного суду Полтавської області про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4, ОСОБА_5 та держави заборгованості у розмірі 105456,32 грн., за ознаками складу злочину передбаченого ст. 382 КК України, за відсутністю складу злочину.
З урахуванням наведеного судом встановлено, що відсутній предмет оскарження, а саме вимога скаржника про прийняття прокуратурою Печерського району м. Києва в порядку ст. 97 КПК України за його зверненням.
У відповідності до ст. 19 Конституції України орган судової влади діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
КПК України повноважень суду щодо визнання дій (бездіяльності) прокурора неправомірним та зобов'язувати його вчиняти певні дії не передбачено.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що скаргу слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 236 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на незаконну бездіяльність прокуратури Печерського району м. Києва, щодо неприйняття рішення в порядку ст. 97 КПК України - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом 15 діб з часу її проголошення.
Суддя Медушевська А.О.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2012 |
Оприлюднено | 26.06.2012 |
Номер документу | 24546646 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Медушевська А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні