Справа 120/29/2012 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2012 року Судацький міський суд Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді Сича М.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Гніденко А.А.,
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Судаку цивільну справу за позовною заявою Державного підприємства «Судацьке лісомисливське господарство» до ОСОБА_2 про стягнення збитку, завданого внаслідок незаконної порубки,
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Судацьке лісомисливське господарство» звернулося в січні 2012 року до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення збитків, завданих внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, в розмірі 3095,00 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_2 здійснив самовільну порубку лісових насаджень, чим заподіяв матеріальну шкоду державі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, наполягав на задоволенні позову в повному обсязі з викладених підстав.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи за місцем реєстрації, про причини неявки суду не повідомив.
З урахуванням змісту заяви представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх наявними у справі доказами, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 14 листопада 2011 року здійснив самовільну порубку лісових насаджень: дванадцяти вологоростущих дерев, на території кварталу 53 виділу 26 Приморського лісництва Державного підприємства «Судацьке лісомисливське господарство».
Відносно ОСОБА_3 14 листопада 2011 року за порушення вимог лісового законодавства складено протокол № 00017 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 65 КУпАП (арк. справи 5).
Постановою лісничого Державного агентства лісових ресурсів України Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з лісового і мисливського господарства Державного підприємства «Судацьке лісомисливське господарство» № 00016 від 15 листопада 2011 року на ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення та накладено штраф у розмірі 170,00 грн. (арк. справи 4).
Відповідно до положень ст. 13 Конституції України, п. «б» ч. 2 ст. 4 Закону України «Про рослинний світ», п. «е» ч. 1 ст. 39 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» об'єкти рослинного світу (лісові ресурси державного значення), знаходяться під охороною держави та належать до природних ресурсів загальнодержавного значення.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про рослинний світ» під час здійснення діяльності, яка впливає на стан охорони, використання та відтворення рослинного світу, необхідно дотримуватися, зокрема, умов збереження місцезростання дикорослинних рослин і природних рослинних угрупувань, а також природної просторової, видової, популяційної та ценотичної різноманітності об'єктів рослинного світу.
Приписами ст. 8 Лісового кодексу України встановлено, що у державній власності перебувають усі ліси України крім лісів, що перебувають у комунальній або приватній власності.
Статтею 66 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу, від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, встановлених Конституцією України (ст. 324 Цивільного кодексу України).
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Статтею 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Положеннями п. 1 ч. 2 ст. 105 Лісового Кодексу України передбачено, що відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи винні у незаконному вирубуванні та пошкоджені дерев.
Відповідно до наданого розрахунку сума збитків, завданих порушенням природоохоронного законодавства України наданого позивачем, у зв'язку з пошкодженням лісових ресурсів ОСОБА_2, складає 3095,00 грн. Розмір шкоди, який визначено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», було перевірено судом, а відповідачем іншого обґрунтованого розрахунку суду не надано.
Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові витрати, опвязані зі сплатою судового збору в розмірі 188,20 грн.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 80, 81, 88, 158, 212, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов Державного підприємства «Судацьке лісомисливське господарство» до ОСОБА_2 про стягнення збитку, завданого внаслідок незаконної порубки - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави (р/р № 33116331700031, ОКПО № 34740672, МФО № 824026, місцевий бюджет м. Судака, код бюджетної класифікації № 24062100, призначення платежу: збиток по екології) збиток, заподіяний внаслідок незаконної порубки, у сумі 3095 грн. (три тисячі дев'яносто п'ять гривень).
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного підприємства «Судацьке лісомисливське господарство» (р/р № 2600061859001, ОКПО № 00992243, МФО № 384436) судовий збір у розмірі - 188 грн. (сто вісімдесят вісім гривень) 20 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Судацький міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто Судацьким міським судом за заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії судового рішення за формою, змістом та в порядку, передбаченими ст.ст. 228, 229 ЦПК України.
Суддя М. Сич
Суд | Судацький міський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2012 |
Оприлюднено | 14.06.2012 |
Номер документу | 24555751 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Судацький міський суд Автономної Республіки Крим
Сич М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні