ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-11/4096-2012 01.06.12
За позовомЗаступника прокурора Оболонського району міста Києва в інтересах держави в особі 1) Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, 2) Комунального підприємства «Житлосервіс «Оболонь» Оболонського району у місті Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форс-Груп» простягнення 66 161,56 грн.
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники:
від прокуратуриНоздрякова Ю.В. від позивача-1 не з'явились від позивача-2 Жарська О.І. -представник від відповідача не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Оболонського району міста Києва в інтересах держави в особі Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та Комунального підприємства «Житлосервіс «Оболонь» Оболонського району у місті Києві звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Форс-Груп»66 161,56 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що всупереч укладеного Договору оренди №08108 від 01.10.2010 відповідачем не виконано взятих на себе зобов'язань щодо своєчасної та в повному обсязі сплати орендної плати, внаслідок чого в останнього утворилась заборгованість за період з 31.01.2011 по 31.01.2012 у розмірі 66 161,56 грн.
Позивачем-1 письмових пояснень по справі не подано. В судовому засіданні 16.05.2012 представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
Позивачем-2 на виконання вимог ухвали суду подано письмові пояснення по справі, в яких позивач-2 поданий прокуратурою позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, відзив на позов не надав.
30.05.2012 на адресу Господарського суду міста Києва від відповідача надійшла телеграма, в якій останній просить суд відкласти розгляд справи, у зв'язку з хворобою директора відповідача.
Клопотання судом визнано необґрунтованим, причини неявки до суду -неповажними. Відповідачем у справі є Товариства з обмеженою відповідальністю «Форс-Груп», а не конкретний представник (чи директор). Господарським процесуальним кодексом України передбачено ведення справи через представника, що дозволяє направити в судове засідання іншу уповноважену особу. Крім того, жодних доказів на підтвердження зазначених в телеграмі обставин відповідачем не надано.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Враховуючи, що матеріали справи містять докази належного повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, суд, на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами без участі представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивачів, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
01.10.2010 між Управлінням комунального майна району виконавчого органу Оболонської районної у місті Києві ради (Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Форс-Груп»укладено договір №08102 оренди нежитлового будинку (приміщення) (далі -Договір), відповідно до п. 1.1. якого орендодавець на підставі розпорядження Оболонської районної у м.Києві державної адміністрації № 565 від 03.09.2010 передає, а орендар приймає в оренду нежилу будівлю за адресою: вул. Озерна, 24-А.
Відповідно до п.п. 2.1., 2.3. Договору об'єктом оренди є нежила будівля загальною площею 90 кв.м. Об'єкт оренди належить до комунальної власності територіальної громади Оболонського району міста Києва і знаходиться на балансі Комунального підприємства «Житлосервіс «Оболонь» Оболонського району у місті Києві.
В подальшому між Комунальним підприємством «Житлосервіс «Оболонь» Оболонського району у місті Києві (позивачем-2) та відповідачем було укладено Додаткову угоду від 01.02.2011 до Договору, відповідно до якої на підставі рішення комісії з припинення виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації) від 22.12.2010 №1, в преамбулі Договору оренди найменування орендодавця викладено в наступній редакції: «Комунальне підприємство «Житло сервіс «Оболонь»Оболонського району у м. Києві в особі…».
На виконання умов Договору орендодавцем передано, а орендарем прийнято у користування орендоване приміщення, про що свідчить наявний в матеріалах справи Акт приймання-передачі від 01.10.2010. При цьому в акті приймання-передачі сторони визначили, що нежитлове приміщення передається у стані: «приміщення потребує ремонту».
Пунктом 9.1. передбачено, що Договір набуває чинності з моменту підписання його сторонами і діє з 01.10.2010 до 29.09.2013.
Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Особливості найму окремих видів майна встановлюються цим Кодексом та іншим законом (ч. 3 ст. 760 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Пунктом 3 статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено обов'язок орендаря вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.
Згідно з п.п. 1,3 ст. 19 вказаного Закону орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Відповідно до п. 3.1. Договору за користування об'єктом оренди орендар сплачує орендодавцю орендну плату, місячний розмір якої згідно з розрахунком орендної плати, що є невід'ємною частиною цього договору, на дату підписання договору становить 4122,00 грн. без ПДВ. Додатково до орендної плати нараховується податок на додану вартість у розмірах та порядку, визначених законодавством України, який сплачується орендарем разом з орендною платою (п. 3.3. Договору).
Пунктом 3.4. Договору передбачено, що орендна плата сплачується орендарем починаючи з дати підписання акту приймання - передачі, а останнім днем сплати орендної плати є дата підписання сторонами акту приймання-передачі при поверненні об'єкту оренди орендодавцеві або дата примусового виселення орендаря.
Як зазначено в п. 3.5. Договору, орендна плата сплачується орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря щомісячно не пізніше 15 числа поточного місяця на рахунок орендодавця.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).
Пунктом 4.2. Договору встановлено обов'язок орендаря вносити орендні платежі своєчасно та в повному обсязі.
Проте, з матеріалів справи вбачається, що всупереч положенням чинного законодавства України та умовам Договору відповідачем свого зобов'язання щодо своєчасної та в повному обсязі сплати орендної плати за користування приміщенням в період з січня 2011 по січень 2012 року не виконано, внаслідок чого в останнього перед позивачем утворилась заборгованість.
За перерахунком суду з відповідача на користь позивача-2 за заявлений до стягнення період, з урахуванням часткових проплат, підлягає стягненню 61 061,24 грн.
В тексті позовної заяви прокуратура зазначає, що загальна сума заборгованості відповідача за Договором оренди № 08108 від 01.10.2010 в період з 31.01.2011 по 31.01.2012 становить 66 161,56 грн.
Однак, з доданого до позовної заяви розрахунку суми заборгованості вбачається, що до вказаної суми заборгованості також включено пеню, інфляційні втрати та 3 % річних.
Проте, у позовній заяві прокуратурою не наведено правового обґрунтування вимог про стягнення пені, інфляційних втрат, 3 % річних та не заявлено таких вимог.
Оскільки періоду нарахування пені, інфляційних втрат та 3 % річних у розрахунку суми заборгованості не визначено, а також не наведено правового обґрунтування вказаних вимог, суд не може вийти за межі позовних вимог та здійснити перерахунок зазначених сум згідно з положеннями ч. 3 ст. 549, ст. 625 Цивільного кодексу України, ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, а тому позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 5 100,32 грн. задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених прокуратурою та позивачами, не надав.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
У зв'язку з частковим задоволенням позову, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог та підлягає стягненню в доход Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Форс-Груп»(01133, м. Київ, бульв. Марії Приймаченко, 3, ідентифікаційний код 37265067) на користь Комунального підприємства «Житлосервіс «Оболонь» Оболонського району у місті Києві (04213, м. Київ, просп. Г.Сталінграду, 57, ідентифікаційний код 33597242) заборгованість з орендної плати у розмірі 61 061 (шістдесят одна тисяча шістдесят одна) грн. 24 коп.
3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Форс-Груп»(01133, м. Київ, бульв. Марії Приймаченко, 3, ідентифікаційний код 37265067) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 485 (одна тисяча чотириста вісімдесят п'ять) грн. 41 коп.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
3.В іншій частині позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Ю.М. Смирнова
Дата підписання рішення: 06.06.2012
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2012 |
Оприлюднено | 13.06.2012 |
Номер документу | 24564963 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні