Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"12" червня 2012 р. Справа № 2а-5487/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю «Промсервіс ХХІ»про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень та лютий 2012 р. в сумі 1303, 22 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова (далі по тексту -позивач, УПФУ в Червонозаводському районі) звернулося до Харківського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Промсервіс ХХІ»(далі по тексту -відповідач, ТОВ «Промсервіс ХХІ») на користь управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень та лютий 2012 р. в сумі 1303, 22 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків в УПФУ в Червонозаводському районі. Відповідно п. 1 ч. 2. ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 р., № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до Пенсійного Фонду України. За січень та лютий 2012 року відповідач подав до УПФУ в Червонозаводському районі звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і не сплачував в повному обсязі зазначені у звітах суми в строки, що визначені -тобто протягом 20 днів за звітним періодом.
12.06.2012 р. позивачем до суд було подано клопотання про розгляд справи у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами, позовні вимоги підтримав у повному обсязі (а.с. 26).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 24). Про причину неявки, всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав, заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі представника відповідача до суду не надходило.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального пристрою згідно ст.ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Із копії довідки № 13911726 видану станом на 29.05.2012 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 27-29) вбачається, що відповідач 15.12.2006 р. зареєстрований виконавчим комітетом Харківської міської ради, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та є платником внесків до органів Пенсійного фонду України, що також підтверджується повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску (а.с. 30).
Абзацом тридцять четвертим статті 1 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.
Частиною 12 ст. 20 цього Закону передбачено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р., № 2464-VI - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
П. 1 ч. 2. ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 р., № 2464-VI передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, а згідно п. 4 цієї ж статті - подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до ст. 7 Закону України вищезазначеного Закону єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Страхувальники зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць (п. 3.1. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2).
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р. платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
За пунктом 2.2. розділу 2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2 звіт подається, зокрема, в електронній формі з використанням ЕЦП через центр обробки електронних звітів згідно з Порядком подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 N 7-7, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.2007 за N 436/13703 (звіт на паперових носіях не подається).
Із доданих до справи матеріалів вбачається, що відповідач самостійно визначив та подавав до УПФУ в Червонозаводському районі звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме: звіт за січень місяць 2012 року (а.с. 5-7) та звіт за лютий місяць 2012 р. (а.с. 8-10).
Згідно із картками особового рахунку платника єдиного внеску -відповідача (а.с. 11-12, 31-32) сума заборгованості в повному обсязі не була погашена, а прострочена заборгованість відповідача за січень та лютий 2012 року складає 1303, 22 грн.
Крім того, позивачем було сформовано та направлено вимогу про сплату боргу №Ю -514 від 06.04.2012 р. (а.с. 4). Доказів, які б могли свідчити про оскарження цієї вимоги, її скасування, відкликання або сплаті по ній на час розгляду справи відповідачем не надано.
Також заборгованість відповідача підтверджується розрахунком до позову (а.с. 3).
На час розгляду справи по суті заборгованість відповідачем не сплачена, тому суд вважає, що вимоги щодо стягнення вказаної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Пунктом 18 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»встановлено, що Пенсійний фонд України та його органи від сплати судового збору звільняються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю «Промсервіс ХХІ»про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень та лютий 2012 р. в сумі 1303, 22 грн. -задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Промсервіс ХХІ» (61005, м. Харків, майдан Повстання, 7/8, код ЄДРПОУ 31235571) на користь управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова (61140, м. Харків, вул. 1-ї Кінної Армії, 15, р/р 256063012095 в ВАТ "Державний ощадний банк України", код 22682342, МФО 351823) 1303.22 грн. (одна тисяча триста три гривні двадцять дві копійки) заборгованості за січень та лютий 2012 року зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з яких: 1188, 40 грн. (одна тисяча сто вісімдесят вісім гривень сорок копійок) на р/р 37198023002033 в ГУ ДКУ в Харківській області, МФО 851011 та 114, 82 грн. (сто чотирнадцять гривень вісімдесят дві копійки) на р/р 37194083002033 в ГУ ДКУ в Харківській області, МФО 851011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2012 |
Оприлюднено | 15.06.2012 |
Номер документу | 24608082 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бадюков Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні