Постанова
від 11.06.2012 по справі 2а/0470/3730/12
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2012 р. Справа № 2а/0470/3730/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Олійника В.М. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до приватного підприємства "Кайман" про стягнення заборгованості у сумі 843, 45 грн. , -

ВСТАНОВИВ :

22 березня 2012 року Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернулась із адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду до приватного підприємства «Кайман», в якому позивач просить:

- стягнути з приватного підприємства «Кайман» на користь державного бюджету на р/р 31117029700005, код платежу 14010100, одержувач: УДКУ у Жовтневому районі, МФО 805012, код ЄДРПОУ 24246786, банк одержувача: ГУДКУ у Дніпропетровській області в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість заборгованість у сумі 843 грн. 45 коп.;

- отримати дозвіл на погашення усіє суми податкового боргу за рахунок майна приватного підприємства «Кайман» (код ЄДРПОУ 31371323), що перебуває у податковій заставі;

- зупинити видаткові операції на рахунках приватного підприємства «Кайман» (код ЄДРПОУ 31371323);

- заборонити відчуження приватним підприємством «Кайман» (код ЄДРПОУ 31371323) майна.

- зобов'язати приватне підприємство «Кайман» (код ЄДРПОУ 31371323) допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

В обґрунтування позову зазначено, що приватне підприємство «Кайман» має податковий борг перед бюджетом в сумі 843 грн. 45 коп. по податку на додану вартість, який виник внаслідок несвоєчасного подання податкових декларацій. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується повідомленням Укрпошти. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, проте конверт повернувся до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов протягом десяти днів не надав, позов не визнав.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд доходить до висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що приватне підприємство «Кайман» має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість.

Заборгованість приватного підприємства «Кайман» виникла в результаті несвоєчасного надання податкових декларацій з податку на додану вартість, у зв'язку з чим виникла заборгованість перед бюджетом, яка складає 843 грн. 45 коп., що підтверджується актом про результати перевірки з питань ненадання податкових декларацій з податку на додану вартість від 07.07.2009 р.

Приватне підприємство «Кайман» порушило вимоги п.п (а) п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 р., яким встановлено, що податкові декларації подаються за базовий звітній період.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення № 0026701502/0 від 07.07.2009 р., до приватного підприємства «Кайман» застосована штрафна санкція у розмірі 1360,00 грн., згідно п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 -ІІІ.

Враховуючи наявність переплати з податку на додану вартість, яка рахується по особовому рахунку відповідача, сума податкового боргу, що підлягає стягненню, зменшується та становить 843,45 грн.

Згідно п.6.2. ст.6 Закону України №2181-Ш від 21.12.2000 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» підприємству було направлено:

• першу податкову вимогу №1/625 від 20.07.09 р.

• другу податкову вимогу №2/1896 від 25.08.09 р.

Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що податок на додану вартість, акцизний збір, податок на прибуток підприємств та податок на доходи фізичних осіб належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.

Приписами п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України № 2181 визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Виходячи зі змісту положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.

Приписами статей 2, 4, 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлений обов'язок платників податків сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Згідно п.3 ч.1, ч.4 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року №1251-XII - платники податків, зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою. Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть відповідальність відповідно до законів України.

Відповідно до п.п. 20.1.18, 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів сум грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За наведених обставин позовні вимоги щодо стягнення з приватного підприємства «Кайман» на користь державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість заборгованості у сумі 843 грн. 45 коп. підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Щодо позовних вимог позивача про отримання дозволу на погашення усіє суми податкового боргу за рахунок майна приватного підприємства «Кайман», що перебуває у податковій заставі, зупинення видаткових операцій на рахунках приватного підприємства «Кайман», заборону відчуження приватним підприємством «Кайман» майна, зобов'язання приватного підприємства «Кайман» допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Орган державної податкової служби звергається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

З огляду на те, що відповідачем не надано суду доказів щодо не допуску податкового керуючого для здійснення опису майна приватного підприємства «Кайман» у податкову заставу та доказів неподання документів, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову в цій частині.

Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з приватного підприємства «Кайман» на користь державного бюджету на р/р 31117029700005, код платежу 14010100, одержувач: УДКУ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, МФО 805012, код ЄДРПОУ 37989269 в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість заборгованість у сумі 843 грн. 45 коп. (вісімсот сорок три гривні сорок п'ять копійок).

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Суддя Постанова не набрала законної сили 22 травня 2012 року. СуддяВ.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.06.2012
Оприлюднено19.06.2012
Номер документу24694616
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0470/3730/12

Ухвала від 23.03.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Олійник Віктор Миколайович

Постанова від 11.06.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Олійник Віктор Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні