Копія
Справа № 2270/4518/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 червня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКозачок І.С. при секретарі Русіновій М.М. за участі: представника позивача представника відповідача Коротинської А.П. Регіди Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Приватного малого підприємства "Ріко" про стягнення податкового боргу в сумі 37 732 грн. 77 коп., -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому звернулась до суду з адміністративним позовом до Приватного малого підприємства "Ріко" про стягнення податкового боргу в сумі 37 732 грн. 77 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно з даними ДПІ у м. Хмельницькому за відповідачем рахується податковий борг зі сплати податку на додану вартість в сумі 36 566 грн. 42 коп. та зі сплати податку на прибуток в сумі 1166 грн. 35 коп.
Зважаючи на те, що відповідач відмовляється у добровільному порядку сплатити суму боргу, а позивачем використані усі передбачені законом заходи для стягнення податкового боргу, позивач просить стягнути на користь ДПІ у м. Хмельницькому у дохід держави податковий борг відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши обставини справи та докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що Приватне мале підприємство "Ріко" є юридичною особою та перебуває на обліку у ДПІ у м. Хмельницькому як платник податків.
Станом на день розгляду справи за відповідачем рахується податковий борг в сумі 37 732 грн. 77 коп., що складається з:
- 36 566 грн. 42 коп. по податку на додану вартість (з яких 35 501 грн. 00 коп. - основний платіж, 1065 грн. 42 коп. - штрафні санкції), що підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість № 200043 від 27.01.2012 року, № 4690 від 20.02.2012 року та № 7211 від 20.03.2012 року, копії яких є у матеріалах справи та податковими повідомленнями-рішеннями від 16.11.2011 року № 0008321600/3352 та від 05.12.2011 року № 0008801600/3570, копії корінців яких є у матеріалах справи, розрахунком податкового боргу та довідкою про стан заборгованості;
- 1166 грн. 35 коп. по податку на прибуток, що підтверджується копією корінця податкового повідомлення-рішення, розрахунком податкового боргу та довідкою про стан заборгованості.
Судом встановлено, що усі зазначені податкові повідомлення-рішення отримані представником відповідача, про що свідчить його власний підпис, ним у встановленому законом порядку не оскаржувались. Отже, у відповідача існує узгоджене грошове зобов'язання, яке не сплачене у встановлений законом строк, тому вважається його податковим боргом.
Відповідач в силу п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Пункт 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 57.3 ст.57 Кодексу передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до пп. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Кодексу податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Судом встановлено, що всупереч обов'язку, передбаченому п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України, відповідач не сплатив 36 566 грн. 42 коп. за податковим зобов'язанням зі сплати податку на додану вартість, та 1166 грн. 35 коп. за податковим зобов'язанням зі сплати податку на прибуток, які на момент розгляду справи у суді мають ознаки податкового боргу.
В силу п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Державною податковою інспекцією у м. Хмельницькому на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/883 від 25.11.2010 року, яка отримана особисто керівником відповідача 25.11.2010 року, та друга податкова вимога № 2/1024 від 31.12.2010 року, яка також отримана особисто керівником відповідача того ж дня, про що свідчать їх копії , наявні у матеріалах справи.
На час розгляду справи суду не надані докази сплати відповідачем податкового боргу. Відсутні також докази, які свідчать про оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень.
Згідно з п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини. П.59.5 ст.59 Податкового кодексу України встановлює, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
ДПІ у м. Хмельницькому складений акт опису активів відповідача, на які поширюється право податкової застави № 126 від 26.11.2010 року на загальну суму 2372 грн., який підписаний службовою особою платника податків Регідою Г.В. Також позивачем надано копію витягу про реєстрацію права податкової застави в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, що належить ПМП "Ріко".
Згідно з п. 95.3. ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.4. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Враховуючи досліджені у справі обставини та докази, суд вважає факт існування у відповідача податкового боргу доведеним, а вимоги Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому обґрунтованими, тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Приватного малого підприємства "Ріко" ( код 14160078) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому податковий борг в сумі 37 732 (тридцять сім тисяч сімсот тридцять дві) грн. 77 грн. за рахунок коштів платника податків з рахунків у банках, обслуговуючих платника та за рахунок готівки, яка йому належить, а у разі недостатності коштів - за рахунок майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 13 червня 2012 року
Суддя /підпис/І. С. Козачок "Згідно з оригіналом" Суддя І. С. Козачок
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2012 |
Оприлюднено | 18.06.2012 |
Номер документу | 24700382 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Козачок І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні