ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/12762/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рищенко А. Ю. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "ЛОТ" про стягнення заборгованості у сумі 24 808, 46 грн., -
ВСТАНОВИВ :
10.10.2011 року Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ» про стягнення заборгованості у сумі 24 808, 46 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має податковий борг у сумі 24 808, 46 грн., який виник внаслідок не сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Просить суд стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача, код ЄДРПОУ - 19098964, на користь держави на р/р - 31117029700005, одержувач: відділення державного казначейства у Жовтневому районі м. Дніпропетровська в установі банку ГУДК у Дніпропетровській області, МФО - 805012, код ЄДРПОУ - 24246786, код платежу - 14010100 в рахунок погашення боргу на додану вартість у сумі 24 808, 46 грн.; зупинити видаткові операції на рахунках Приватного підприємства «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ», код ЄДРПОУ - 19098964; заборонити відчуження Приватним підприємством «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ», код ЄДРПОУ - 19098964, майна; зобов'язати Приватне підприємство «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ», код ЄДРПОУ - 19098964, допустити керуючого для опису майна у податкову заставу.
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника позивача надійшло клопотанні про розгляд справи без його участі.
З адреси відповідача, вказаної відповідно даних позовної заяви та Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернулись конверти із поштовим вкладенням.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним даний адміністративний позов задовольнити повністю з наступних підстав.
04.03.2005 року виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради було здійснено державну реєстрацію юридичної особи - Приватного підприємства «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ», код ЄДРПОУ - 19098964.
Відповідно до ч.1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій у випадку їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктом 14.1.39 п. 14.1 ст.14 вищевказаного Кодексу, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Позивач зазначає, що Приватне підприємство «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ» знаходиться на податковому обліку у відповідача і на даний час є боржником перед бюджетом, заборгованість виникла з наступних нарахувань з податку на додану вартість: донараховано податку на додану вартість у сумі 10 479, 00 грн. по декларації № 11059413 від 15.04.2011 року; донараховано податку на додану вартість у сумі 17 485, 00 грн. по декларації № 11084821 від 19.05.2011 року.
Враховуючи наявність переплати з податку на додану вартість, сума заборгованості становить 24 808, 46 грн.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Отже, внаслідок несплати загальна сума заборгованості відповідача складає - 24 808, 46 грн.
Згідно пп. 20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, визначено право органів державної податкової служби на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.05.2011 року з метою погашення податкового боргу відповідачу було направлено податкову вимогу № 1063 від 04.05.2011 року.
У добровільному порядку відповідач не сплатив суму податкового боргу. Позивач зазначає, що його запит до відповідача від 24.05.2011 року № 22747/10/24-022 щодо погашення податкового боргу або надання інформації про власне майно та правовстановлюючі документи необхідні для його опису у податкову заставу, залишено платником податків без розгляду по суті порушених питань.
04.07.2011 року позивачем було складено Акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу, оскільки відповідач на відповідний запит не надав активів і документів для опису та реєстрації податкової застави.
Суд при вирішенні справи встановив, що статтею 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», визначено, що завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Так, відповідно до п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.
Приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 1832 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ» про стягнення заборгованості у сумі 24 808, 46 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ» (просп. Гагаріна, 123, м. Дніпропетровськ, 49000, код ЄДРПОУ - 19098964) на користь держави на р/р - 31117029700005, одержувач: відділення державного казначейства у Жовтневому районі м. Дніпропетровська в установі банку ГУДК у Дніпропетровській області, МФО - 805012, код ЄДРПОУ - 24246786, код платежу - 14010100 в рахунок погашення боргу з податку на додану вартість у сумі 24 808 (двадцять чотири тисячі вісімсот вісім) грн. 46 коп.
Зупинити видаткові операції на рахунках Приватного підприємства «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ», код ЄДРПОУ - 19098964.
Заборонити відчуження Приватним підприємством «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ», код ЄДРПОУ - 19098964, майна.
Зобов'язати Приватне підприємство «ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ЛОТ», код ЄДРПОУ - 19098964, допустити керуючого для опису майна у податкову заставу.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А. Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2012 |
Оприлюднено | 19.06.2012 |
Номер документу | 24714428 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні