Постанова
від 12.06.2012 по справі 2а-4430/12/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 червня 2012 р. № 2а-4430/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Кравчука В.М.,

за участі секретаря судового засідання Прокопчука О.С.,

представника позивача Гавришків О.М.,

прокурора Панькевича Р.В.,

розглянувши справу за адміністративним позовом прокурора Личаківського району м. Львова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Компанія «Горган» про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Личаківського району м.Львова звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про стягнення з Приватного підприємства "Компанія "Горган" про стягнення податкового боргу в розмірі 2 701,35 грн.

В обгрунтування позовних вимог, покликається на те, що відповідач має податковий борг, а саме по податку орендна плата на землю, що становить 2 701,35 грн. Сума боргу складається з самостійно задекларованої суми в декларації та частково нарахованої контролюючим органом. Зазначена сума платежу є узгодженою та несплаченою у встановлені законодавством строки, а тому вимога про стягнення є безспірною.

В судовому засіданні прокурор просив позов задовольнити повністю.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча суд повідомляв його про розгляд справи, на адресу суду повернувся конверт з відміткою пошти «не знайдено». Відповідно до ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи

Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач -Приватне підприємство "Компанія "Горган" зареєстроване як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру та взяте на облік платника податків в ДПІ у Личаківському районі м. Львова.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач як платник орендної плати за землю подавав податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки, зокрема в матеріалах справи наявна декларація за 2010 р. в які нараховано за 2010 р. 64 198,45 грн., де сума за місяць грудень 2010 р. та січень 2011 р. становить 5349,53 грн., тобто за два місяці 10699,06 грн. сплачених з затримкою. У зв'язку з цим нараховано штрафні санкції.

За даними ДПІ у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС заборгованість ПП "Компанія "Горган" про орендній платі за землю становить 2701,35 грн., з яких 2301,16 грн. (залишок несплаченого податкового зобов'язання, яке визначено декларацією з орендної плати за земельні ділянки за 2010 р. та податковим повідомленням-рішенням № 0004421530 від 19.07.2011 р. (винесене за актом перевірки № 284 від 19.07.2011 р.) та № 0010131530 від 19.12.2011 р. (винесено на підставі акту перевірки № 172/153/31979056 від 01.11.2011 р.); 391,19 грн. -залишок несплаченої пені.

ПП "Компанія "Горган" не подав будь-яких доказів оскарження податкових повідомлень-рішень про нарахування суми податкових зобов'язань, доказів неузгодженості сум податкових зобов'язань.

Вирішуючи спір, Суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. У ст. 68 передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (надалі -ПК України), Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача перед бюджетом виникла до 2011 р.

Закон України Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181), яким податковий орган керувався при визначенні та нарахуванні суми боргу, втратив чинність з 01 січня 2011 року, згідно з Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Відповідно до ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 20.1.28 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобов'язань є не узгодженою, оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, Суд дійшов висновку, що згадане податкове зобов'язання є податковим боргом. Відповідач не надав Суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача, а тому податковий борг підлягає стягненню.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи наведене, Суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу, тому позов підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то такі у справі відсутні, а тому з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Компанія «Горган» (місцезнаходження: м. Львів, вул. Дорошенка, буд. 6, ідентифікаційний код 31979056) на користь бюджету податковий борг у розмірі 2701 (дві тисячі сімсот одна) гривня 35 (тридцять п'ять) копійок за рахунок коштів.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено 14 червня 2012 р.

Суддя В.М.Кравчук

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.06.2012
Оприлюднено19.06.2012
Номер документу24714893
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4430/12/1370

Постанова від 12.06.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

Ухвала від 24.05.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні