Постанова
від 14.05.2012 по справі 2а-918/12/2770
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

14.05.12Справа №2а-918/12/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

судді - Кравченко М.М.;

при секретарі - Коваль К.М.,

за участю:

прокурор Череміс Олександр Олександрович особу встановлено на підставі службового посвідчення;

представник зацікавленої особи (Державна інспекція з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі) у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив;

представник відповідача (Товариство з обмеженою відповідальністю "Ленвест-Юг") у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ленвест-Юг" про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Севастополі звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ленвест-Юг" про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем законодавства, що регламентує розміщення зовнішньої реклами.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23 квітня 2012 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-918/12/2770.

У судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов з підстав, що у ньому наведені.

Решта учасників процесу у судове засідання не з'явилися.

З огляду на обставини справи, суд не вбачає перешкод для розгляду справу у відсутність осіб, що не з'явилися.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов - таким, що підлягає задоволенню виходячи з такого.

Відповідно до ст. 121 Конституції України, на прокуратуру покладається представництво інтересів держави в судах у випадках, передбачених законом.

Згідно з ч. 2 ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у випадках, встановлених законом, прокурор має право звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист інтересів держави та брати участь у цих справах.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів, внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Рішенням Конституційного суду України № 3-р п/99 від 08.04.1999 визначено, що державні інтереси закріплені як Конституцією України, так і нормами інших правових актів, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.

Відповідно до ст. ст. З, 4, 6, Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 465/2011 основними завданнями Держспоживінспекції України є реалізація державної політики у сферах державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері. Держспоживінспекція України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів; здійснює у межах своєї компетенції контроль за додержанням законодавства про рекламу. Держспоживінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку давати суб'єктам господарювання обов'язкові до виконання приписи щодо припинення порушень прав споживачів; вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами надання документів, усних чи письмових пояснень, відео- та звукозаписів, іншої інформації, необхідної для здійснення Держспоживінспекцією України повноважень щодо контролю за додержанням законодавства про рекламу.

Вимогами статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що на об'єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо.

Згідно ст. 16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до протоколу №000065 від 12.12.2011 посадовою особою Управління у справах захисту прав споживачів в м. Севастополі, Примак М.О. виявлено самовільне розміщення TOB «Ленвест-Юг» рекламної конструкції магазину «Панорама» за адресою: м. Севастополь, вул. Руднєва - без погодження управління градобудівництва та архітектури Севастопольської міської державної адміністрації.

КП «Благоустрій» CMP від направлено припис на адресу TOB «Ленвест-Юг» від 11.10.2011 №66-П/11 про добровільний демонтаж рекламної конструкції, який необхідно провести протягом 10 днів з моменту отримання припису, про що, в той же строк, повідомити КП «Благоустрій» СМР, з одночасним пред'явленням фото звіту.

29.12.2011 Управлінням у справах захисту прав споживачів в м. Севастополі прийнято рішення №000065 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, у якому зазначається, що на TOB «Ленвест-Юг» накладено штраф у розмірі 500 грн. Відповідно до цього рішення складено протокол.

У добровільному порядку сума штрафу не погашається і заходів з її погашення відповідач не робить.

Зазначені обставини є підставою для задоволення адміністративного позову.

Керуючись, ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з TOB «Ленвест-Юг» (99011, м. Севастополь, вул. Генерала Петрова, 4, СДРПОУ 20726644, тел. 0503982131) на користь Державної інспекції з питань захисту прав споживачів в м. Севастополі суму штрафу у розмірі 500 грн.

Копію постанови направити відповідачу та зацікавленої особі.

Повний текст постанови складений 14.05.2012 р.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя М.М. Кравченко

СудОкружний адміністративний суд міста Севастополя
Дата ухвалення рішення14.05.2012
Оприлюднено20.06.2012
Номер документу24739623
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-918/12/2770

Постанова від 14.05.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Кравченко М.М.

Ухвала від 23.04.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Кравченко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні