Дата документу 19.06.2012 Справа № 1622/5528/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2012 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючої - судді Андрієнко Г.В.
при секретарі - І.А. Мартусь,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного виробничо-торгівельного підприємства «Полла»про визнання засновником,-
в с т а н о в и в :
Позивач 19.04.2012 року звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання засновником. Посилався на те, що його померлий батько ОСОБА_2 був єдиним засновником Приватного виробничо-торгівельного підприємства «Полла». Він, як єдиний спадкоємець статутного фонду ПВТП «Полла», згідно свідоцтва про право на спадщину за законом. Після смерті ОСОБА_2, виникла необхідність внести зміни до установчих документів ПВТП „Полла" в частині зміни засновника (учасника).
Просив визнати його, ОСОБА_1 (НОМЕР_1,виданий Київським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області 12.04.1996 р„ зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_2), засновником (учасником) Приватного виробничо-торгівельного підприємства „Полла" (36040, м. Полгава, вул. Героїв Сталінграду, 30, ідентифікаційний код 24385660) з часткою в Статутному фонді в розмірі 100%.
В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю.
Відповідач надав суду заяву, в якій просив розглянути справу без участі їх представника, позов визнав.
Суд вважає можливим розглянути справу на підставі наданих доказів без їх участі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Встановлено, що Виконкомом Полтавської міської ради (розпорядження №523р від 06.08.1998 р.) було перереєстровано Приватне виробничо-торгівельне підприємство „Полла" (36040, м. Полтава, вул. Героїв Сталінграду, 30, ідентифікаційний код 24385660), створене в процесі реорганізації Командитного товариства „ОСОБА_1 та інші - виробничо-торговельне підприємство „Полла", яке було зареєстроване Полтавським міськвиконкомом за розпорядженням № 194р від 29.03.1996 р.. у зв'язку із виходом з товариства всіх вкладників.
Єдиним засновником (учасником) Приватного виробничо-торгівельного підприємства „Полла" (надалі - ПВТП „Полла") був мій батько - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2
В зв'язку зі смертю ОСОБА_2, державним нотаріусом Полтавської районної державної нотаріальної контори Замулко Н.В. 16.01.2012 р. було видано свідоцтво про право на спадщину за законом (спадкова справа №84/2011, зареєстровано в реєстрі за №1-46), згідно якого ОСОБА_1, є спадкоємцем статутного фонду ПВТП „Полла" (100%, що становить 7936.50 грн.), який належав моєму батькові ОСОБА_2.
За своєю організаційно-правовою формою Приватне виробничо-торгівельне підприємство „Полла" є приватним підприємством.
Відповідно до ст. 113 Господарського кодексу України, приватним підприємством визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання - юридичної особи. Порядок організації та діяльності приватних підприємств визначається цим Кодексом та іншими законами.
Однак, на сьогоднішній день закону, яким регулюється діяльність приватних підприємств, зокрема*питання щодо спадкування частки в статутному капіталі підприємств та переходу прав та обов'язків засновника (учасника) до іншої особи в порядку спадкування, не існує.
Відповідно до ст. 8 ЦК України, якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).
Подібними за змістом є відносини щодо переходу частки (її частини) учасника у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю до іншої особи (ст. 147 ПК України).
Так, відповідно до ч. 5 ст. 147 ГК України, частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи - учасника товариства, якщо статутом товариства не передбачено, шо такий перехід допускається лише за згодою інших учасників товариства. Статут ПВТП „Полла" зазначеної вимоги не передбачає.
Крім того, відповідно до п. 5.7. Статуту ПВТП „Полла", у зв'язку із смертю громадянина, який є учасником Підприємства його спадкоємці мають переважне право вступу до Підприємства.
Після смерті ОСОБА_2, виникла необхідність внести зміни до установчих документів ПВТП „Полла" в частині зміни засновника (учасника).
Відповідно до ст. 29 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (надалі - Закон), для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати, крім іншого, примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновника про внесення змін до установчих документів.
Як вбачається зі змісту п. 9.1. Статуту ПВТП „Полла", вищим органом управління підприємством, який має право, зокрема, приймати будь-які рішення щодо діяльності підприємства, в тому числі рішення щодо внесення змін до Статуту підприємства, є засновник (учасник). Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновником ПВТП „Полла" на сьогоднішній день зареєстрований померлий ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1218 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
З метою реалізації свого переважного права вступу до Підприємства, передбаченого п. 5.7. Статуту, ОСОБА_1 звернувся з заявою до ПВТП „Полла". Однак, відповіді не отримав.
Таким чином, у відповідності до ст.ст. 1216, 1218 ЦК України, до позивача, як до єдиного спадкоємця померлого ОСОБА_2, перейшли всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини, в тому числі права та обов'язки засновника (учасника) ПВТП „Полла".
Відповідно до ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 15, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 8, 1216,1218, ЦК України, суд, -
В и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до Приватного виробничо-торгівельного підприємства «Полла»про визнання засновником задовольнити повністю .
Визнати ОСОБА_1 (НОМЕР_1,виданий Київським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області 12.04.1996р„ зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2), засновником (учасником) Приватного виробничо-торгівельного підприємства „Полла" (36040, м. Полгава, вул. Героїв Сталінграду, 30, ідентифікаційний код 24385660) з часткою в Статутному фонді в розмірі 100%.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання його копії.
СуддяГ.В. Андрієнко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2012 |
Оприлюднено | 22.06.2012 |
Номер документу | 24744315 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Андрієнко Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні