ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.06.12р. Справа № 19/5005/4830/2012
За позовом Заступника прокурора м. Кривого Рогу, м. Кривий Ріг в інтересах держави в особі Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гебура", м. Кривий Ріг
третя особа: Криворізька Центральна Міжрайонна Державна податкова Інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби України, м. Кривий Ріг
про розірвання договору оенди земельної ділянки
Суддя Петренко І.В.
при секретарі: Серенковій О.О.
Представники:
Прокурор: Борчук А.Б. посв. №78
Від позивача: ОСОБА_1 - дов. № 5/26-531 від 29.12.2011р.
Від відповідача: не з'явився.
Від 3-ї ос.: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Заступник прокурора м. Кривого Рогу, м. Кривий Ріг в інтересах держави в особі Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гебура", м. Кривий Ріг про розірвання договору оренди земельної ділянки.
Позовні вимоги позивача обгрунтовані тим, що відповідач не виконав зобов'язання.
Прокурор уточнив позивні вимоги та просить розірвати договір оренди земельної ділянки та зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Гебура", м. Кривий Ріг передати земельну ділянку площе. 1,9002, що знаходиться за адресою: вул. Нікопольське шосе,4а.
Представник позивача підтримує уточненні позовні вимоги та наполягає на їх задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв, витребувані судом документи не представив, про місце, дату та час судового засідання повідомлений належним чином.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, факсимільно направив письмові пояснення, зазначає, що на данний час у відповідача існує заборгованість за спірним договором оренди земельної ділянки, також відповідачем з 2011 року до МДПІ не подається звітність.
Справа розглядається за наявними в ній документами (ст. 75 ГПК України).
Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
12.12.2008 року між Криворізькою міською радою та ТОВ "Гебура" був укладений договір оренди земельної ділянки площею 1,9002 га, що знаходиться за адресою: вул. Нікопольське шосе, 4а у Довгинцівському районі м. Кривого Рогу для розміщення автотранспортного підприємства. Договір зареєстрований у Криворізькому відділі Дніпропетровської регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 01.06.2009 р. №040910800474.
Відповідно до п. 5 Договору, строк дії договору 5 років.
Відповідно до п.6 Договору, орендна плата вноситься Орендарем виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря у трикратному розмірі земельного податку, на підставі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Згідно з п. 14 Договору, Орендар самостійно обчислює суму орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Так, Управлінням земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради було направлено відповідачу пропозицію від 29.03.2011р. №6/18-132 щодо сплати заборгованості з орендної плати за землю за договором оренди земельної ділянки від 01.06.2009р. №040910800474 в двадцятиденний термін з дня отримання повідомлення.
Станом на 01.03.2012 р. відповідачем не подано податкову декларацію з плати за землю на 2011, 2012 рік по діючому договору оренди №040910800474 від 01.06.2009р. на загальну площу 1,9002 га, що знаходиться за адресою: вул. Нікопольське шосе, 4а.
Станом на 01.03.2012 р. відповідач має податковий борг по орендній платі в сумі 142751,55 грн. та штрафні санкції у сумі 1880,34 грн. остання дата сплати 24.06.2010 р. на суму 11718,57 грн, що підтверджується письмовими поясненнями Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі.
Крім того, відповідач за договором купівлі-продажу передав у власність будівлі, що знаходяться на спірній земельній ділянці, але договір оренди земельної ділянки після продажу не було розірвано та за користування земельною ділянкою ніхто не сплачував, що підтверджується протоколом №3 засідання тимчасової робочої групи від 30.03.2012 року, також відповідач у добровільному порядку не передав актом прийому-передачі спірну земельну ділянку власникові.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).
Відповідно до ч.2 ст. 218 Господарського кодексу України, договори є обов'язковими для виконання їх сторонами і мають виконуватись належним чином.Недотримання умов договору є підставою для звернення до суду за захистом своїх порушених прав згідно ст. 16 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст.ст. 142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.
Згідно ст. 116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.
Відповідно до ст 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Згідно ст. 6 Цивільного кодексу України, сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами. Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
Відповідно до ст. 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначені умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 35 Закону України "Про оренду землі", спори, пов'язані з орендою землі, вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 416 Цивільного кодексу України, право користування земельною ділянкою для забудови може бути припинено за рішенням суду в інших випадках, встановлених законом.
Згідно із ст. 152 Земельного Кодексу України, держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його права на землю, навіть, якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється (поміж-іншим) шляхом визнання прав; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
На підставі вищевикладеного, господарський суд приходить до висновку, що в позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки зобов'язання повинні виконуватись належним чином та в установлені строки, а відповідач на протязі тривалого часу не вносив орендну плату та не надавав звітність до податкової служби, що підтверджується матеріалами справи.
Судові витрати слід віднести на відповідача.
Керуючись ст.ст. 143-145 Конституції України, ст.ст. 6, 16, 416, 627, 629 ЦК України, ст.ст. 173, 174, 193, 218 Господарського кодексу України, Закону України "Про оренду землі", Законом України "Про плату за землю", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст. 1,2,12,21,22,32,35,36,44,49,82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Розірвати договір оренди земельної ділянки № 040910800474 від 01.06.2009р., площею 1,9002 га, що знаходиться за адресою: вул. Нікопольське шосе, 4а у Довгинцівському районі м. Кривого Рогу, укладений між Криворізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "Гебура".
Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Гебура" передати земельну ділянку, площею 1,9002 га, що знаходиться за адресою: вул. Нікопольське шосе, 4а у Довгинцівському районі м. Кривого Рогу за актом прийому-передачі - розпоряднику земель міста - Криворізькій міській раді, про що видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гебура", 50055, м. Кривий Ріг, вул. Нікопольське шосе, 4а (ідентифікаційний код 30643573, р/р 26009010499980 в ФБ "Фінанси і кредит", МФО 305835) в дохід державного бюджету (Одержувач: Управління Державної Казначейської Служби у Жовтневому районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 379 892 69, Банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805 012, Р/рахунок 312 142 067 830 05, КБКД 220 300 01, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПО суду 03499891, Пункт 2.2) суму 1 073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 00 коп. судового збору, про що видати наказ.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області набирає законної сили через 10 днів з дня його прийняття відповідно до ст. 85 ГПК України.
Суддя І.В. Петренко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2012 |
Оприлюднено | 20.06.2012 |
Номер документу | 24756065 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні