ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 УХВАЛА
Справа № 34/610 13.06.12 За скаргою (позивача у справі) Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної
компанії "Нафтогаз України"
на дії Відділ примуосовго виконання рішень Державної виконавчої
служби України
За позовомДочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" до 1)Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" 2)Державного підприємства "Калуська теплоенергоцентраль" простягнення 43 205 294, 95 грн. Суддя Сташків Р.Б.
Представники сторін:
від позивача - ОСОБА_1, представник за довіреністю;
від відповідача-1 - не з'явився;
від відповідача-2 - не з'явився;
від ВДВС - ОСОБА_2, представник за довіреністю.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням Господарського суду м. Києва від 07.11.2011 у справі №34/610 позов до Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" задоволено повністю, вирішено стягнути з Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" на користь Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" -33 350 123 (тридцять три мільйони триста п'ятдесят тисяч сто двадцять три) грн. 63 коп. -основного боргу, 3 981 737 (три мільйони дев'ятсот вісімдесят одна тисяча сімсот тридцять сім) грн. 96 коп. -пені, 4 826 993 (чотири мільйони вісімсот двадцять шість тисяч дев'ятсот дев'яносто три) грн. 04 коп. -інфляційних втрат, 1 046 440 (один мільйон сорок шість тисяч чотириста сорок) грн. 32 коп. -3% річних. а також 25500 (двадцять п'ять п'ятсот) грн. витрат по сплаті державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Провадження у справі щодо Державного підприємства "Калуська теплоенергоцентраль" припинено.
22.11.2011 на виконання рішення Господарського суду м. Києва від 07.11.2011 (підписане 09.11.2011) у справі №34/610, яке набрало законної сили 21.11.2011, видано наказ.
14.05.2012 до відділу діловодства Господарського суду м. Києва від Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" надійшла скарга на дії Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, в який скаржник просить суд:
- визнати неправомірними дії Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, які полягають у винесенні постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 19.04.12 ВП № 32233138;
- визнати незаконною постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження від 19.04.12 ВП № 32233138;
- зобов'язати Відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України прийняти до провадження наказ господарського суду м. Києва від 22.11.11 у справі №34/610 (винести постанову про відкриття виконавчого провадження) та вжити всі заходи для повного виконання рішення суду.
Ухвалою суду від 15.05.2012 розгляд скарги призначено на 28.05.2012.
Розпорядженням заступника голови Господарського суду м. Києва у зв'язку із тим, що суддя Сташків Р.Б. з 30.05.2012 перебував на лікарняному з метою дотримання вимог Господарського процесуального кодексу України, керуючись рішенням зборів суддів Господарського суду м. Києва від 03.02.2011 (протокол №1 від 03.02.2011) та ст. 4-6 Господарського процесуального кодексу України передано справу №34/610 на розгляд судді Мудрому С.М.
Ухвалою суду від 30.05.2012 справу №34/610 прийнято до провадження суддею Мудрим С.М., розгляд скарги було призначено на 13.06.2012.
Розпорядженням голови Господарського суду м. Києва у зв'язку із виходом судді Сташківа Р.Б. з лікарняного з метою дотримання вимог Господарського процесуального кодексу України, керуючись рішенням зборів суддів Господарського суду м. Києва від 03.02.2011 (протокол №1 від 03.02.2011) та ст. 4-6 Господарського процесуального кодексу України передано справу №34/610 на розгляд судді Сташківу Р.Б.
Через відділ діловодства суду ВДВС подані заперечення на скаргу, в яких зокрема ВДВС просив суд замінити суб'єкт оскарження відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України на належний орган Державну виконавчу службу, також просив суд відмовити у задоволенні поданої скарги.
Ухвалою суду від 11.06.2012 справу №34/610 прийнято до свого провадження суддею Сташківим Р.Б.
Відповідно до п. 1 ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги (п. 2 ст. 121-2 ГПК України).
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну виконавчу службу»органами державної виконавчої служби є Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до складу якого входить відділ примусового виконання рішень; Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень; районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.
Відповідно до Указу Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010 «Про оптимізацію системи органів виконавчої влади»утворено Державну виконавчу службу України.
Пунктом 5 вказаного Указу встановлено, що новоутворені центральні органи виконавчої влади є правонаступниками органів, які реорганізуються.
Таким чином, Державна виконавча служба України є процесуальним правонаступником Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, який виключено із структури МЮУ.
Указом Президента України від 06.04.2011 № 385/2011 затверджено Положення про Державну виконавчу службу України, відповідно до пункту 1 державна виконавча служба України (ДВС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) (далі - виконання рішень) відповідно до законів.
З огляду на викладене, суд здійснює заміну органу дії якого оскаржуються з відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України на Державну виконавчу службу України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Замінити орган дії якого оскаржуються з відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України на Державну виконавчу службу України.
Суддя Сташків Р.Б.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2012 |
Оприлюднено | 20.06.2012 |
Номер документу | 24756718 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сташків Р.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні