справа № 2a-0770/4293/11
рядок статзвіту -10.1
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
при секретарі судового засідання -Корчинській В.А.,
за участю сторін та осіб, які беруть участь у справі:
представника позивача -управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області -Кедюлич Н.В.,
представник відповідача -повторно не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба»про стягнення заборгованості у сумі 6 607,05 грн., -
ВСТАНОВИВ :
Позивач -управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба», якою просить: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба»заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 6 607,05 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримали з мотивів, що наведені в позовній заяві, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
У судове засідання представник відповідача не з'явився повторно, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано. У відповідності до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача -суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Відтак, оскільки відповідач, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду справи в судові засідання не з'явився, не повідомив про причини такого неприбуття, суд приходить до висновку про можливість розгляду даної справи на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів є обґрунтованим і такий слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба»(90133, Закарпатська область, Іршавський район, с. М.Розтока, 3; код ЄДРПОУ 03747739) зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області, відповідно до ст.1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»№400/97-ВР від 26.06.1997 року, є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2004 року, також, платником страхових внесків, відповідно до ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№1058 від 09.07.2003 року.
Відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№1058 від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року встановлено, що відповідач зобов'язаний з коштів, призначених на оплату праці, вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 01.01.2004 року, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування до фактичних витрат і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Таким чином, в 2011 році підлягає відшкодуванню 90 відсотків фактичних витрат на виплату та доставку зазначених пенсій.
Відшкодуванню Пенсійному фонду, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно наказу Держкомзв'язку та інформації України №166 від 22.07.2004 р. про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошових допомог витрати на доставку пенсій становлять для міста 0,79 %, для села 1,56 %, а з жовтня 2007 року згідно наказу Міністерства транспорту та зв'язку України №828 від 19.09.2007 р. -витрати на доставку пенсій становлять для міста 0,80 %, для села 1,95 %.
У відповідності до п.6 п.п.6.6 Інструкції від 19.12.2003 року №21-1 додаткові пенсії, доплати, надбавки та підвищення призначені відповідно до законодавства України не включаються до розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підлягають відшкодуванню.
Згідно п.1 ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»для платників збору об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з»ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»від 05.11.1991 року, до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за ставкою 100% від об'єкта оподаткування. Порядок нарахування збору та покриття фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з»ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»в період до 01.01.2004 року визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування інших платежів, а також обліку надходження до Пенсійного фонду України від 19.10.2001 року №16-6 та зареєстрованою в Мінюсті України від 29.11.2011 року за №998/6189.
Громадяни: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 працювали в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Дружба», що підтверджено копіями трудових книжок та довідками про підтвердження пільгового стажу працівника. Вказані обставини дали їм право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.п. «в», «д»ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»від 05.11.1991 року в розмірі, що вказані у витягу із пенсійної справи (а.с.35,38-40,43-45,49-51,58-60).
У відповідності до ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення»на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, -за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджений Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки, які працюють трактористами-машинистами, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, -після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства -після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах, за умови виконання встановлених норм обслуговування. Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
За період з липня 2011 року по листопад 2011 року позивачем по даним пенсійним справам проведено виплату пільгових пенсій на загальну суму 6 607,05 грн., про що відповідачу був надісланий розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.07.2011 року по 30.11.2011 року.
Статтею 6 п.6.8 Інструкції від 19.12.2003 року №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах. Проте, порушуючи зазначену вимогу законодавства, відповідач не здійснив належного відшкодування суми фактично виплаченої громадянам пільгової пенсії та витрат на їх доставку, таким чином створивши заборгованість у сумі 6 607,05 грн.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду -забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 70, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Іршавського району Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба»про стягнення заборгованості у сумі 6 607,05 грн., -задовольнити повністю .
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружба»(90133, Закарпатська область, Іршавський район, с. М.Розтока, 3; код ЄДРПОУ 03747739), на користь управління Пенсійного Фонду України в Іршавському районі Закарпатської області (р/р25609312694 в ВАТ «Державний ощадний банк України»МФО 312356, код ЄДРПОУ 20449666) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 6 607 (шість тисяч шістсот сім) гривень, 05 (п'ять) копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Іванчулинець Д.В.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2012 |
Оприлюднено | 21.06.2012 |
Номер документу | 24787646 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Іванчулинець Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні