ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/1811/12
"21" травня 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Стасюк А.В.
за участю:
представника позивача Чайнюк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби до приватного підприємства «Виробничо-комерційної фірми «Транскомсервіс-2007»про стягнення податкового боргу, суд -
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Тернопільської області Державної податкової служби (далі -позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Виробничо-комерційної фірми «Транскомсервіс-2007»(далі -відповідач) про стягнення заборгованості.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що за відповідачем рахується узгоджена податкова заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами , яка відповідачем добровільно не погашена, на загальну суму 890,40 грн .
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала з мотивів, викладених у позовній заяві та просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надходило, заперечень проти позову не надали, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялися належним чином, шляхом направлення судової повістки за місцем державної реєстрації,що є підставою для розгляду справи у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Згідно п. 15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідач зареєстрований як юридична особа органами державної реєстрації як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа та знаходиться на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби як платник податків.
Відповідно до ст.67 Конституції України та ст.36 Податкового кодексу України на відповідача покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. У відповідності до п.6.2 ст.6 ПК України, збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Виконанням податкового обов'язку згідно п.38.1 ст.38 ПК України визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (ст.31 ПК України).
Відповідно до п.14.1.175. ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п. 102.4 ст.102 Податкового кодексу України податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Згідно довідки про наявність податкового боргу від 12.04.2012р. за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по земельному податку з юридичних осіб в сумі 890,40 грн.
Вказана заборгованість виникла в результаті несплати узгоджених податкових зобов'язань нарахованих згідно декларації №403901 від 31.01.2011р., декларації №414078 від 16.03.2011р.
Виходячи з норм ст.95 Податкового кодексу України податкова заборгованість платників податків стягується органами державної податкової служби на підставі рішення суду шляхом: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків; реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, платнику надається термін для добровільної сплати податкової заборгованості, що становить 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
До функцій податкового органу згідно статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби України є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень (п.41.5 ст.41 ПК України).
До функцій податкового органу згідно статті 10 Закону України №509-ХІІ від 04.12.1990 року «Про державну податкову службу в Україні»із змінами та доповненнями входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини;
Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов 'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Відповідно до вимог частини 1 пункту 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до вимог пункту 95.4 статті 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового борг за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
В судовому засіданні доведено, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі сплачено узгодженні суми податкових зобов'язань та суми податкового боргу, що призвело до виникнення податкового боргу перед бюджетами та державними цільовими фондами по земельному податку з юридичних осіб в сумі 890,40 грн.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Виробничо-комерційної фірми «Транскомсервіс-2007» (бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 35308433) шляхом стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по земельному податку з юридичних осіб в сумі 890,40 грн. (вісімсот дев'яносто грн. 40 коп.) на б/р 33218811700002 код платежу 13050100 УДКСУ у м. Тернополі Тернопільської області, код одержувача 37977726, банк УДК в Тернопільській області МФО 838012.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 23.05.2012 року.
Головуючий суддя Данилевич Н.А.
копія вірна
Суддя Данилевич Н.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2012 |
Оприлюднено | 22.06.2012 |
Номер документу | 24788559 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Данилевич Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні