ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.05.12Справа №2а-982/12/2770 10 год. 20 хв.
м. Севастополь
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Бойко М.С.,
за участю: представника прокурора м. Севастополя - Череміса Олександра Олександровича, службове посвідчення № 41 від 24.05.2012 р.,
представника позивача - Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби - ОСОБА_2, довіреність № 12/9/10-0 від 06.03.2012 р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора Нахімовського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби до комунального підприємства "Ударник" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Нахімовського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби звернувся до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Ударник" про стягнення заборгованості в сумі 8744,99 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем податкового законодавства.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 04.05.2012 р. відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 04.05.2012 р. закінчено підготовче провадження по справі.
Представник прокурора та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали суду пояснення в обґрунтування вимог, просили позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, про дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини неприбуття в судове засідання або про поважність причин неприбуття, відповідач суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються не надав.
Визнаючи наявні матеріали справи достатніми для вирішення спору, суд, в силу статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішив розглянути справу за відсутністю представника відповідача.
Суд, заслухавши представника позивача та представника прокурора, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до частини другої статті 121 Конституції України на прокуратури України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно зі статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно зі статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-XII підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Статтею 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 49.16 статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків з зобов'язаний сплатити податкове зобов'язання, яке самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Кодексом.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту, протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, якщо платник не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання на протязі граничних строків сплати, передбачений штраф у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці оплати до 30 календарних днів.
Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.
Відповідно до пункту 202.1 статті 202 Податкового кодексу України, звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей: якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 Податкового кодексу України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Встановлено, що комунальне підприємство "Ударник" зареєстровано 02.07.2001 р. Нахімовською районною державною адміністрацією м. Севастополя як юридична особа.
Відповідачем до податкового органу були подані податкові декларації з податку на додану вартість № 50107 від 20.12.2011 р., в якій самостійно обчислено податкове зобов'язання з податку на додану вартість, за якою не сплачено до бюджету 324,74 грн., та № 54748 від 20.01.2012 р., в якій самостійно обчислено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 2415,00 грн., яке також не сплачено до бюджету. Отже, загальна заборгованість відповідача зі сплати податку на додану вартість становить 2739,74 грн.
Заборгованість комунального підприємства з земельного податку за податковим розрахунком земельного податку № 149 від 19.01.2011 р. становить 472,62 грн. Крім того, за результатами документальної невиїзної перевірки було встановлено несвоєчасну сплату відповідачем земельного податку за період з березня по липень 2011 р., на підставі чого були нараховані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 120,71 грн. Таким чином, загальна заборгованість відповідача зі сплати земельного податку та штрафних санкцій становить 593,33 грн.
За результатами камеральної перевірки податкової звітності позивачем від 24.10.2011 р. було встановлено неподання розрахунку частини чистого прибутку (доходу), який підлягає сплаті до бюджетів за другий квартал 2011 р., внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість зі штрафних санкцій в сумі 170,00 грн.
Згідно з податковими деклараціями збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод від 19.10.2011 р. № 44788 та відомостей облікової картки платника податків відповідачем не сплачені у повному обсязі податкові зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування за три квартали 2011 р. на суму 1807,14 грн. Окрім того, за результатами документальної невиїзної перевірки було встановлено несвоєчасну сплату підприємством самостійно обчисленого збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за перший квартал 2011 р., за що були нараховані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 493,68 грн. Таким чином, загальна заборгованість зі сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод та штрафних санкцій становить 2300,82 грн.
Заборгованість відповідача по платі за користування надрами в сумі 2761,75 грн. виникла на підставі розрахунку плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення № 44789 від 19.10.2011. Окрім того, за результатами документальної невиїзної перевірки було встановлено несвоєчасну сплату підприємством самостійно обчисленої плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за перший квартал 2011 р., за що були нараховані штрафні санкції на загальну суму 179,35 грн. Отже, загальна заборгованість зі плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення та штрафних санкцій становить 2941.10 грн.
За таких обставин, податковий борг за узгодженим грошовим зобов'язанням складає 8744,99 грн.
Наявність заборгованості комунального підприємства перед бюджетом в сумі 8744,99 грн. підтверджується матеріалами справи, зокрема, обліковою карткою платника податків
Відповідачем на час розгляду справи доказів погашення заборгованості до суду не наведено.
Відповідно до частин першої та другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем у відповідності з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України надані суду належні та допустимі докази, які підтверджують правомірність та законність постанов про накладення штрафів, а також факт наявності боргу та його не сплату.
Враховуючи зазначене, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби обґрунтовані, засновані на законі та підлягають задоволенню, а сума заборгованості - стягненню з відповідача.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 05.06.2012 р.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Нахімовського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби, задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Ударник" (юридична адреса: 99804, м. Севастополь, смт Кача, вул. Червоноармійська, 2-А, ЄДРПОУ 31338878; р/р 26002000092392, р/р 2644000004177 КРФ ПАТ Укрсоцбанк, МФО 324010) на користь Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя Державної податкової служби (юридична адреса: 99011, м. Севастополь, вул. Гер. Севастополя, 74) суму заборгованості у розмірі 8744 (вісім тисяч сімсот сорок чотири) грн. 99 коп., з яких 2739 (дві тисячі сімсот тридцять дев`ять) грн. 74 коп. - заборгованість зі сплати податку на додану вартість, 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. - штраф через неподання розрахунку частини чистого прибутку (доходу), який підлягає сплаті до бюджетів, 593 (п`ятсот дев`яносто три) грн. 33 коп. - заборгованість з земельного податку, 2300 (дві тисячі триста) грн. 82 коп. - заборгованість зі збору за спеціальне використання води, 2941 (дві тисячі дев`ятсот сорок одна) грн. 10 коп. - заборгованість з плати за користування надрами.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя О.В. Мінько
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2012 |
Оприлюднено | 22.06.2012 |
Номер документу | 24788995 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Мінько О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні