ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12.06.12р. Справа № 1/5005/3783/2012 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПКФ-Донсервіс", м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "УПТК-2009", м. Новомосковськ Дніпропетровської області
про стягнення 804 824 грн. 47 коп.
Суддя Рудь І.А.
Представники:
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПКФ-Донсервіс" звернулося до господарського суду з позовом, у якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "УПТК-2009" заборгованість за поставлений товар у розмірі 804 824 грн. 47 коп. відповідно до умов Договору №075 від 27.04.2011р.
Відповідач явку свого повноважного представника в призначені судові засідання не забезпечив та не надав витребувані судом документи.
Представник позивача в судове засідання 12.06.12р. не з'явився.
12.06.12р. на адресу суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи, у зв'язку із неможливістю забезпечити явку юриста підприємства у призначене судове засідання.
Враховуючи закінчення встановленого законом строку розгляду справи; повідомлення судом належним чином сторін про час та місце судового засідання у справі, що підтверджується наявними у справі доказами; достатність матеріалів справи для винесення рішення у справі; можливість уповноваження позивачем іншого представника для представлення інтересів в суді, господарський суд вважає за необхідне клопотання позивача відхилити та розглянути справу за відсутністю представників сторін.
Відповідно до ст.75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
встановив:
27.04.2011р. між позивачем (продавець) та відповідачем (покупець) укладений договір № 075 (надалі - Договір), у відповідності із умовами якого позивач зобов'язався передати у власність відповідача товар, кількість, ціна за одиницю товару та асортимент якого вказані у специфікаціях, а останній в свою чергу зобов'язався прийняти та оплатити товар на умовах, визначених даним Договором. (п.1.1 Договору).
Згідно п. 4.3 Договору, передача товару покупцю або одержувачу, який представляє інтереси покупця на підставі довіреності, здійснюється по кількості та по якості згідно товарно-супровідних документів
Датою переходу права власності на товар від продавця до покупця вважається дата, зазначена у видатковій накладній. Умови поставки товару зі склада продавця -самовивіз (п. 4.4 Договору).
За умовами п. 6.1 Договору розрахунки за кожну поставлену партію товару здійснюються в національній валюті України шляхом перерахування покупцем грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця в розмірі 100% передплати.
На виконання умов Договору позивач у період з 26.09.11р. по 15.12.11р. своєчасно поставив покупцю товар належної якості на загальну суму 804 824 грн. 47 коп., який був прийнятий покупцем, що підтверджується видатковими накладними, які наявні в матеріалах справи, у зв'язку із чим позивачем до сплати відповідачу виставлені відповідні рахунки-фактури (а.с. 22-29) із зазначенням в кожному рахунку дати сплати вартості отриманого товару.
Відповідач в порушення умов Договору свої зобов'язання по повній та своєчасній оплаті не здійснив, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість в розмірі 804 824 грн. 47 коп.
Заборгованість відповідача підтверджується: Договором, обґрунтованим розрахунком суми позову, копіями видаткових накладних, копіями рахунків-факту, копіями довіреностей на отримання товару, актом звірки взаєморозрахунків тощо.
На час розгляду справи доказів погашення заборгованості відповідача перед позивачем не надано.
Дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відносини, що виникли між сторонами по справі на підставі договору купівлі-продажу товару, є господарськими зобов'язаннями, тому, згідно положень ст. ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
У відповідності із ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Статтею 530 ч. 1 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей термін.
Згідно до приписів ст.ст. 525, 526 ЦК України та ст. 193 Господарського кодексу України, цивільні та господарські зобов'язання мають бути виконані належним чином і у встановлений договором строк, а одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається, крім випадків, передбачених законом.
В силу положень ст.ст. 9, 16, 549-551, 611, 625 Цивільного кодексу України та ст.ст. 20, 216-220 та 230-232 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку передбачених Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими законами і договором, а держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів, зокрема, шляхом присудження до виконання обов'язку в натурі, стягнення збитків та застосування штрафних санкцій.
За умовами статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідач неналежним чином виконав свої, встановлені Договором, майново-господарські зобов'язання перед позивачем з оплати отриманого товару, чим порушив умови укладеного із позивачем Договору та вищевказані приписи діючого законодавства, тому позовні вимоги позивача про примусове стягнення з відповідача заборгованості в сумі 804 824 грн. 47 коп. - є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судові витрати у справі покладаються на відповідача, згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 4, 32, 33, 36, 43, 45, 49, 75, 82-85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "УПТК-2009" (51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. Толстого, буд. 262, код ЄДРПОУ 36181641) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПКФ-Донсервіс" (49018, м. Дніпропетровськ, пров. Квітковий, буд.. 63, код ЄДРПОУ 35113235) 804 824 грн. 47 коп. (вісімсот чотири тисячі вісімсот двадцять чотири грн. 47 коп.) заборгованості, 16 096 грн. 48 коп. (шістнадцять тисяч дев'яносто шість грн. 48 коп.) витрат по сплаті судового збору.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя І.А. Рудь
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2012 |
Оприлюднено | 21.06.2012 |
Номер документу | 24793894 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні