ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2012 року /10:15/ Справа № 0870/3848/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Буряковій А.В., за участю представника позивача Крохмаль О.П., представників відповідача Гребінця Т.В., Богословського В.А., Богословського А.П. розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Вільнянського районного центру зайнятості
до Комунального підприємства «Дружелюбівський сількомунгосп»
про стягнення 21389 грн. 92 коп. суми виплаченої дотації внаслідок недотримання гарантії зайнятості,
ВСТАНОВИВ:
Вільнянський районний центр зайнятості звернувся до суду із адміністративним позовом до Комунального підприємства «Дружелюбівський сількомунгосп» про стягнення 21389 грн. 92 коп. суми виплаченої дотації внаслідок недотримання гарантії зайнятості.
В позовній заяві позивач зазначив, що на підставі звернення у 2010 році директора відповідача до позивача з проханням надати дотації за рахунок коштів Фонду для працевлаштування на підприємстві безробітної особи, позивачем було направлено на підприємство відповідача безробітну особу для отримання попередньої згоди роботодавця на її працевлаштування. 12.08.2010 року між позивачем та відповідачем було укладено договір про працевлаштування ОСОБА_5 з наданням Фондом дотації. 27.02.2012 року відповідачем в порушення п. 4 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних» було видано наказ про звільнення ОСОБА_5 з роботи за угодою сторін за пунктом 1 ст. 36 Кодексу Законів про працю України. 27.03.2012 року відповідач надав до Вільнянського районного центру зайнятості лист про визнання боргу у повному обсязі, однак станом на 23.04.2012 року заборгованість відповідачем не погашено, у зв'язку з чим постала необхідність стягнути суму виплаченої дотації, за період з 12.08.2010 року по 11.08.2011 року з урахуванням індексації на рівень інфляції, в розмірі 21 389,92 грн. в судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позову наполягала, з підстав, викладених у позовній заяві.
Представники Відповідача з позовними вимогами не погодилися, в судовому засіданні надали суду усні пояснення, в яких зазначили, що договір, укладений між центром зайнятості та відповідачем порушує права робітника, який працює за цим договором - ОСОБА_5 Посилалися на положення Науково-практичного коментаря до Кодексу законів про працю України, де визначено, що немає ніяких законних підстав для того, щоб заборонити підприємству звільнити робітника за згодою сторін, якщо останнім подано відповідну заяву. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши пояснення представника відповідача, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено судом, у серпні 2010 року відповідач звернувся до Вільнянського районного центру зайнятості за наданням дотації за рахунок коштів Фонду для працевлаштування на підприємстві безробітної особи.
Вільнянським районним центром зайнятості було направлено на підприємство безробітну ОСОБА_5 для отримання попередньої згоди роботодавця на її працевлаштування.
11.08.2010 р. Комунальне підприємство «Дружелюбівський сількомунгосп» листом № 72 повідомило про можливість працевлаштування ОСОБА_5 за умови надання дотації.
В результаті між Вільнянським районним центром зайнятості та Комунальним підприємством «Дружелюбівський сількомунгосп» 12.08.2010 року було укладено договір № 086810081200034 про працевлаштування ОСОБА_5 з наданням дотації. Того ж дня підприємство видало Наказ (розпорядження) № 67 від 12.08.2010 року про прийняття на роботу ОСОБА_5 на посаду контролера - касира.
Відповідно до п. 1.1 вказаного договору Комунальне підприємство «Дружелюбівський сількомунгосп» (роботодавець) працевлаштовує на постійну роботу за направленням Центру зайнятості безробітну ОСОБА_5, а Центр зайнятості надає роботодавцю дотацію на створення додаткового робочого місця для працевлаштування безробітного у розмірі витрат на заробітну плату особі, яка працевлаштована на постійну роботу за направленням Центру зайнятості відповідно до ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Порядку надання роботодавцю дотації для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Мінпраці від 10.01.2001 р. № 1, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26.01.2001 р. за № 75/5266.
Крім того, згідно п. 5.4 Договору, у разі розірвання трудового договору з працівником у межах 2 років з дати прийняття на роботу, зокрема, за згодою сторін (п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю), роботодавець в повному обсязі відшкодовує суму наданої дотації з урахуванням індексації на рівень інфляції, а у разі відмови відшкодування, Центр зайнятості питання вирішує у судовому порядку.
Умови, механізм надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних встановлені ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"і розробленим на виконання вимог цього Закону Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 року №1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2001 року за №75/5266 (далі - Порядок №1).
Відповідно до ст.30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" фондом може надаватися дотація роботодавцям для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце у розмірі витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб (але не вище за середній рівень у галузях національної економіки відповідної області) в розрахунку на рік. Можливості та обсяги надання дотацій визначаються правлінням Фонду виходячи з фінансового стану Фонду. Порядок надання роботодавцю дотації для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики за погодженням з правлінням Фонду.
Згідно п. 4 Порядку № 1 дотація може надаватися роботодавцю за умови працевлаштування на строк понад два роки безробітних, які перебували на обліку в державній службі зайнятості як безробітні.
Щомісяця протягом року з дати видачі наказу про прийняття на роботу ОСОБА_5, тобто з 12.08.2010 року по 11.08.2011 року, центром зайнятості надавалася дотація за договором на відшкодування фактичних витрат на заробітну плату та сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Зазначений факт сторонами не заперечується.
27 лютого 2012 року Комунальним підприємством «Дружелюбівський сількомунгосп» було видано Наказ № 22 про звільнення ОСОБА_5 з роботи за угодою сторін за пунктом 1 статті 36 Кодексу законів про працю України.
Керуючись положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. 16 Порядку № 1, директором Вільнянського районного центру зайнятості 20.03.2012 року було прийнято рішення про повернення Комунальним підприємством «Дружелюбівський сількомунгосп» суми одержаної дотації у повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції, про що видано наказ № 73.
Для здійснення заходів досудового врегулювання спору, 22.03.2012 року Вільнянський районний центр зайнятості надіслав Комунальному підприємству «Дружелюбівський сількомунгосп» рекомендованим листом повідомлення № 425 про необхідність повернути кошти у розмірі 21389 грн. 92 коп. протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення. В матеріалах справи міститься відповідь відповідача на зазначене повідомлення, в якому підприємством визнається сума заборгованості у повному обсязі.
Відповідно до п. 15 Порядку та п. 5.4. І Договору, у разі порушення гарантій зайнятості осіб (розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України), через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (частина третя статті 38 Кодексу законів про працю України) роботодавець повертає суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції (обчислюється шляхом множення суми отриманої дотації на добуток індексу зростання цін на споживчі товари від місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення, поділених на 100).
Згідно з п. 16 Порядку рішення про відшкодування коштів роботодавцем приймається директором центру зайнятості і оформляється наказом. У разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Аналіз даних правових норм та надані докази у їх сукупності, дозволяють стверджувати, що в даному випадку відповідачем на порушення Договору, укладеного між сторонами, а також норм Порядку № 1 та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" було розірвано договір із ОСОБА_5 за угодою сторін до граничного строку дії договору, що стало підставою для позивача звернутися до суду з позовом про стягнення суми виплаченої дотації.
Таким чином, надана Комунальному підприємству «Дружелюбівський сількомунгосп» за період з 12.08.2010 року по 11.08.2011 року дотація, яка з урахуванням індексу зростання цін на споживчі товари склала 21 389,92 грн., має бути повернута Вільнянському районному центру зайнятості.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Вільнянського районного центру зайнятості, заявлені до Комунального підприємства «Дружелюбівський сількомунгосп» про стягнення 21389 грн. 92 коп. суми виплаченої дотації, обґрунтовані та підтверджені належними і допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Порядком надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 року №1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2001 року за №75/5266суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Дружелюбівський сількомунгосп» (вул. Олімпійська, 4, с. Дружелюбівка, Вільнянського району, Запорізької області,70053, ідентифікаційний номер 3167806193) на користь Вільнянського районного центру зайнятості Запорізької області (р/р 3717400901079, Банк одержувача ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 20523504) 21389 грн. 92 коп. (двадцять одна тисяча триста вісімдесят дев'ять грн. 92 коп.) суми виплаченої дотації.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О.Нестеренко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2012 |
Оприлюднено | 22.06.2012 |
Номер документу | 24808654 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні