Постанова
від 18.06.2012 по справі 2а/1270/3964/2012
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 червня 2012 року Справа № 2а/1270/3964/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Н.В. Мирончук, перевіривши матеріали адміністративного позову Управління пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Кредитної спілки «Київська Русь» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 896,13 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

22 травня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області до Кредитної спілки «Київська Русь» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 896,13 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач з 10.08.2004 року зареєстрований в УПФУ в м. Алчевську.

Відповідача 29.07.2004 року внесено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування віднесеного до 5 класу професійного ризику виробництва.

В порушення п.1 ч.2 ст.6, ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI, відповідач не сплатив єдиний внесок в сумі 896,13 грн. нарахований, у відповідності до розрахунків сум єдиного внеску за звітний період з 01.09.2011 року по 20.03.2012 року.

Пунктом 10 ст.25 Закону №2464 встановлено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% недоплати за кожен день прострочення платежу.

Рішенням №113 від 06.02.2012 року застосовані штрафні санкції в сумі 69,64 грн. та нарахована пеня в сумі 4,74грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску. Станом на 20.03.2012 року боржником сплачена сума 64,85грн.

Залишок несплаченої суми штрафних санкцій становить 4,79 грн. та пені в сумі 0,47 грн.

Відповідно до ч.4 ст.25 Закону №2464-VI, позивачем відповідачеві була направлена вимога про сплату боргу №Ю 363 У від 03.02.2012р. на збільшену суму боргу 1190,87 грн., що підтверджується особистим підписом про отримання головою правління кредитної спілки.

Ухвалою суду від 23 травня 2012 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.

Відповідачу направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження але 05.06.2012 року до суду повернувся конверт у зв'язку з закінченням терміну зберігання(а.с.32).

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно з абзацом 5 пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач - КС «Київська Русь» зареєстрований виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області (а.с.5-9).

Відповідач, відповідно до статей 14, 15 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, що діяла до 01 січня 2011 року), є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганському районі Луганської області.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. №2464-VІ (далі - Закон №2464-VІ) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) -це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - орган, уповноважений відповідно до Закону №2464-VІ вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з положеннями ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Частиною 11 статті 9 Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Судом встановлено, що за КС «Київська Русь» виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.09.2011 року по 20.03.2012 року в розмірі 896,13 грн., яка підтверджується розрахунком заборгованості (а.с. 13) та карткою особового рахунку (а.с.10-12).

Відповідно до ч.4 ст.25 Закону №2464-VI позивачем відповідачеві була направлена вимога про сплату боргу №Ю 363 У від 03.02.2012 на збільшену суму боргу 1190,87 грн., що підтверджується особистим підписом про отримання головою правління кредитної спілки(а.с.30).

Відповідач суму боргу, зазначену у вимозі, не оскаржив у встановленому законом порядку у 10-денний термін з дня отримання вимоги в повному обсязі не сплатив.

Рішенням №113 від 06.02.2012 року застосовані штрафні санкції в сумі 69,64 грн. та нарахована пеня в сумі 4,74грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску. Станом на 20.03.2012 року боржником сплачена сума 64,85грн.(а.с.29).

Сума, яка підлягає стягненню в примусовому порядку по внесками на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за період з 01.09.2011 року по 20.03.2012 року, складає 896,13 грн., у зв'язку із чим суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне стягнути з КС «Київська Русь» заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 896,13 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор - заявник звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до Кредитної спілки «Київська Русь» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 896,13 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Кредитної спілки «Київська Русь» (ідентифікаційний номер 33077688, адреса: 94214, пр. Металургів, 12 офіс 184, м. Алчевськ, Луганська область) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованість із сплати єдиного внеску за період з 01.09.2011 року по 20.03.2012 року в сумі 896,13 (вісімсот дев'яносто шість гривень 13 копійок) перерахувавши із цієї суми боргу - 694,44грн. (шістсот дев'яносто чотири гривні 44 коп.) на р/р 37196005001205 ГУДК в Луганській області МФО 804013, суму - 127,52 грн. (сто двадцять сім гривень 52 коп.) - на р/р 37195073001205 ГУДК в Луганській області МФО 804013, суму 74,17грн.(сімдесят чотири гривні 17 коп.) на р/р 37195073001205 ГУДК в Луганській області МФО 804013.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка не брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанову складено у повному обсязі 18 червня 2012 року о 12 год. 20 хв.

СуддяН.В. Мирончук

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.06.2012
Оприлюднено22.06.2012
Номер документу24809001
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1270/3964/2012

Постанова від 18.06.2012

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.В. Мирончук

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні