Постанова
від 21.06.2012 по справі 6391/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

21 червня 2012 р. № 2-а- 6391/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Волошина Д.А.

за участю секретаря судового засідання Зеленькова О.В.

представників : позивача -Христофорова О.В., відповідача -не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Ізюмський оптико-механічний завод" про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Ізюмська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області Державної податкової служби , з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Ізюмський оптико-механічний завод" , в якому просить суд, стягнути на користь бюджету податковий борг з ПП "ІОМЗ" у розмірі 319436, 00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на теперішній час за ПП "Ізюмський оптико-механічний завод" лічиться заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 319436,00 грн., що виникла внаслідок несплати в установлений строк зобов'язань з податку на прибуток в сумі 1870,00 грн.(частина боргу); з податку на додану вартість в сумі 316206,00 грн.(частина боргу); з комунального податку в сумі 1360,00 грн. (частина боргу). Позивачем були направлені податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги, які отримані платником. Однак заборгованість сплачена не була. Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку, щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених чинним законодавством України.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов у повному обсязі з підстав, зазначених в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився , про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.

Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не з'явився в судове засідання, причин неявки суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, на підставі ч. 4 ст. 128 КАС України суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

На підставі п.п. 1,2 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зі змінами та доповненнями, визначено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, відповідно до яких Ізюмська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області Державної податкової служби здійснює контроль за дотриманням законодавства про податки, інші платежі, забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.

Судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ПП "Ізюмський оптико-механічний завод" зареєстроване за юридичною адресою: 64309, Харківська обл., м. Ізюм, вул.Пролетарська.1 .

Юридична особа, ПП "Ізюмський оптико-механічний завод", перебуває на обліку як платник податків в Ізюмській ОДПІ у Харківській області Державної податкової служби з 28.04.2001 р. за №01/28, відповідно до довідки від 04.04.2012 року №303/10/18-082.

Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Закон України "Про податок на додану вартість " втратили чинність та Закон України " Про оподаткування прибутку підприємств " втратив чинність 01.04.2012 року.

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Закону України "Про податок на додану вартість " та Закону України " Про оподаткування прибутку підприємств ", які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Судом встановлено, що Ізюмською ОДПІ у Харківській області проведена невиїзна документальна перевірка ПП "Ізюмський оптико-механічний завод" з питань повноти визначення податкових зобов'язань з податку на додану вартість за грудень 2007 року, про що складено акт від 07.09.2010р. та № 1116/1520/31320132.

В ході перевірки встановлено порушення вимог пп.9.8 ст.9 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями ПП «Ізюмський оптико-механічний завод» не здійснено умовний продаж товарних залишків, які знаходились в обліку підприємства на день анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, чим занижено податкове зобов'язання по ПДВ на загальну суму 210804 грн., у тому числі: - за грудень 2007 року на суму 210804 грн.

На підставі висновків акту перевірки Ізюмською ОДПІ у Харківській області було винесено податкове повідомлення-рішення від 23.09.2010 р. №0000771520/0 на суму 316206 грн. за платежем податок на додану вартість, у тому числі за основним платежем 10804 грн., за штрафними санкціями 105402 грн.

Позивачем було оскаржено вказане податкове повідомлення-рішення до Ізюмської ОДПІ у Харківській області. Рішенням начальника Ізюмської ОДПІ у Харківській області залишено без змін податкове повідомлення-рішення від 23.09.2010 р. №0000771520/0, а скаргу - без задоволення. Також за результатами розгляду скарги прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.10.2010 року № 0000771520/1.

Вказане податкове повідомлення-рішення було отримане відповідачем 28.10.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Щодо встановленого порушення суд зазначає, відповідно до пп.9.8 ст.9 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" платник повинен здійснити умовний продаж, як вбачається з матеріалів справи, відповідач в останньому податковому періоді не вчинив такого продажу, отже висновок відповідача є правомірним.

Крім того, Ізюмською ОДПІ у Харківській області проведені невиїзні документальні перевірки ПП "Ізюмський оптико-механічний завод" своєчасності подання податкової звітності по комунальному податку та податку на прибуток, про що складено акти від 15.04.2010р. № 484/1510/31320132, від 23.11.2010р. № 1517/154/31320132.

По результатах перевірки встановлено неподання податкового розрахунку по комунальному податку за 3, 4 квартали 2008 року, 1, 2, 3, 4 квартали 2009 року, та неподання декларації з податку на прибуток за11 міс. 2008 р., 2008 р, 1 кв. 2009 р. , півріччя 2009 року , 9 міс. 2009 року, 2009 р. чим було порушено п.п. «б» п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181-111.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Щодо встановлених в актах порушень, суд зазначає, що відповідач, не подаючи податкові декларації відповідно порушує вимоги п.п. 4.1.4. п. 4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, яким передбачено, що платник податків, зобов'язаний надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює : а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарного року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Таким чином у зв'язку з виявленими порушеннями начальником Ізюмської ОДПІ у Харківській області винесені податкові повідомлення-рішення від 22.04.2010 року № 0000331540/0, яким визначено суму податкового зобов'язання у сумі 1020,00 грн. ; від 16.12.2010 року № 0001581540/0, яким визначено суму податкового зобов'язання у сумі 340,00грн.

Згідно поштових повідомлень про вручення, зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 26.04.2010, 27.12.2010 р. , відповідно.

Також Ізюмською ОДПІ у Харківській області проведені невиїзні документальні перевірки ПП "Ізюмський оптико-механічний завод" своєчасності подання податкової звітності по податку на прибуток, про що складено акти від 29.06.2010р. № 891/1510/31320132, від 15.09.2010р. № 1150/1510/31320132, від 03.03.2011р. № 304/1510/31320132.

По результатах перевірки встановлено неподання декларації з податку на прибуток за 1 кв. 2010 р. , 1 півріччя 2010 року , 9 міс. 2010 року, 2010 р. чим було порушено п.п. «б» п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року №2181-111 та пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, п.16.4 ст.16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств".

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п.п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України, за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Таким чином у зв'язку з виявленими порушеннями начальником Ізюмської ОДПІ у Харківській області винесені податкові повідомлення-рішення від 14.07.2010 року №

0000551510/0, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 170,00грн. (отримано відповідачем 21.07.2010 року, згідно поштового повідомлення про вручення), від 04.10.2010 року №0000831510/0, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 170,00грн. (отримано відповідачем 07.10.2010 року, згідно поштового повідомлення про вручення), від 18.03.2011 року №0000081510/0, яким визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 510,00 грн. (отримано відповідачем 24.03.2011 року, згідно поштового повідомлення про вручення).

Відповідно до звітних і облікових даних Ізюмської ОДПІ у Харківській області Державної податкової служби відповідач має узгоджені податкові зобов'язання з податку на прибуток в сумі 1870,00 грн.; з податку на додану вартість в сумі 316206.00 грн.; з комунального податку в сумі 1360,00 грн. всього у загальній сумі 319436,00 грн..

У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону.

Таким чином відповідно до ст. 6 ЗУ „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 були винесені податкові вимоги від 03.06.04р. № 1/45 (отримано відповідачем 11.06.2004 року, згідно поштового повідомлення про вручення) та від 19.07.04 р. № 2/49 (отримано відповідачем 23.07.2004, згідно поштового повідомлення про вручення) .

З карток особових рахунків відповідача вбачається, що податковий борг в період з 03.06.2004 року по момент пред'явлення позову не переривався його погашенням.

У ході розгляду справи доказів відсутності обов'язку платника податків у спірних правовідносинах здійснити платіж на користь Державного бюджету України внаслідок втрати податковими повідомленнями-рішеннями юридичної дії внаслідок оскарження винесеного контролюючим органом правового акту індивідуальної дії в судовому або позасудовому порядку або доказів відсутності податкового обов'язку внаслідок дефектів у формі, змісті правових підстав походження такого обов'язку сторонами до суду не подано, а судом самостійно при виконанні вимог ст.11 КАС України в частині офіційного з'ясування всіх обставин по справі не виявлено.

Таким чином за ПП "Ізюмський оптико-механічний завод" рахується заборгованість у розмірі 319436, 00 грн., яка підтверджується приєднаною до справи роздруківкою картки особового рахунку платника податків, котра за правилами ст.70 КАС України та Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (затверджено наказом ДПА України від 18.07.2005р. №276, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за №843/11123; далі за текстом -Інструкція №276) є належним та допустимим доказом невиконаного податкового обов'язку з боку відповідача.

22.08.2004 року заступником начальника Ізюмської ОДПІ у Харківській області було прийнято Рішення №14/24-31320132 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його боргу.

Судом встановлено, що всі активи боржника знаходиться в податковій заставі, згідно запису у витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 24443422 від 20.08.2009 року.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом

Пунктом 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зазначено, що до функцій Державної податкової інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції відноситься, зокрема, подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав, податковий борг в сумі 319436, 00 грн. не сплатив.

З огляду на викладене, суд вважає вимоги позивача про стягнення заборгованості в сумі 319436, 00 грн. з ПП "Ізюмський оптико-механічний завод" на користь Державного бюджету України обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст 2, 3, 7-11, 71, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Ізюмський оптико-механічний завод" про стягнення податкового боргу -задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Ізюмський оптико-механічний завод" (юридична адреса: 64300, Харківська область, м. Ізюм вул. Пролетарська б. 1, код ЄДРПОУ 31320132) на користь Державного бюджету України (р/р 34128999700012, одержувач - Ізюмське УДКСУ, код одержувача -37283992, банк -ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011) податковий борг у сумі 319436.00 грн. (триста дев'ятнадцять тисяч чотириста тридцять шість грн. 00 коп.)

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 25 червня 2012 року.

Суддя Волошин Д.А.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.06.2012
Оприлюднено26.06.2012
Номер документу24891753
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —6391/12/2070

Ухвала від 31.05.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Волошин Д.А.

Постанова від 21.06.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Волошин Д.А.

Постанова від 21.06.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Волошин Д.А.

Ухвала від 31.05.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Волошин Д.А.

Ухвала від 31.05.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Волошин Д.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні