ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-14/7041-2012 20.06.12
За позовом Національної телекомпанії України
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сфера-Телемедіа"
про стягнення 15 945,15 грн.
Суддя Мельник С.М.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 -за довіреністю;
від відповідача: не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Національна телекомпанія України звернулась до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сфера-Телемедіа" про стягнення 36 172,18 грн., з яких 33 455,00 грн. основного боргу, 1 438,56 грн. інфляційних втрат та 1 278,62 грн. 3 % річних.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань по договору № 1672-24 від 30.12.09 р.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 30.05.12 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 20.06.12 р.
20.06.12 р. до суду було подано заяву про зменшення позовних вимог, у якій позивач просить стягнути з відповідача 15 945,15 грн., з яких: заборгованість у розмірі 13 455,00 грн., 1 237,82 грн. інфляційних втрат та 1 252,32 грн. 3 % річних.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Жодних заяв, клопотань через відділ діловодства суду від відповідача не надходило.
Враховуючи те що у матеріалах справи наявні докази належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
В судовому засіданні представник позивача підтримала зменшені позовні вимоги.
В судовому засіданні 20.06.12 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
30.12.09 р. між Національною телекомпанією України (надалі -позивач, Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Сфера-Телемедіа" (надалі -відповідач, Замовник) було укладено договір № 1672-24 (надалі -Договір).
Відповідно п. 2.1., 2.2., 2.3. Договору, Виконавець надає Замовнику послуги з трансляції Реклами на телеканалі "Перший національний" згідно з умовами Договору й Додатків до нього. Період, конкретний час, загальний час трансляції, вид і хронометраж Реклами та інших умов обумовлюється Сторонами у відповідних Додатках до Договору. Замовник оплачує надані належним чином і в повному обсязі Послуги Виконавця відповідно до умов Договору й Додатків до нього.
Пунктами 5.1., 5.2. Договору передбачено, що загальна вартість послуг з Договору є ціною Договору. Вартість Послуг і порядок розрахунків визначається Сторонами в Додатку №1 до Договору.
Згідно з п. п. 5.7., 5.8., 5.9. Договору, не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, Замовник надає Виконавцю інформаційну довідку про фактичний попит його клієнтів на розміщення Реклами в Ефірі Телеканалу. Стороні проводять перевірку фактично наданих Рекламних послуг. Результати перевірки фіксуються у двосторонньому Акті про надання послуг, що складається по закінченні звітного місяця до 1 числа місяця, наступного за звітним, в якому Сторонами узгоджується обсяг наданих Рекламних послуг за попередній місяць та визначається кінцева Вартість Рекламних Послуг за звітний період. Двосторонній Акт про надання послуг повинен бути підписаний Сторонами протягом 3 робочих днів або, у зазначений строк Сторонами повинні бути оформлені письмові мотивовані заперечення до Акту. При наявності мотивованих заперечень Сторони складають Протокол розбіжностей або Акт визнання претензій із вказівкою дій, які відповідна Сторона повинна почати для задоволення обґрунтованих претензій іншої Сторони. При відсутності в зазначений термін письмових вмотивованих заперечень однієї із Сторін двосторонній Акт вважається схваленим обома Сторонами.
Відповідно до п. 5.10. Договору, Замовник сплачує вартість Рекламних Послуг Виконавця за Звітний період на поточний рахунок Виконавця протягом 45 (сорока п'яти) календарних днів з дня підписання двосторонніх Актів, якщо Сторони в кожному окремому випадку письмово не домовляться про інше.
Зобов'язанням, згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.
Згідно з ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до Актів прийому-передачі виконаних послуг до Договору № 1672-24 від 30.12.09 р., відповідачу було надано послуги за Договором на загальну суму 33 455,00 грн.
Відповідачем було частково сплачено суму заборгованості у розмірі 20 000,00 грн., решта заборгованості у розмірі 13 455,00 грн. станом на час розгляду справи не сплачена.
В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача, який не спростований належним чином відповідачем, останній за прострочення виконання своїх зобов'язань за Договором має сплатити 1 237,83 грн. інфляційних втрат та 1 252,32 грн. 3 % річних.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сфера-Телемедіа" (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 28/2, нежиле приміщення 43; код ЄДРПОУ 36304471) на користь Національної телекомпанії України (04119, м. Київ, вул. Мельникова, 42; код ЄДРПОУ 23152907) 13 455 (тринадцять тисяч чотириста п'ятдесят п'ять) грн. 00 коп. заборгованості, 1 237 (одну тисячу двісті тридцять сім) грн. 83 коп. інфляційних втрат, 1 252 (одну тисячу двісті п'ятдесят дві) грн. 32 коп. 3 % річних та 1 609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Повне рішення складено 22.06.12 р.
Суддя С.М. Мельник
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2012 |
Оприлюднено | 02.07.2012 |
Номер документу | 24928649 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мельник С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні