Ухвала
від 26.06.2012 по справі 5016/1176/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

УХВАЛА

26.06.12 Справа № 5016/1176/2012

Заявник (боржник) : Первинна профспілкова організація державного підприємства «Дельта-лоцман», 54017, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 4, адреса для листування: 54001, м. Миколаїв, а/с 235, код ЄДРПОУ 31757820.

про: банкрутство

ВСТАНОВИВ:

25.06.2012р. Первинна профспілкова організація державного підприємства «Дельта-лоцман»звернулась до господарського суду Миколаївської області з заявою про порушення відносно неї справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Вказана заява підлягає поверненню без розгляду виходячи з наступного.

Пункт 1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює, що провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов`язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою).

Приписами ч.5 ст. 60 Господарського кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.

До матеріалів заяви взагалі не додано доказів звернення голови ліквідкомісії до органу ДПІ про проведення перевірки повноти та достовірності ліквідаційного балансу боржника.

Боржником до заяви про порушення справи про банкрутство не додано: доказів публікації у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи. Опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи" від 06.07.2011р. не являється належним та допустимим доказом здійснення публікації.

Окрім цього суд вважає за необхідне зазначити, що боржником не додано заяв кредиторів про визнання грошових вимог до боржника, які надійшли після публікації оголошення про припинення діяльності боржника, а також не надано проміжного реєстру вимог кредиторів, складеного за результатами розгляду цих заяв. Відсутність звернень кредиторів з вимогами до боржника позбавляє господарський суд підстав для порушення справи про банкрутство.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Дослідження вказаних обставин має істотне значення для правильного вирішення справи.

Зазначені докази є необхідними для з'ясування наявності чи відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за правилами ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

При цьому господарський суд зазначає, що обставини наявності підстав порушення провадження у справі про банкрутство встановлюються господарським судом на стадії прийняття відповідної заяви, тому відповідні докази мають бути подані заявником на момент порушення провадження у справі, можливості витребування вказаних документів на відміну від позовного провадження Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає (аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України в постанові №50/74 від 22.09.2009р.).

В разі наступного звернення до суду, боржнику додатково слід надати: акт перевірки органу ДПІ, проміжний реєстр кредиторських вимог, копії заяв кредиторів про визнання грошових вимог з додатками до них, письмові пропозиції щодо ліцензованого арбітражного керуючого на призначення ліквідатором з його згодою відповідно до вимог ст.3 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

На підставі викладеного, керуючись п.5 ч.1 ст.9, ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.3 ст.63 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Повернути заяву і додані до неї документи без розгляду.

СуддяТ.М.Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення26.06.2012
Оприлюднено02.07.2012
Номер документу24929474
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5016/1176/2012

Ухвала від 26.06.2012

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні