Україна -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2012 року Справа № 1170/2а-1875/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Чубари Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до фермерського господарства „Медовий сад" про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Кіровоградська об'єднана державна податкова інспекція Кіровоградської області Державної податкової служби звернулася до суду за поданням до фермерського господарства „Медовий сад" щодо стягнення з відповідача кошти з рахунку у банку на суму податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 5488,09 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати з юридичних осіб Соколівської с/р в сумі 5488,09 грн., який виник в результаті несплати грошових зобов'язань згідно податкової декларації від 20.02.2012 р. №1729.
Податкову вимогу №33 сформовано та надіслано на адресу відповідача 05.04.2012 р.
На час звернення до суду, відповідачем податковий борг в сумі 5488,09 грн. не погашено.
Представник заявника в судове засідання, призначене на 18.06.2012 р., не з'явився, надавши суду заяву про розгляд справи без участі представника та в порядку письмового провадження. (а.с.25)
Представник відповідача в судове засідання, призначене на 08.06.2012 р., 18.06.2012 р., не з'явився, надавши суду клопотання про відкладення розгляду справи, посилаючись на зайнятість у кримінальній справі. Проте, представником відповідача необґрунтовано дане клопотання, а саме: не надано суду доказів стосовно його участі в кримінальній справі.
Крім того, відповідно до ч. 8 ст.183-3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Згідно ч.6 ст.12,ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
У відповідності до ч.6 ст.128 КАС України - розгляд справи проведено в письмовому провадженні.
Суд, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи ФГ „Медовий сад" зареєстроване 04.12.2003 р. Кіровоградською районною державною адміністрацією як юридична особа. (а.с.15)
Згідно п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом;
Згідно поданої до податкового органу податкової декларації з плати за землю на 2012 рік №1729 від 20.02.2012 р. у відповідача виникли зобов'язання:
- за лютий 2012 р. в сумі 2065,08 грн.; із зазначеної суми погашено за рахунок переплати 707,15 грн., залишок складає 1357,93 грн.;
- за березень 2012 р. в сумі 2065, 08 грн., сплата відсутня;
- за квітень 2012 р. в сумі 2065, 08 грн., сплата відсутня. (а.с.8-9)
Відповідно до п.п.16.1.3. п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
У відповідності до п. п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) -протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, а тому податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, є узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до 57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до абз. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 статті 59 передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
05.04.2012 р. податковим органом сформовано податкову вимогу №33 на суму 1357,93 грн., яку відповідачем отримано 07.04.2012 р., що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштової кореспонденції. (а.с.11,12)
Загальна заборгованість позивача складає 5488,09 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника станом на 01.06.2012 р. (а.с.13-14)
Станом на час розгляду даної адміністративної справи відповідачем не надано жодного доказу, підтверджуючого часткову сплату боргу, який не переривався з моменту його виникнення.
Отже, у встановлені строки відповідачем заборгованість в розмірі 5488,09 грн. не сплачена.
Згідно положень п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.1. ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
У відповідності до норм статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на те, що відповідно до ст.95 Податкового кодексу України, і стягнення коштів з рахунків платника податків, і вилучення готівки провадяться за рішенням суду, при чому частково врегульований механізм компетенції податкового органу в прийнятті рішення про погашення усієї суми податкового боргу шляхом стягнення готівки, суд вважає за необхідне здійснити таке стягнення за податковим боргом в сумі 183,00 грн. в рахунок погашення його податкового боргу.
Крім того, представником відповідача подано до суду клопотання про відкладення розгляду справи, повноваження якого підтверджено копією довіреності від 09.11.2009 р., яка посвідчена підписом та печаткою ОСОБА_1, як фізичною особою-підприємця, який не являється стороною по справі. (а.с.31,32)
Відповідно до норм кодексу адміністративного судочинства України допуск представників сторін до участі у справі, здійснюється не за ухвалою суду, а за умови наявності документа, що підтверджують повноваження представника.
Згідно ч.1-4 ст.58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.
Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.
В даному випадку, ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, тому на нього поширюються вимоги до довіреностей фізичних осіб, визначені пунктом 4 ст. 58 КАС України.
Проте, всупереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства України щодо необхідності нотаріального посвідчення виданих від власного імені довіреностей, або посвідчення їх посадовою особою підприємства, установи, організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні, чи за рішенням суду або за місцем його проживання (перебування), ФОП ОСОБА_1 самостійно, від власного імені видав довіреність своєму представникові ОСОБА_2, який не перебуває з ним у трудових правовідносинах, на представництво її інтересів.
Долучена до клопотання довіреність від 09.11.2009р., що видана фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 громадянину ОСОБА_2 на здійснення представництва інтересів в судових органах України, не відповідає вимогам встановленим ч.4 ст. 58 КАС України.
Суд дійшов до висновку, що громадянин ОСОБА_2 не має повноважень на ведення даної справи та надання суду будь-яких документів по даній справі від імені фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, який не є позивачем по справі.
На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати даної заборгованості, суд вважає вимоги податкового органу про стягнення коштів в сумі 5488,09 грн., такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.7 ст.183-3 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню.
Згідно з ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 183-3 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби - задовольнити.
Стягнути з Фермерського господарства „Медовий сад" (код ЄДРПОУ 32777344), яке має податковий борг, кошти з рахунку у банку на суму податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб Соколівської с/р в розмірі 5488 (п'ять тисяч чотириста вісімдесят вісім) грн. 09 коп. на користь держави в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби (р/р №33218812700221, одержувач: Соколівська сільська рада, Банк: ГУДКСУ у Кіровоградській області, МФО:823016, код 38036997, код платежу 13050224).
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.В. Чубара
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2012 |
Оприлюднено | 02.07.2012 |
Номер документу | 24943865 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Н.В. Чубара
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні