Постанова
від 01.06.2012 по справі 2а-0770/700/12
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

Cправа № 2a-0770/700/12

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,

за участю представника прокуратури Закарпатської області Роман М. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовом Прокурора Воловецького району Закарпатської області в інтересах держави в особі Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції до Заводу «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство Закритого акціонерного товариства «Електрон-Воловець» про стягнення податкового боргу, -

встановив:

Прокурор Воловецького району Закарпатської області в інтересах держави в особі Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до заводу «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство ЗАТ «Електрон-Воловець» про стягнення з ДП «Електрон-Сервіс» ЗАТ «Електрон-Воловець» на користь Свалявської МДПІ 49 164 гривні 34 копійки податкового боргу.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Представник прокуратури у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник позивача подав суду до початку судового засідання письмову заяву про розгляд справи за наявними матеріалами, за відсутності представника позивача, та підтримав позовні вимоги, викладені в адміністративному позові, в повному обсязі.

Відповідач - завод «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство ЗАТ «Електрон-Воловець» подав до суду клопотання від 22.03.2012 року № 15 про відкладення слухання справи. Таке клопотання мотивоване неможливістю участі та забезпечення явки представника на судове засідання, однак причини своєї неявки суду не повідомив. Разом з тим, представник відповідача не з'являвся на попередні судові засідання й розгляд справи відкладався. А так, суд вважає, що справу слід розглянути за відсутності представника відповідача відповідно до вимог ч.4 ст. 128 КАС України.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що Завод «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство ЗАТ «Електрон-Воловець» зареєстрований як юридична особа Воловецькою райдержадміністрацією 17.07.1998 року, за адресою: Закарпатська обл., Воловецький р-н, смт. Воловець, вул. Карпатська, 156, ідентифікаційний код 22108956.

Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків, Завод «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство ЗАТ «Електрон-Воловець» узятий на облік в органах державної податкової служби з 02.02.2007 року за №900. На дату видачі довідки перебуває на обліку у Свалявській міжрайонній ДПІ.

Згідно з п.15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до ст.36 Податкового Кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно п.49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Стаття 203 Податкового кодексу України визначає, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до Розрахунку заборгованості ДП Завод «Електрон-Сервіс» станом на 13.02.2012 року заборгованість відповідача зі сплати суми узгодженого грошового зобов'язання -податкової декларації з податку на додану вартість складає 49 164 гривні 34 копійки, в тому числі:

- 37 786 гривень 53 копійки -основного платежу;

- 2 846 гривень 57 копійок -пені;

- 8 531 гривня 24 копійки -штрафних санкцій.

Пунктом 176.1 статті 176 Податкового кодексу України передбачено, що платники податків зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих органом державної податкової служби, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п.1.10 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000року (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

Керуючись п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року№2181-ІІІ Свалявська МДПІ 26.12.2005 року надіслала на адресу відповідача податкову вимогу за формою Ю1, якою відповідачу визначена сума боргу по податках і зборах в сумі 55 399 гривень 39 копійок.

25.01.2006 року була направлена друга податкова вимога за формою Ю, якою ДП «Електрон-Сервіс» ЗАТ «Електрон-Воловець» визначена сума боргу по податках і зборах в сумі 55 108 гривень 70 копійок.

Згідно з п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000року у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпункт 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000року визначає, що податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно д п.п. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Згідно з п.58.1 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Свалявською МДПІ 17.10.2011 року на адресу Заводу «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство ЗАТ «Електро-Воловець» було направлено податкові повідомлення - рішення форми «Ш» №0000291650, відповідно до якого відповідачу було нараховано штраф у розмірі 20% грошового зобов'язання, погашеного з затримкою, що становить 5 276 гривень 34 копійки, та податкове повідомлення - рішення № 0000301650, відповідно до якого відповідачу визначена сума штрафу у розмірі 10 % грошового зобов'язання, погашеного із затримкою, що становить 478 гривень 55 копійок.

18 січня 2012 року на адресу відповідача було надіслано податкове повідомлення - рішення № 0000021650, відповідно до якого Заводу «Електрон- Сервіс» дочірнє підприємство ЗАТ «Електрон-Воловець» була визначена сума штрафу у розмірі 20 % грошового зобов'язання, погашеного з затримкою, що становить 2 776 гривень 35 копійок.

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п 54.3.1-54.3.6 п.54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не оскаржив податкові повідомлення-рішення № 0000291650 від 17.10.2011 року, № 0000301650 від 17.10.2011 року та №0000021650 від 18.01.2012 року, а так вони є узгодженими. Разом з тим, відповідач у встановленому порядку не погасив наявне грошове зобов'язання.

Заборгованість відповідача підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість, обліковими картками платника податків, податковими повідомленнями - рішеннями форми «Ш».

Зазначена сума податкового боргу станом на день звернення до суду Заводом «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство ЗАТ «Електрон-Воловець» до бюджету добровільно не сплачена.

Згідно статті 67 Конституції України та підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Отже, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги прокурора Воловецького району в інтересах держави в особі Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції до Заводу «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство Закритого акціонерного товариства «Електрон-Воловець»про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Заводу «Електрон-Сервіс» дочірнє підприємство Закритого акціонерного товариства «Електрон-Воловець» (смт. Воловець, вул. Карпатська, 156, ідентифікаційний код 22108956) на користь Свалявської МДПІ 49 164 гривні 34 копійки податкового боргу.

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

Суддя Большакова О.О.

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 05 червня 2012 року.

Суддя Большакова О.О.

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.06.2012
Оприлюднено03.07.2012
Номер документу24954811
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0770/700/12

Ухвала від 13.03.2012

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Большакова О.О.

Ухвала від 07.03.2012

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Большакова О.О.

Постанова від 01.06.2012

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Большакова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні