ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2012 року м. ПолтаваСправа №2а-1670/3426/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Петрової Л.М.,
при секретарі - Протас О.М.,
за участю:
представника позивача - Люшняк О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Озот" про стягнення боргу по сплаті фінансових санкцій та пені,
В С Т А Н О В И В:
25 травня 2012 року Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Озот" про стягнення боргу по сплаті фінансових санкцій та пені у сумі 639,63 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач, який був платником страхових внесків, всупереч вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не сплатив у передбачений законом строк страхові внески до Пенсійного фонду України, у зв'язку з чим рішеннями від 13 травня 2011 року №913, від 07 червня 2011 року №702 до нього застосовано фінансову санкцію та пеню.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов.
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча у матеріалах справи наявні докази про те, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, про причини неявки не повідомив, клопотань та заперечень суду не надав /а.с. 17-22/.
Згідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Частиною одинадцятою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи, що матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, суд вважає за можливе проводити розгляд справи за даної явки та наявними у справі матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статей 14, 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Озот" є страхувальником -платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві з 16 липня 2007 року, що підтверджується довідкою від 11 червня 2012 року №8253/02-11 /а.с. 24/.
Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено статтею 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663.
Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Озот" є календарний місяць.
Частиною першою статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цією статтею.
Відповідно до пункту 2 частини дев'ятої статті 106 цього ж Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу (в розмірах передбачених цією статтею). Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Управлінням Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві на підставі вказаних норм винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені від 13 травня 2011 року №913, яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 38 грн. 20 коп., а також нараховано пеню у розмірі 210 грн. 84 коп. за період з 22 лютого 2010 року по 15 вересня 2011 року /а.с. 5/. Зазначене рішення відповідачем отримано 18 жовтня 2011 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ "ФК"Озот" на корінці зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення /а.с. 6/.
Також 07 червня 2011 року позивачем винесено рішення №702, яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 67 грн. 62 коп., а також нараховано пеню у розмірі 322 грн. 97 коп. за період з 20 січня 2010 року по 24 травня 2011 року /а.с. 7/. Зазначене рішення відповідачем отримано 110 червня 2011 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи ТОВ "ФК"Озот" на корінці зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення /а.с. 8/.
Згідно абзаців 3, 4 частини чотирнадцятої статті 106 Закону суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються у тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Таким чином, станом на момент подання позовної заяви відповідач має непогашену заборгованість із сплати фінансових санкцій та пені у сумі 639 грн. 63 коп., що підтверджується витягом з картки особового рахунку страхувальника /а.с. 25-27/, тому позовні вимоги про стягнення вказаної суми підлягають задоволенню.
З огляду на викладене, позовні вимоги є законними, обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Озот" про стягнення боргу по сплаті фінансових санкцій та пені задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Озот" (код ЄДРПОУ 35295090) на користь Управління Пенсійного фонду України Октябрського району в м. Полтаві борг по сплаті фінансових санкцій та пені у розмірі 639,63 грн. /шістсот тридцять дев'ять гривень шістдесят три копійки/.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 22 червня 2012 року.
Суддя Л.М. Петрова
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2012 |
Оприлюднено | 04.07.2012 |
Номер документу | 24958625 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Л.М. Петрова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні