Cправа № 2a-0770/688/12
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,
за участю представника прокуратури Закарпатської області Роман М. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовом Прокурора Великоберезнянського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Великоберезнянському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніела» про стягнення заборгованості, -
встановила:
05 березня 2012 року прокурор Великоберезнянського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Великоберезнянському районі Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніела» про стягнення на користь управління ПФУ у Великоберезнянському районі заборгованості по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в сумі 1 014 гривень 14 копійок.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Представник прокуратури у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник управління ПФУ у Великоберезнянському районі Закарпатської області до початку судового розгляду подав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить судовий розгляд адміністративної справи провести без його участі за наявними доказами в матеріалах справи.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за три дні до судового засідання. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Даніела» зареєстровано як юридична особа 29.07.2003 року, за адресою: смт. В. Березний, вул. Штефаника, буд. 124, Великоберезнянський район, Закарпатська область, ідентифікаційний номер 03740909.
Відповідач -ТзОВ «Даніела» зареєстроване на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Великоберезнянському районі Закарпатської області, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» №400/97-ВР від 26.06.1997 року, а з 01.01.2004 року як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 року.
Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту «в»статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Порядок відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. №21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16.01.04р. №64/8663.
Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 від 09.07.2003року, який набрав чинності з 01.01.2004 року, встановлено, що зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12), який діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з п.п.6.1 п. 6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України», затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в розмірі також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку).
Відшкодуванню Пенсійному фонду України, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно Тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, затверджених Наказом Держкомзв'язку та інформатизації України №166 від 22.07.2004 року, відповідно до якого становлять для міста 0,79% від суми пенсії, для села 1,56% від суми пенсії.
Громадяни ОСОБА_2 та ОСОБА_3 працювали на ТзОВ «Даніела» в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованих робочих місцях, що підтверджено копіями трудових книжок та довідками, виданими підприємством, про пільговий стаж працівників. Вказані обставини дали їм право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
За період з 01.06.2011 року по 01.11.2011 року управлінням Пенсійного фонду в Великоберезнянському районі по даним пенсійним справам проведено виплату пільгових пенсій на загальну суму 1 014 гривень 14 копійок.
П.6 п.6.8 Інструкції від 19.12.2003 р. №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду України місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до п.6 п.6.4 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.
Проте, в порушення зазначених вимог, сільськогосподарським Товариством з обмеженою відповідальністю «Даніела» не було відшкодовано суми виплачених громадянам пільгових пенсій та витрат на їх доставку не здійснено, в зв'язку з чим в період з 01.06.2011 року по 01.11.2011 року виникла заборгованість перед управлінням ПФУ в Великоберезнянському районі на загальну суму 1 014 гривень 14 копійок.
Оскільки відповідач заборгованість не сплатив, то відповідно до ч. 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010р., позивач має право вимагати стягнення з відповідача зазначеної заборгованості в судовому порядку.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій, внаслідок чого грубо порушуються конституційні права і свободи громадян, передусім тих, які потребують соціального захисту та допомоги.
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановила:
Позовні вимоги Прокурора Великоберезнянського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду у Великоберезнянському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніела» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Даніела» на користь управління Пенсійного фонду у Великоберезнянському районі Закарпатської області заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в сумі 1 014 гривень 14 копійок.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Суддя Закарпатського
окружного адміністративного суду Большакова О.О.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 24 квітня 2012 року.
Суддя Большакова О. О.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2012 |
Оприлюднено | 06.07.2012 |
Номер документу | 24971261 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Большакова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні