А36/349
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
07.11.06р.
Справа № А36/349
За позовом Прокурора Саксаганського району м.Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції, м.Кривий Ріг Дніпропетровської області
до Комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємство №1, м.Кривий Ріг Дніпропетровської області
про стягнення 772792грн. 44коп.
Суддя М.П. Кожан
Секретар судового засідання О.І.Гриценко
Представники:
У судовому засіданні прокурор участі не приймав.
Від позивача: Іонкін Д.Г., довіреність №10492/10/100 від 05.05.2006р.
Від відповідача –представник не з”явився.
СУТЬ СПОРУ:
Справа розглядається на підставі ч.6 Розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з Комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства №1 на користь Центральної МДПІ у м.Кривому Розі податковий борг у розмірі 772792грн. 44коп.
Позивач звернувся до суду із клопотанням, у якому зазначив платіжні реквізиту державного бюджету, на які необхідно здійснювати перерахування податкового боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідач має узгоджені податкові зобов'язання не сплачені у встановлений законом термін.
На адресу суду від відповідача надійшло клопотання про слухання справи без участі повноважного представника відповідача.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, так як останній був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання.
В судовому засіданні 23.10.2006р. розгляд справи був відкладений до 07.11.2006р.
Згідно ст.160 Кодексу адміністративного судачинства України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підрядне спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство №1 зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області.
Податковий борг відповідача виник в результаті несплати в установлені строки узгоджених сум податкових зобов”язань, які виникли на підставі податкових декларацій та розрахунків комунального податку за період з 31.05.2004р. по лютий 2006р., а також підтверджується вищезазначеними документами.
Таким чином податковий борг відповідача станом на 14.08.2006р. складає 772792грн. 44коп.
Відповідно до п. 5.1. Закону України №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Сторонами не надано доказів сплати у встановлені терміни зазначеного узгодженого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 5.4.1 Закону України №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до ст. 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 8 норми Конституції є нормами прямої дії.
Статтями 4, 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких покладено обов'язок їх сплачувати у встановлені законами терміни.
Згідно п.3.1.1 Закону України № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Платники податків –юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафна санкції (п.1.1 Закону).
Податковий борг (недоїмка) –податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не плачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Податковий борг (недоїмка) –податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не плачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до преамбули Закону України № 2181, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України Про систему оподаткування під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Відповідно до Інструкції "Про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків та зборів (обов'язкових платежів) в бюджети та державні цільові фонди" від 12.05.94 №37 у редакції наказу ДПА України від 03.09.01 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 18.10.01 за № 887/6078, облік податків та зборів, сплачених в бюджети та в державні цільові фонди, а також контроль за правильністю та своєчасністю їх справляння здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до Інструкції "Про відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів в системі Державного казначейства України", затвердженої Наказом ДКУ № 119 від 28.11.2000р., рахунки по сплаті податків відкриваються в розрізі відділень державного казначейства. Аналітичними параметрами таких рахунків є код бюджетної класифікації за доходами, код відповідної податкової інспекції, код відділення казначейства.
З аналізу вказаних правових норм суд прийшов до висновку, що Центральної МДПІ не є тим суб'єктом, на користь якого сплачуються податки та збори та інші платежі, які відповідно до законодавства сплачуються до бюджету.
На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись Законом України № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, п.6 Розділу УІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Задовольнити адміністративний позов частково.
Звернути стягнення на активи Комунального підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства №1 (50007, м.Кривий Ріг, вул..Книжна, 1, р/р26001131035418 КФ АКБ „Укрсоцбанк”, МФО 305619, код ЄДРПОУ 03329812) на користь державного бюджету (МФО 805012, ВДК у м.Кривому Розі, код ОКПО 24230992, р/р31113029600024) в рахунок погашення податкового боргу на суму 772792грн. 44коп.
Щодо стягнення податкового боргу на користь Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у позові відмовити.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили у відповідності до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.П. Кожан
Дата складення постанови у повному обсязі- 10.11.2006р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 250219 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Кожан М.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні